Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> [www]nospor.pl
Evinek
post 4.04.2016, 16:25:46
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 280
Pomógł: 46
Dołączył: 23.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z tymi linkami na dole strony to mi chodzi o to, że to wygląda jak nie sformatowany tekst. Trochę treści i enterów. Po prostu jest bo jest. Niczym się nie wyróżnia, nie jest to oddzielone. Jest po prostu takie nijakie.

Co do wersji strony to zależy od jakości. Ja zazwyczaj też wolę wersje komputerowe bo jest tam więcej treści (nic nie ma ukryte), wygodniej się operuje. Taki przykład to hltv.org. Zawsze gdy uruchamiam tę stronę to za każdym razem załączam wersje komputerową.
Np. tutaj: http://www.hltv.org/?pageid=188&teamid=4991
Na wersji mobilnej nie widzę wyników bo tabelka wychodzi poza ekran, a przesunąć nie mogę. Gdy obroce tablet poziomo to te dane są pod bocznym panelem. Nie da rady używać. Na komputerze wszystko okej.
Też jest szybszy dostęp do jakiś akcji. Mogę wejść w najbliższy mecz jednym kliknięciem. Na mobilnej z trzy pewnie.

Przykład strony, która jest lepsza jako mobilna to Facebook. O wiele lepiej mi się operuje. Tak samo Google+. Dlatego z tych serwisów najczęściej korzystam na tablecie. Dodam, że aplikacja Facebook to prawie, że mobilna wersja przeglądarkowego facebooka tylko szybciej działa.

Akurat Nospora strona jako mobilna jest okej bo nie ma za dużo fajerwerków tam. Po prostu jest to zmniejszone więc nic nie ucina.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 4.04.2016, 18:18:17
Post #22





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




@Evinek a jak teraz stopka?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 5.04.2016, 08:24:00
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Evinek ale skoro w wersji mobilnej coś wychodzi poza ekran to znaczy, że ktoś stronę źle zrobił, a nie wina wersji mobilnej generalnie. Wiec w takim przypadku faktycznie lepszy desktop, ale np te forum na komórce jest nie używalne i przydała by sie wersja mobilna biggrin.gif

KsaR Jakie tu masz niby dodatki? Z tworzenia 2 wersji już się odchodzi na rzecz RWD i niedługo wgl znikną, czas się przyzwyczaić tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Evinek
post 6.04.2016, 07:34:09
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 280
Pomógł: 46
Dołączył: 23.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@com, ja wiem, że to wina tego źle wersja mobilna jest źle zrobiona, ale to pokazuje, że aktualnie nikt nie potrafi zrobić bardzo przyjaznej wersji mobilnej dla użytkowników. A tego mi nie raz brakuje.
Najgorzej jak tablet mam poziomo, a wyświetla mi wersje telefonową.

Co do stopki to jest lepiej, ale spójrz na odstęp po trzech blokach. Masz trochę większy. Czuć, że jest to osobno. Więc musisz to jakoś fajnie poukładać - jak, to Ci nie pomogę bo sam nie wiem.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 10.04.2016, 14:27:56
Post #25





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Ok, przywróciłem prawy panel, stopka się odchudziła, powinno być już lepiej smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 10.04.2016, 16:04:02
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To jeszcze z komentarzami np. w pr0 zrób porządek smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 10.04.2016, 20:52:21
Post #27





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




@Pyton w swej naiwnosci łudziłem sie, ze nikt nie zauwazy... wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 11.04.2016, 07:38:39
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie ze mną te numery Bruner biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Lion
post 22.06.2016, 09:50:15
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 148
Pomógł: 14
Dołączył: 23.02.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podoba mi się. Zauważyłem jedynie jedną małą rzecz - panel z wyszukiwarką i dodatkowymi linkami traci lewy margines gdy stronę ogląda się na komórce a sam panel wędruje na spód strony.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.06.2016, 10:09:41
Post #30





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Wiem, tez to zauwazylem. Niestety gdy naprawilem to dla mobile, to sie pieprzylo dla normalnej wersji i tak w kolko... A ze nie mialem czasu na zabawy wiec zostawilem jak jest teraz.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Luna_s20
post 12.07.2016, 16:32:36
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 60
Pomógł: 8
Dołączył: 7.01.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 1.04.2016, 11:01:42 ) *
Uzylem bootstrap by w koncu stronka byla responsywna.

To uczucie, gdy uświadamiasz sobie że boostrap dla tak wielu jest synonimem, i to jedynym, responsywności...
facepalmxd.gif Layout masz na tyle nieskomplikowany, że uzyskanie responsywności to max pół godziny zabawy z CSS'em.

Co mnie dziwi i to dość negatywnie: wyszukiwarka z googla. Własna to również parę minut roboty.

Jeśli chodzi o samą zmianę wizualną to bardzo mi się podoba mimo że starą wersję lubiłam. Nie da się ukryć, panta rhei.
Stare layouty odchodzą, zastępowane przez nowe. Lekki w odbiorze, przyjemny dla oka. Całe wrażenie bardzo łagodne.


--------------------
-------------------------Nie naprawiaj tego, co działa---------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 12.07.2016, 16:40:16
Post #32





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Layout masz na tyle nieskomplikowany, że uzyskanie responsywności to max pół godziny zabawy z CSS'em.
Dla ciebie smile.gif Dla mnie wiecej gdyz ja i css mieszkamy w innych krajach i rzadko sie widujemy smile.gif

Cytat
Co mnie dziwi i to dość negatywnie: wyszukiwarka z googla. Własna to również parę minut roboty.
Jak to mowia: szewc bez butow chodzi. Robie juz jedna rzecz od dwoch miesiecy podczas gdy wymaga ona raptem pare godzin - nie wyrabiam czasowo.

Cytat
To uczucie, gdy uświadamiasz sobie że boostrap dla tak wielu jest synonimem, i to jedynym, responsywności...
Bootstrap znalem z innych projektow to uzylem cos co znalem bo jak moglas wczesniej zauwazyc, z czasem u mnie kiepsko wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Comandeer
post 12.07.2016, 19:09:42
Post #33





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 268
Pomógł: 254
Dołączył: 11.06.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Co mnie dziwi i to dość negatywnie: wyszukiwarka z googla. Własna to również parę minut roboty.

Już widzę własną wyszukiwarkę zrobioną w 5 minut, która ogarnia nawet polską fleksję… wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna_s20
post 13.07.2016, 12:49:21
Post #34





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 60
Pomógł: 8
Dołączył: 7.01.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Comandeer @ 12.07.2016, 20:09:42 ) *
Już widzę własną wyszukiwarkę zrobioną w 5 minut, która ogarnia nawet polską fleksję? wink.gif


To opowiedz nam tu dokładnie, ile właściwie lat trzeba siedzieć w kodzie, by być w posiadaniu własnych bibliotek specool.gif A ja siądę i poczytam. Rozumiem "pokolenie frameworków" ale nie przesadzajmy wink.gif Z drugiej strony jest to dla mnie korzyść - dzięki takim przekonaniom, urastającym do miana legend, mam co robić.

Tak to już bywa, że szewc bez butów chodzi, więc wchodząc na strony takich osób jak nospor zwyczajowo cudów nie oczekuję. Sama też mam w swoich zasobach prywatne strony które... co tu powiedzieć, nikogo w pozytywny szok nie wprowadzą, a których nie ma czasu i chęci aktualizować - zrobionych kilka lat temu o które dbają już tylko administratorzy.
Więc fajnie że nospor idzie do przodu i ulepsza swojego bloga.
Wchodzę tutaj dosyć często, i starym swoim zwyczajnem szukam rozwiązań, usiłuję być na bieżąco. I coraz jest mi smutniej że osoby których kiedyś się radziłam, które miałam za wzór, mają problemy tego typu.

Jak mówiłam, cieszę się i tak że nie porzuciłeś bloga i coś się na nim dzieje smile.gif Trzymam kciuki. Więcej czasu życzyć ci nie zamierzam bo automatycznie oznacza to mniej pieniędzy. Ale wygospodarowania czasu - już jak najbardziej smile.gif

Jasne, że jak siądzie ktoś kto widział kod od święta to będzie siedział tydzień. Ale chyba nie mówimy tutaj o nowicjuszu stawiającym pierwsze kroki? biggrin.gif

Ten post edytował Luna_s20 13.07.2016, 12:59:33


--------------------
-------------------------Nie naprawiaj tego, co działa---------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 13.07.2016, 12:55:39
Post #35





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
I coraz jest mi smutniej że osoby których kiedyś się radziłam, które miałam za wzór, mają problemy tego typu.
Hehe. Na brak czasu nic nie poradze a stworzenie wlasnej wyszukiwarki jest naprawde na samym koncu mojej listy TODO, miedzy innymi dlatego, ze nie widze wiekszego sensu jej tutaj. Nie mam miliona artu na stronie by jakis problem bylo znalezc co sie potrzebuje po tagach smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 13.07.2016, 13:37:26
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja u siebie zaimplementowałem bardzo prymitywną wyszukiwarkę, ale z racji FW zajęło mi to 1h max. Nie jest ideał ale działa jako tako smile.gif

Wyszukiwarka Googla ma swoje plusy, ale też minus w postaci musi zaindeksowania contentu co czasami może troszkę trwać.
Nospor to taki mały leniuszek smile.gif Woli wyjść na powietrze niż klepać kolejne h w kodzie smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 13.07.2016, 14:16:00
Post #37





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Woli wyjść na powietrze niż klepać kolejne h w kodzie
Za duzo zdrowia stracilem na klepaniu po nocach... Szkoda ze tak pozno sie zorientowalem sad.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Comandeer
post 13.07.2016, 15:09:16
Post #38





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 268
Pomógł: 254
Dołączył: 11.06.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
To opowiedz nam tu dokładnie, ile właściwie lat trzeba siedzieć w kodzie, by być w posiadaniu własnych bibliotek specool.gif A ja siądę i poczytam. Rozumiem "pokolenie frameworków" ale nie przesadzajmy wink.gif Z drugiej strony jest to dla mnie korzyść - dzięki takim przekonaniom, urastającym do miana legend, mam co robić.

Mam wrażenie, że w tym momencie traktujesz mnie z góry.

Proszę, chciałbym zobaczyć jak w 5 minut klupiesz wyszukiwarkę ogarniającą na poziomie dobrym polską gramatykę. Wiem ile robi się "zwykłą" wyszukiwarkę, ale całkowicie mi nie o to chodziło.

Cieszę się, że masz nieustannie co robić, ale uwierz mi – nie przeze mnie smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 13.07.2016, 15:18:26
Post #39





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




To ja skocze po kisiel... biggrin.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 13.07.2016, 15:55:53
Post #40





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 366
Pomógł: 1115
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Comandeer @ 13.07.2016, 16:09:16 ) *
Proszę, chciałbym zobaczyć jak w 5 minut klupiesz wyszukiwarkę ogarniającą na poziomie dobrym polską gramatykę. Wiem ile robi się "zwykłą" wyszukiwarkę, ale całkowicie mi nie o to chodziło.

Można stare ale jare Zend_Search_Lucene czy też https://github.com/zendframework/ZendSearch użyć. Trochę trzeba pomyśleć nad warunkami ale w godzinę szło by zrobić wink.gif

Ten post edytował viking 13.07.2016, 15:56:59


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.06.2024 - 20:31