Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Mapa gry przeglądarkowej
Misza71
post 26.09.2023, 20:16:32
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 11
Pomógł: 0
Dołączył: 12.07.2022

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym stworzyć gre przeglądarkową do portfolio. Najlepiej znam technologię php. Problem polega na tym że nie mam pojęcia jakiej technologii użyć do stworzenia mapy, właściwie nie wiem czy to co wymyśliłem jest osiągalne, potrzebowałbym rady w czym mógłbym stworzyć mapę gry. Pomysł polega na tym że stworzyłbym tablicę wielowymiarową i dajmy pierwszy gracz zaczyna w komórce tabeli 1,1 drugi 3,1. Pierwszy wybiera pozycje 3,3 drugi 1,3. Spotykają się w punkcie 2,2. Pozycje zapisywałbym w bazie. Skrypt który wywoływał by jakieś działanie po wyrównania wartości rekordu pozycji jednego i drugiego gracza nie jest problemem, bardziej chodzi o to że nie wiem czy utworzyć to w formie divów czy buttonów z htmla, próbowałem kiedyś umieścić buttony w tabeli dynamicznie tworzonej, była to droga przez mękę, w sensie ciężko było mi wy pozycjonować przyciski w odpowiednim miejscu. Po za tym nie było by widać jak dana kropka gracza się przemieszcza. Bardzo proszę o pomoc wszystkie rady mile widziane. Czytałem coś o GD i canvas tylko nie wiem czy zrealizuje taki pomysł. Dodaje obrazek może ułatwi komuś pojęcie mojej koncepcji https://zapodaj.net/plik-Tfd6cH65Fe
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 6.10.2023, 19:19:05
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 838
Pomógł: 226
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli mają być płynniejsze ruchy, to użycie Java Script będzie niezbędne.

Jak tabela robi problemy, to skorzystaj z <div> jako obiekty pływające, ostatni po prawej stronie pudełka będzie pierwszym w nowej linii.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 19:52