Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> style.css
Indian
post 23.07.2003, 09:45:10
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 30
Pomógł: 0
Dołączył: 17.04.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam problem ze stylami. Otóż w index.php zamieściłem fragment kodu:
Kod
<LINK rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">
według którego w pliku style.css są informacje na temat stylów strony. Natomiast w pliku style.css wkleiłem poniższe dane według wskazówek jednej z witryn:
Kod
.tytul {FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 11px; COLOR: #800000; FONT-FAMILY: Verdana; TEXT-DECORATION: none

}

.tytuld {

FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 12px; COLOR: #800000; FONT-FAMILY: Verdana; TEXT-DECORATION: none

}

.tekst {

FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 11px; COLOR: black; FONT-FAMILY: Verdana; TEXT-DECORATION: none

Mój problem polega na tym, iż nie wiem co oznaczają znaczniki '.tytuld', '.tekst' etc. przed klamrami '{'. Na chłopski rozum, to oznaczają one czego dotyczy dany styl. Na przykład może dotyczyć menu, stopki, newsów etc. Tylko, że właśnie - w jaki sposób plik style.css łączy się z menu czy na przyklad ze stopką?

Gdy na przykład moje zincludowane menu zawiera kod html:
Kod
<b>menu:</b><br>

<a href="aaa.php">jakiś dział</a>

no to gdy najade na link 'jakiś dział' no to mimo iż jest to menu, no to styl odpowiedni za nie na bank sie nie połączy... tak więc pytanie moje jest takie: CO TRZEBA DODAĆ DO KODU HTML W MENU, ABY ODPOWIEDNIO POLĄCZYLO SIE ONO ZE STYLEM W STYLE.CSS Z .MENU W KTÓRYM JEST STYL:
Kod
{

FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 12px; COLOR: #800000; FONT-FAMILY: Verdana; TEXT-DECORATION: none

}

questionmark.gif?

Z góry serdecznie dziekuje za pomoc!
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 23.07.2003, 09:56:36
Post #2





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Przeniesione: php -> XHTML

Kod
<span class="tytul">Look at me!!</span>


Zacznij od przeczytania kursu: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/style/style.htm


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 06:23