Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [CSS3] - ktora obsluzy pierwsza ??
wassago
post 19.04.2003, 13:59:16
Post #1





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


pytanie wlasciwie retoryczne poniewaz wszyscy wiemy ktora przegladarka jest wiadaca :? mowa o IE (i mimo wszystko ja bym z innej nie korzystal tylko z IE), a pytam sie dlatego - slyszal ktos kiedys o takich atrybutach? :

:arrow: border-radius
:arrow: border-style: wave
:arrow: border-style: dot-dot-dash
:arrow: border-image
:arrow: ruby-align

sa to jedne z licznych nowosci wprowadzone do arkuszy stylow (CSS3), niektore rozwiazania sa fantastyczne! choc by to border-radius... zapomnimy o wstawianiu grafik w rogi tabel aby "byly" zaokraglone!!

proponuje przeczytac specyfikacje CSS3 i cierpliwie czekac na zakaczenia prac na nia, jeszcze tylko przegladarka ktora by obslugiwala CSS3 i do dziela :wink:

wiecej informacji o CSS3


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
dragossani
post 19.04.2003, 16:35:43
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 398
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W niektórych punktach IE nieco rozczarowuje obsługą styli w porównaniu z np. Mozillą. Polecem przetestować choćby pseudoelementy :before i :after - przydatna rzecz (IE na nie nie reaguje).


--------------------
cease this long, long rest / wake and risk a foul weakness to live / when it all comes down / watch the smoke and bury the past again / sit and think what will come / raise your fears and cast them all away
Go to the top of the page
+Quote Post
FiDO
post 20.04.2003, 02:37:50
Post #3





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 717
Pomógł: 0
Dołączył: 12.06.2002
Skąd: Wolsztyn..... Studia: Zielona Góra

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tu jest calkiem ladnie porownanie obslugi co ciekawszych mozliwosci CSS2 lacznie z przykladami (lacznie z w/w :before i :after).
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 27.06.2003, 23:23:12
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
:arrow: border-radius

Obsluguje to Mozilla ale budowa jest taka -moz-border-radius (poki nie CSS3 przestanie byc w statusie Working Draft Mozilla widzi to tylko pod taka postacia, jak wyjdzie oficjalna specyfikacja to bedzie border-radius)

Cytat
:arrow: border-style: wave
:arrow: border-style: dot-dot-dash
:arrow: border-image
:arrow: ruby-align

Ktora pierwsza? Nie jestem wrozka winksmiley.jpg ale stawiam na Mozille.

Do nowych elementow CSS3 dodalbym speudoklase :target (obsluguje ja narazie tylko Mozilla). Daje ona niesamowite mozliwosci (mozna bawic sie w zakladki na jednej stronie).
Go to the top of the page
+Quote Post
Teodor
post 28.06.2003, 00:04:43
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 87
Pomógł: 0
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Poznan

Ostrzeżenie: (0%)
-----


obawiam sie ze pytanie powinno brzmiec nie "ktora pierwsza" ale "czy wogole".

Niestety IE, jak pisal @dragossani, nie obsluguje dobrze css :/ np wywala sie na prostym menu:
http://son.quake2.org/test/menu.html

Dla posiadaczy tylko IE:


W sumie byloby milo gdyby panowie z M$ zrobili IE 7.0 zgodnie z w3c - skonczylyby sie problemy stron "corss-browser".


Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 30.06.2003, 15:16:31
Post #6





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Cytat
:arrow: border-radius

Obsluguje to Mozilla ale budowa jest taka -moz-border-radius (poki nie CSS3 przestanie byc w statusie Working Draft Mozilla widzi to tylko pod taka postacia, jak wyjdzie oficjalna specyfikacja to bedzie border-radius)


tak ale zgodne z w3c to nie jest...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 30.06.2003, 20:20:48
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
tak ale zgodne z w3c to nie jest...

Chyba czegos nie rozumiesz.
Po pierwsze nie przeczytales (lub nie zrozumiales) tego co napisalem (i Ty cytowales) i nie rozumiesz koncepcji W3C.
Postaram sie to wytlumaczyc. CSS3 jest aktualnie w statusie Working Draft co latwo sobie przetlumaczyc (i doczytac w domumentacji W3C roziwniecie terminu) ale z grubsza chodzi o to ze status ten mowi "jeszcze nic nie jest pewne, caly czas sie zmienia, zmieniaja sie wartosci cech, dodawane sa nowe cechy, usuwane sa cech i zmienia sie zasady". Co za tym idzie border-radius dzisiaj jest a jutro moze go niebyc albo wartosci sie zmienia (tak jak ocupy np byly procenty teraz sa integery). Wiec jak przegladarka moze zaczac cos obslugiwac skoro tego jeszcze nie ma. Zarowno W3C jak i mozilla.org wychodza z zalozenia ze implementowac mozna tylko specyfikacje i rekomendacje (innych statusow kategorycznie nie).
Kolejna rzecz to to ze przedrostem moz jest wlasnie stosowany z tego powodu i jest stosowany do wszystkich rozszerzen. Mozilla.org ma polityke taka ze jak tylko pojawi sie rekomendacja (do ktorej jeszcze daleko dla CSS3) odrazu pojawi sie obsluga border-radius i wielu podobnych.
Tak tylko na marginesie border-radius wymyslili ludzie z Mozilli (nie potrafie przytoczyc nazwiska bo jest to japonczyk i ma trudne nazwisko smile.gif ) wiec trudno zeby Mozilla tego nie interpretowala winksmiley.jpg.
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 3.07.2003, 13:22:34
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


"cos" w tym jest... ale jak tak mozilla wg ciebie css dobrze obsloguje to dlaczego inputa nie mozna borderowac :wink:


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 9.08.2003, 11:26:43
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
ale jak tak mozilla wg ciebie css dobrze obsloguje to dlaczego inputa nie mozna borderowac :wink:

Jakiego inputa?
Wszystkie inputy, ktore powinny byc borderowane to w Mozilli sa. A takie jak input type="checkbox" nie sa bo specyfikacja na to nie pozwala.
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 9.08.2003, 23:23:46
Post #10





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Cytat
ale jak tak mozilla wg ciebie css dobrze obsloguje to dlaczego inputa nie mozna borderowac :wink:

Jakiego inputa?
Wszystkie inputy, ktore powinny byc borderowane to w Mozilli sa. A takie jak input type="checkbox" nie sa bo specyfikacja na to nie pozwala.


nie! bo nie wyrobie - wiem dobrze ze nie borderuje bo nie / mam to przed soba i widze... na solid 1px #000000 nie wyglada to zbyt dobrze (tj. w IE) - mowie tu o type="text" ...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 9.08.2003, 23:39:50
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
nie! bo nie wyrobie - wiem dobrze ze nie borderuje bo nie / mam to przed soba i widze... na solid 1px #000000 nie wyglada to zbyt dobrze (tj. w IE) - mowie tu o type="text" ...

Nie rozumemem, torche malo precyzyjnie sie wyrazasz winksmiley.jpg.
Jeszcze raz powtarzam Mozilla type="text" borderuje w solid 1px #000000 a takze kazdy inny, o ile dobrze mamietam tak jest od wersji 0.9.4 czyli od kilku lat smile.gif. Za IE nie odpowiadam ale widze ze pod 6.0 dzila.
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 10.08.2003, 00:11:52
Post #12





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@dominik - bardziej obrazowo: porownaj inputy w mozilli i IE na tej stronce... jezeli beda wygladac identycznie to gratulacje dla mojej wersji mozilli, a jezeli zauwazysz roznice - to wlasnie o niej mowie...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 10.08.2003, 00:24:33
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
bardziej obrazowo: porownaj inputy w mozilli i IE na tej stronce...

Tak tez robie...

Cytat
jezeli beda wygladac identycznie to gratulacje

Dzieki, wugladaja identycznie (sprawdzam wewnetrznych - atrybut style, style wewnetrzne - znacznik style i zewnetrzny).

Cytat
dla mojej wersji mozilli

Na jakiej Mozilli. Podaj wersje.
Nie chcem bawic sie w jasnowidza ale wyjscie jest tylko jedno robisz gdzies blad w skladni. Dlatego polecam W3C CSS Validator i W3C HTML Validator. Jesli nie pomoze to pokaz kod.
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 10.08.2003, 00:54:02
Post #14





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
[...]Nie chcem bawic sie w jasnowidza ale wyjscie jest tylko jedno robisz gdzies blad w skladni. Dlatego polecam W3C CSS Validator i W3C HTML Validator. Jesli nie pomoze to pokaz kod.


moze i ja tak jest - robie blad ale czy tu da sie namieszac
Kod
<input type="text" style="border: solid 1px #000000">

no powiedz :wink: poza tym ja phpBB nie napisalem a tu widze to o czym caly czas mowie... moja wersja to ta najnowsza (teraz nie pamietam bo nie ma mnie w domq tongue.gif)

ps. chcem !


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 10.08.2003, 01:06:42
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
<input type="text" style="border: solid 1px #000000">

http://barml.b7.pl/rys00.gif To jest skirnszot z Twojego przykladu. Nic nie zmienialem, MozillaPL 1.4.

Cytat
moja wersja to ta najnowsza

No nie wiem czy najnowsza, bo Mozille wychodza codziennie (oczywiscie dotyczy wersji nightly) tongue.gif

Co do phpBB to sprarawa wyglada tak: albo kaskadowosc w IE jest niezgodna i celowo zaburzona w phpBB albo jest javascript, ktory rozpoznaje Mozille jako NN - nie chce mi sie sprawdzac bo noc juz glucha i chce mi sie spac winksmiley.jpg. Nie tylko (niestety) w phpBB mozna spotkac cos takiego. Rozpoznawanie przegladarki wyglada w taki sposob co nie jest IE to znaczy ze jest NN4 (oczywiscie to jest przyklad w mocnym uproszeceniu ale rzecz czesto wlasnie w takim kontekscie sie obraca).
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 10.08.2003, 01:12:19
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Cytat
<input type="text" style="border: solid 1px #000000">

http://barml.b7.pl/rys00.gif To jest skirnszot z Twojego przykladu. Nic nie zmienialem, MozillaPL 1.4. [...]


no prosze u ciebie dziala ladnie... a u mnie wyglada to tak jak ... input bez stylu / default... ale dobra widocznie mam starsza wersje mozilli :/


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 10.08.2003, 01:16:18
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
ale dobra widocznie mam starsza wersje mozilli :/

Cos krecisz, musialbys miec wersje z przed 2 lat tongue.gif
Jak bedziesz w domq sprawdz, musi dzialac smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 10.08.2003, 01:23:44
Post #18





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


gdybym mial taka wersje to bym nie pierd... tyle o tym tylko sciagna nowa... mam wersje update'owana jakis 1 miesiac temu... skonczmy ten temat bo juz sie zaczyna robic nieciekawie bo "krece" :/ - jak bys nie zaowazyl wczesniejszy post napisalem aby zakonczyc ten temat i przyznac ci racje ...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dominik
post 10.08.2003, 01:34:26
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 339
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2003
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Spokojnie smile.gif. Ja chcem Ci tylko powiedziec, ze wspolpracuje w zespole MozillaPL od 2 lat i znam zachowanie Mozilli juz prawie "na pamiec". Poprostu uwazam, ze sie pomyliles (patrz 2 posty wszesniej) a ze nie masz dostepu do Mozilli wiec nie mozesz zweryfikowac tego co mowie (bo specjalnie dla Ciebie sprawdzielm wlasnie na wersji 1.0, 1.1, 1.2.1, 1.3, 1.4. i 1.5a i dziala).
Wiem, ze teraz bede zlosliwy ale Mozilli sie nie da update'ac tongue.gif z powodu profilu (szczegolnie gdy mowisz w kontekscie, jak rozumem, zmiany wersji polskiej na angielska).
Ale tez jestem za tym zeby skonczyc temat.
Go to the top of the page
+Quote Post
wassago
post 10.08.2003, 01:38:35
Post #20





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 701
Pomógł: 0
Dołączył: 26.06.2002
Skąd: Londyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no w koncu :wink: heh

ps. zobaczymy w domq tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 21:57