Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Wyświetlanie komunikatu formularza
pdg1264
post 24.09.2014, 15:10:53
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 41
Pomógł: 1
Dołączył: 17.05.2014

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam

Mój problem polega na tym że jak wpisze dane do formularza i kliknę "Wyślij" to przenosi mnie do podstrony z której załączam skrypt wysyłania formularza, a chciałbym żeby po kliknięciu "Wyślij" wyskoczyło tylko okienko z napisem.
Mam taki oto kod. Dodam iż dopiero zaczynam z tym zabawę.

  1. <script>
  2. $(document).ready(function(){
  3. $("button").click(function(){
  4. alert($("#wyslij").load('insert.php'););
  5. });
  6. });
  7. </script>


i formularz

  1. <th><form action=insert.php method=post></th>
  2. <th width=30%><center>Nick: <input type=text name=Nick maxlength=20 size=20></center></th>
  3. <th width=30%><center>Panstwo: <input type=text name=Panstwo maxlength=20 size=20></center></th>
  4. <th width=30%><center>Miasto: <input type=text name=Miasto maxlength=20 size=20></center></th>
  5. <th width=5%><center><div id=wyslij><button type=submit></div></form></center></th>
Go to the top of the page
+Quote Post
kazmij
post 24.09.2014, 21:04:26
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 17
Pomógł: 1
Dołączył: 12.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!

Kolego ten kod jest bez sensu niestety. Chcesz wysyłać formularz i otrzymać komunikat, że został wysłany ?

Jeśli tak jest to musisz przede wszystkim wysłać ten formularz za pomocą Ajax. Czyli przechwycić zdarzenie kliknięcia przycisku "Submit" a potem a portem te dane wysłać ajaxem i jeśli się to powiedzie pokazać odpowiedni komunikat.

Jeśli dopuszczasz przeładowanie strony. To nie potrzebujesz tam javascriptu, tylko w tym skrypcie "insert.php" sprawdzisz te dane, które dostaniesz i pokażesz info w html.

Na początek polecałbym się zapoznanie z html ale tym nowoczesnym html5, a potem javascript. Jednak nie zniechęcaj się, czytaj, próbuj aż zrozumiesz swoje błędy.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 3.05.2024 - 03:03