Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Strona wolno się ładuje, mimo optymalizacji. Czy to wina PHP?
-soulfain-
post 16.12.2009, 23:03:42
Post #1





Goście







Witam,

stworzyłem ostatnio stronę dostępną pod adresem http://eprofits.eu. Zamówiłem usługę hostingową w Superhost, więc raczej głupio mi obarczać winą wolnego ładowania firmę hostingowa. Stronę starałem się jak najlepiej zoptymalizować by ładowała się szybko. Zerknijcie proszę na na dane dot. optymalizacji:

HTML: 3kb
CSS: 9KB
JS: 16KB
Obrazy: 46kb

Całkowita ilość zapytań dla strony głównej: 30

Poprawność xHTML jest, brak ramek, zastosowanie gzip itd. Oczywiście dane dotyczą strony głównej.

W ramach optymalizacji postanowiłem, że część skryptów będzie wczytywania dopiero jak user kliknie jakąś podstronę (czyli, że na głównej są tylko 3 skrypty, na każdej innej stronie już jest ich 6). Jako, że nie jestem specjalistą od PHP, zastosowałem taki kod:
Kod
$cat = array('html');
if ( strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE 7') )
{echo '<link rel="stylesheet" href="templates/eprofits/css/ie.php" type="text/css" title="alternative" />';}
else if( strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE 6') )
{echo '<link rel="stylesheet" href="templates/eprofits/css/ie6.php" type="text/css" title="alternative" />';}
else if(preg_match('/('.implode('|', $cat).')/i', $_SERVER['REQUEST_URI']))
{echo '<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>
        <script src="templates/eprofits/scripts/spry.php" type="text/javascript"></script>
        <link rel="stylesheet" href="templates/eprofits/css/more.php" type="text/css" title="alternative" />';}

Pierwszy warunek sprawdza czy przeglądarka usera to IE 7, jeśli tak, dorzuca alternatywny styl. Drugi działa podobnie, z tym, że pod IE 6. Ostatni warunek sprawdza czy w adresie strony znajduje się ciąg (html), a jeśli tak to wczytuje jquery, spry oraz dodatkowe style.

Zastanawiam się, czy aby ten skrypt sprawdzania paska adresu nie spowalnia ładowania się strony? Albo fakt, że zarówno style, jak i skrypty zapisałem z końcówką php zamiast js czy css? Zrobiłem to dlatego ponieważ tylko tak umiem zastosować kompresję gzip. Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Sam raczej nic więcej nie wymyślę, przeglądałem wiele stron o dużo gorszych parametrach (więcej zapytań, dużo większy rozmiar), które ładują się szybko. A jeśli to nie wina powyższej linijki w PHP? Jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam,
Soulfain
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 16.12.2009, 23:22:27
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Akurat to sprawdzanie nie powinno zajac dlugo. Przedewszystkim wywal ladowanie Javascriptu z zewnetznego serwera bo to absurdalny pomysl i nie wiem co to za glupia moda smile.gif Odpal sobie profiler w Firebugu i zobacz co sie dlugo laduje. Pozatym uruchom sobie XDebuga na localhoscie i zobacz ktore funkcje mula w PHP.


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
-soulfain-
post 17.12.2009, 01:01:03
Post #3





Goście







Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na użycie jquery oraz swfobject z serwerów Google po to by ograniczyć transfer ze swojego serwera - myślałem, że to będzie dobrym rozwiązaniem optymalizacyjnym. Użyłem Firebuga i otrzymałem taki wynik:



Chyba wynika z tego, że najdłużej ładuje się plik html, nie mam pojęcia dlaczego :|

Jutro spróbuję swoich sił z XDebugiem bo boję się, że to zbyt wielkie wyzwanie dla niewyspanego laika winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 17.12.2009, 01:09:21
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Akurat, z tego co widać to najdłużej - oprócz obrazków - ładują się:
top10.swf
ga.js (google analitycs?)
logo1.swf
styles.php
ajax1_2.php
print.php

Najbardziej pliki flasha, ga.js i trzy ostatnie skrypty php (powtarzam: nie licząc obrazków). Rozważ wywalenie flasha (?), szukaj możliwości optymalizacji w treści trzech ostatnich skryptów php. Zresztą, wszystko widać na tych wykresach.

Ten post edytował darko 17.12.2009, 01:14:09


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.05.2024 - 21:29