Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Problem z MySQL i PHP 5.xx, PHP 5.2.5 nie moge dolączyć oblugi mysql
jimens
post 6.01.2008, 23:10:57
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 18
Pomógł: 0
Dołączył: 26.01.2007
Skąd: ostrów wlkp

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam!
niestety nie moge sobie poradzic z instalacja php z mysql pod iis 5.1. w win xp
otoz problem jest taki:
- iis jest zainstalowany
- mysql v. 5.0.27 tez jest
- php 5.2.5 tez jest ok

Niestety nie moge nic robic w bazie mysql. przy kazdyej probie polaczenia z baza wysiwetla sie Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in ...

szukam juz wszedzie i nic nie moge znalezc. Prosze pomozcie mi to zainstalowac.
pewnie blad jest w konfiguracji php.ini
problem w tym ze wg instruckji plik powinien znajdowac sie w katalogu c:\windows a u mnie go tam nie ma. gdy go skopipowalem to nic to nie dalo.
komenda phpinfo dziala i wyswietla sciezke do ext na c:\php5 gdzie nie ma takiego katalogu. jak zmienie ustaiwenia sciezki w php.ini w c:\windows na inna to i tak w poleceniu phpinfo wyswietla ext c:\php5. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic zeby to zadzialalo.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cezar708
post 6.01.2008, 23:25:58
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 116
Pomógł: 119
Dołączył: 10.05.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jeśli php jest OK to być może (a raczej na pewno) php.ini gdzieś jest. Znajdź ten plik (poprzez zwykłe wyszukiwanie plików w windowsie). Potem najprawdopodobniej w tym pliku masz zakomentowną linię z:

Kod
extension=php_mysql.dll


a następnie zrestartuj serwer...

być może to wystarczy na początek, jeśli nie daj znać i będziemy dalej kombinować... ale jutro, bo idę spać tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
asz
post 9.01.2008, 20:06:24
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 35
Pomógł: 1
Dołączył: 22.08.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(jimens @ 6.01.2008, 23:10:57 ) *
[...] pewnie blad jest w konfiguracji php.ini
problem w tym ze wg instruckji plik powinien znajdowac sie w katalogu c:\windows a u mnie go tam nie ma. gdy go skopipowalem to nic to nie dalo.
komenda phpinfo dziala i wyswietla sciezke do ext na c:\php5 gdzie nie ma takiego katalogu. jak zmienie ustaiwenia sciezki w php.ini w c:\windows na inna to i tak w poleceniu phpinfo wyswietla ext c:\php5. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic zeby to zadzialalo.


Zakładam, że IIS-a zainstalowałeś bezproblemowo i, że go... skonfirugowałeś tj. dokonałeś odpowiednich mapowań (.php, CGI lub ISAPI etc.). Jeżeli tak, to zrób tak:

1. Skopiuj z katalogu C:\PHP5 plik php.ini-recommended do %SystemRoot% czyli C:\Windows i zmień jego nazwę na php.ini.
2. Wyedutuj plik php.ini (ten z katalogu C:\Windows) i:
- dodaj ścieżkę do katalogu głównego serwera IIS (nie pamiętam, czy w IIS 5.1 jest to C:\Inetpub\wwwroot - w tej lokalizacji muszą być pliki .php czy inna) w dyrektywie doc_root =, która powinna wyglądać tak: doc_root="C:\Inetpub\wwwroot",
- dodaj ścieżkę do katalogu z rozszerzeniami PHP w dyrektywie extension_doc="./", która powinna wyglądać tak: extension_doc="C:\PHP5\ext",
- usuń komentarz (średnik) w linijce ;extension=php_mysql.dll (jak podał kolega). Linijka ta powinna wyglądać tak extension=php_mysql.dll.

WAŻNE:
Jeżeli używasz programu CGI (php-cgi.exe) to dodatkowo musisz usunąć komentarz (średnik) w dyrektywie ;cgi.force 1 i ustawić ją na cgi.force cgi 0.

3. Zresetuj IIS-a np. komendą iisreset (lub iisreset /stop i potem iisreset /start).
4. Pochwal się czy działa ;-)

Ten post edytował asz 9.01.2008, 20:12:20
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 11:32