Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> edycja treści w znaczniku, na stronie www bez bazy danych i CMS
brokenwings
post 11.09.2013, 15:25:33
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam wszystkich,
jestem początkującym i dopiero zaczynam uczyć się php. Potrzebuje stworzyć w zwykłej stronie napisanej w HTML możliwość edycji dwóch pól.
Chodzi mi o to abym mógł zmieniać tekst, który na stałe w tym momencie jest wpisany w znaczniku <p>. Chciałbym dowolnie zmieniać ten tekst ale bez CMS czy bazy danych. Może to działać na takiej zasadzie, że to co wyedtuje będzie zapisywać się do pliku .txt i z tego pliku potem będzie pobierana ta inna nazwa, którą podałem. Lub jakiś inny pomysł jeśli macie jakieś propozycje. Bardzo proszę o pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 11.09.2013, 15:29:32
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(brokenwings @ 11.09.2013, 16:25:33 ) *
to co wyedtuje będzie zapisywać się...

Wyedytujesz jak i gdzie?
Go to the top of the page
+Quote Post
shpaque
post 11.09.2013, 15:30:34
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 3
Dołączył: 31.01.2011
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (10%)
X----


no więc choć 1 utworzony w tym celu plik txt czy csv - to juz best baza danych smile.gif

zwykla strona musi byc napisana w php, a nie html wink.gif

jest tego pełno, wystarczy przeszukać forum - ja się własnie w ten sposób nauczyłem tego i owego...
Go to the top of the page
+Quote Post
brokenwings
post 11.09.2013, 15:35:57
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam stronę www:
i przykładowo znacznik <p>tekst</p> - co na stronie wyświetlane jest jako akapit z napisem "tekst"
Chciałbym aby np. za pomocą przycisku "Edytuj" mógł zmienić napis = "tekst" na coś innego. Ten napis może być przechowywany wszędzie oprócz bazy danych i nie chcę CMS. Potrzebuje aby to było jak najprostsze i najlżejsze. Ale nie mam pojecia czy coś takiego da się zrobić.

Wiem, że plik .txt to też baza danych, źle nakreśliłem temat. Nie chcę SQL czy phpmyadmin po prostu smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 11.09.2013, 15:43:00
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(brokenwings @ 11.09.2013, 16:35:57 ) *
Chciałbym aby np. za pomocą przycisku "Edytuj" mógł zmienić napis = "tekst" na coś innego

No ale pewnie nie chciałbyś, żeby przycisku "Edytuj" mógł użyć każdy, prawda? Więc będziesz potrzebował logowanie. A edycja będzie odbywała się w jakimś formularzu, który będzie "gdzieś". Czy to "gdzieś" nazwiesz panelem administratora czy CMS, to już ma małe znaczenie.

A CMS = Content Management System (czyli System Zarządzania Treścią). Dokładnie to, czego potrzebujesz wink.gif

Szukaj w google pod frazami "cms txt files", "cms without database" etc.
Go to the top of the page
+Quote Post
brokenwings
post 11.09.2013, 15:51:23
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzieki sowiq dokładnie, tylko tutaj nie są mi potrzebne uprawnienia i logowanie. Edytować może to każdy. Dokłądnie CMS to to czego potrzebuje, tyle że ja potrzebuje coś trywialnego edytuj -> wpisz i zatwierdź. I nic więcej tutaj nie potrzebuje. Dziękuję za frazy, będę szukał.
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 11.09.2013, 16:06:49
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wpisałem w google "CMS bez bazy danych" i jako pierwszy wynik dostałem to: http://systemytresci.pl/baza-danych/bez-bazy-danych

Prościej się już chyba nie da wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
shpaque
post 11.09.2013, 18:42:41
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 3
Dołączył: 31.01.2011
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (10%)
X----


jesli kazdy ma edytowac, to robisz strone z LOKALNĄ BAZĄ DANYCH (czyli baza w plikach w katalogu glownym ze stroną...

więc dochodzimy do tego, że chcesz i bazę danych i cms wink.gif

zrob sobie na stronie w ktorej ma byc wyswietlone pole edycji tekstu formularz, z editboxem który pobiera aktualną wartość z pliku tekstowego, a po zmianie zapisuje tą z editboxa - i tyle. Potrzebny Tobie to tego plik php z formularzem i instrukcją na początku strony oraz plik tekstowy - na początku nawet pusty...
Go to the top of the page
+Quote Post
brokenwings
post 12.09.2013, 19:22:06
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziękuje za pomoc, dałem radę smile.gif Zrobiłem zapis do plik tekstowego z odczytywaniem, gdzie treść poprzednia jest kasowana za każdym razem.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 22:23