Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Wybor sieci/telefonu, porady
Ruda Grażyna
post 23.07.2009, 09:11:19
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 23
Pomógł: 0
Dołączył: 3.02.2009
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiedzialem gdzie sie wkleic z tematem wstydnis.gif

Za miesiac konczy mi sie kolejna umowa w sieci Play,otrzymalem calkiem rozsadna propozycje na nowy abonament 24/36 m-cy.(45zl)
-100minut darmowych do wszystkiech
-3 miesiace bez abonamentu
- kolejne dwa miesiace abonament -50%

Mimo wszystko czy moge sie Was podpytac jak jest w innych sieciach na dzien dzisiejszy oraz jakie telefony preferujecie?
Za wszelkie rady z gory dziekuje smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 23.07.2009, 09:21:00
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja od ponad 5 lat korzystam z Heyah i jestem bardzo zadowolony. Abonamentu płacić nie muszę, sms w sieci za free a minuta 29 gr. (Cennik). Jedyna wada przy pre-paid jest brak telefonów za 1 zł. Ale opłacalność musisz sobie sam wyliczyć. Ja po tych kilku latach na pre-paid śmiem twierdzić, że telefon na abonament zwykłemu Kowalskiemu raczej się nie opłaci.

Co do Play to zauważ jak wobec nich pozostali operatorzy prowadzą kampanię - a do Play drożej. Nie wiem jak to może odbić się w przyszłości na cenach i jakości usług Play.

Ten post edytował sowiq 23.07.2009, 09:22:18
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 23.07.2009, 09:21:25
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jestem abonentem Ery od około 5 lat, nigdy nie miałem z tą siecią przykrych niespodzianek. W abonamencie za 30zł mam około 60 minut co mi spokojnie wystarcza, czasami jak dłużej się pogada to te 10 zł wpadnie Erze do kieszeni. ;p

Co do telefonów, ja preferuję Sony Ericsson'y bo moim zdaniem są niezawodne, dobrze wykonane i nie miałem nigdy z nimi problemów. ()


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
Crozin
post 23.07.2009, 09:28:58
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 476
Pomógł: 1306
Dołączył: 6.08.2006
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pamiętaj o tym, że os. spoza sieci dzwoniące do Ciebie się muszą nakosztować... takie to uroki Playa.

EDIT:
Od trzech lat abonament Orange (MIX). Za 25zł/m-c mam 70 min do wszystkich, 180 min do wszystkich w weekendy i chyba coś koło 20gr/min w obrębie sieci.

Ten post edytował Crozin 23.07.2009, 09:30:12
Go to the top of the page
+Quote Post
viking
post 23.07.2009, 10:06:30
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6 365
Pomógł: 1114
Dołączył: 30.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sowiq @ 23.07.2009, 10:21:00 ) *
Co do Play to zauważ jak wobec nich pozostali operatorzy prowadzą kampanię - a do Play drożej. Nie wiem jak to może odbić się w przyszłości na cenach i jakości usług Play.

A tak się może odbić że klienci aż takimi kretynami nie są (no może telefonia Rydzyka winksmiley.jpg Ale wyjątek potwierdza regułę). Jeśli masz sieć gdzie do wszystkich jest tanio, albo sieć sieć z warunkami jak pierwsza + kruczki to raczej wybierasz tą pierwszą smile.gif Co by nie mówić o Play to gdyby nie ich zagrywki dalej mielibyśmy połączenia w okolicach 50gr. I dobrze że rozbudowują własne nadajniki, nie będą w przyszłości tak zależni.

A abonament? Miałem wieki temu jeszcze za czasów idei. Obecnie jakoś nie widzę sensu. Policz sobie. Bez abonamentu 29gr*100minut daje 29 zł. Ty masz za 45zł i umowę na 2/3 lata. Za (45-29)*24 całkiem porządny telefonik kupisz.

PS. Post ten piszę z play online. Nawet nie mam stacjonarnego internetu w domu.

ed. Z telefonów też tylko Sony Ericsson. Jak bym miał coś innego brać to tylko z androidem.

Ten post edytował viking 23.07.2009, 10:08:25


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 23.07.2009, 10:13:23
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(viking @ 23.07.2009, 11:06:30 ) *
Co by nie mówić o Play to gdyby nie ich zagrywki dalej mielibyśmy połączenia w okolicach 50gr. I dobrze że rozbudowują własne nadajniki, nie będą w przyszłości tak zależni.
Oczywiście masz rację i zgadzam się z tym. Chodzi mi jedynie o to, że ludzie myślą sobie: tanio mają, ale znajomi nie będą do mnie dzwonić, bo do Play mają drogo. Wezmę jednak Erę. Ja szczerze mówiąc zastanowiłbym się 3 razy zanim zadzwoniłbym do kogoś z Play tongue.gif
Stąd może wyniknąć w przyszłości słabsza pozycja tego operatora na rynku. Chociaż na razie mają się chyba dobrze, to jednak wydaje mi się, że bardzo dużo zainwestowali w trwającą kampanię reklamową i ciekawe co będzie jeśli im się nie zwróci. Ale może nie znam się na zasadach wolnego rynku :]

Ten post edytował sowiq 23.07.2009, 10:14:00
Go to the top of the page
+Quote Post
Asmox
post 23.07.2009, 11:32:58
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 359
Pomógł: 12
Dołączył: 16.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiem wam, że z każdymi nowymi operatorami tak jest. Era, Plus i Orange nie lubią mieć konkurentów, a zwłaszcza nowych, więc gnoją Play jak tylko się da. Najchętniej podwyższyli by ceny połączeń do tego operatora o 1000%, ale to by była niestety przesada.
Na szczęście sytuacja za kilka lat się ustabilizuje i play będzie na równi z pozostałymi operatorami, zwłaszcza że coraz więcej osób się decyduje na tę nową sieć.
Jeśli chodzi o mój gust, to wybrałem Erę i telefony z serii Nokia.
  • Czemu Era? Moja rodzina ma w erze i do nich właśnie najczęściej dzwonię. A podobno działa jakaś oferta "w rodzinie za darmo", więc chyba przedłużę umowę na MIXa. Biorę MIXa ponieważ nie zarabiam jeszcze (nie stać mnie na abonament), ale dają fajne telefony w niskich cenach, w zamian za zobowiązanie, na przykład 2 lata doładowań.
  • Czemu Nokia? Nokia to najlepsza firma według mnie produkująca telefony Uniwersalne, z największą liczbą funkcji i mające świetlny styl (Nokie wg. mnie wyglądają najlepiej). Niestety w multimediach spisują się kiepsko. Szczerze powiem, że gdybym słuchał muzyki na telefonie i oglądał filmy, wybrał bym Sony Ericssona. Ale ponieważ moim zdaniem do słuchania muzyki lepsza jest empetrójka wolę Nokie
~Ruda Grażyna jeśli chodzi o Ciebie, na Twoim miejscu zostałbym w Play. Zawsze lepiej jest przedłużyć umowę, niż zawierać nową, a poza tym 100 minut do wszystkich to bardzo dużo, jeśli mało rozmawiasz możesz nawet powiedzieć znajomym żeby puszczali sygnał i oddzwonisz, jeśli ktoś nie lubi dzwonić na Play. Ale jak już mówiłem, w końcu przestaną atakować Play i znowu będzie tanio. A poza tym tylko Heyah jak na razie robi "a do Play - drożej".

Ten post edytował Asmox 23.07.2009, 11:36:43


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 23.07.2009, 11:34:54
Post #8





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Co by nie mówić o Play to gdyby nie ich zagrywki dalej mielibyśmy połączenia w okolicach 50gr

Dla mnie jako marka upadli, gdy zaczęli mi na domowy dzwonić z pozytywką-spamującą pomimo, że nie jestem ich abonentem. tongue.gif

Dostali karę za spamowanie klientów Plusa, nie dostali nauczki. Szkoda tylko tej konsultantki, która ode mnie zebrała. biggrin.gif

Cytat
ed. Z telefonów też tylko Sony Ericsson. Jak bym miał coś innego brać to tylko z androidem.

Ta, jedynej marki, w której dżojstiki działały niezawodnie, na siłę wciskali własną prawdę dotyczącą kart pamięci, dopiero pod koniec poszli po rozum do głowy, gdy już zaczęło być za późno (ptaszki ćwierkają, że sprzedaż SE spada). Teraz wszystko leci ku smartfonom.

Po batalii z dwoma Siemensami (firmware patchowalny jak Volkswagen Golf biggrin.gif), przesiadłem się na HTC i przyznam, że jest całkiem całkiem. [;

Cytat
Jedyna wada przy pre-paid jest brak telefonów za 1 zł.

Ta, tylko po całej umowie wychodzi telefon za >150% ceny rynkowej. laugh.gif

Jeśli chodzi o sieć, to cóż - zależy do kogo się najwięcej dzwoni. Sam jestem - można powiedzieć - uwięziony w Orange.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
artur_dziocha
post 23.07.2009, 11:48:57
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 320
Pomógł: 53
Dołączył: 18.09.2007
Skąd: Radom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Najchętniej podwyższyli by ceny połączeń do tego operatora o 1000%

Jeśli dobrze kojarzę to Play zastrzegł sobie wyższą cenę połączeń do swojej sieci.
Chyba każdy wie na czym miała polegać ich droga do sukcesu. Powoli im się to udaje.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 14:58