Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [HTML]Czy ustawienie target="_blank" jest niebezpieczne?
nigraS
post 12.10.2023, 13:53:35
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 1
Dołączył: 25.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam skrypt w którym ustawiam target="_blank", a po zapisaniu target jest usuwany.
Od autora skryptu dowiedziałem się, że celowo zablokowali możliwość otwarcia linku w nowym oknie, gdyż cenią bezpieczeństwo chroniąc w ten sposób przed atakami typu phishing i innymi zagrożeniami.

Wydaje mi się, że to jest bzdura, co za różnica czy link otwiera się w tym samym oknie czy w nowym?
Według mnie w skrypcie jest błąd, którego nie potrafią naprawić.
Czy może faktycznie otwieranie w nowym oknie zostało zablokowane w celach bezpieczeństwa?

Co o tym sądzicie?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 12.10.2023, 13:55:24
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 459
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Jesli ktos ma tak dziurawa appke, ktora pozwala na wlozenie dowolnego linku to zabezpieczenie przed otwarciem w nowym oknie to juz raczej nic nie pomoze...
Koles powinien moc dac wybor klientowi czy chce miec w nowym oknie czy nie a nie wymuszac to z gory.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
nigraS
post 12.10.2023, 16:22:16
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 1
Dołączył: 25.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak też myślałem, że próbuje wcisnąć mi bzdurę.
Napisałem Mu, że nigdzie w internecie nie ma wzmianki o tym, że otwieranie w nowym oknie jest niebezpieczne i że proszę o źródło skąd ma taką informację.

Wysłał mnie do strony
https://developer.chrome.com/docs/lighthous...e-rel-noopener/
, która mówi aby dodać:

Cytat
Adding rel="noopener" or rel="noreferrer" to your target="_blank" links avoids these issues.


Nie wiem czemu od razu tego nie wdrążył - łatwiej jest chyba to dodać niż usuwać target

On chce, aby Mu zapłacić za dodanie opcji rel tłumacząc się, że jest demo i sprzedał to co widziałem.

(Niech mu będzie - wydaje mi się, że usunięcie usuwania target i dodanie rel jest łatwe)

Czy ze swojego doświadczenia możecie mi powiedzieć jaka cena byłaby akceptowana?

Oraz czy jest sens aby dodawał wszystkie 3 parametry?
”noopener"
"noreferrer"
"nofollow”
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 12.10.2023, 16:32:31
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 459
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




10zl w porywach. Przieciez on to doda nie tylko dal Ciebie ale generalnie do swojego projektu. A zmiana sama w sobie jest banalna i szybka


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
nigraS
post 12.10.2023, 21:06:58
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 1
Dołączył: 25.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zaśpiewał mi 100$. Powiedział, że za niższą cenę nie przyjmuje zleceń oraz, że klient widzi co kupuje więc niech nie ma pretensji, że coś jest do poprawy.

To nie jest fajne z jego strony, jak by celowo ustawiał małe szczegóły które są zauważalne dopiero po zakupie i pełnym przetestowaniu tylko po to, aby wyłudzać kolejne pieniądze.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 13.10.2023, 08:46:39
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 459
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Czemu nie uzyjesz normalnych libow ala tinyMCE zamiast bawic sie w to "cos"?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
nigraS
post 13.10.2023, 19:44:05
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 1
Dołączył: 25.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W skrypcie jest ten edytor, a sam zmienić na inny nie potrafię.

Zmieniłem edytor jak polecałeś na tinyMCE. W sumie nie było to trudne.
Tyle, że nadal podczas zapisywania usuwany jest target="_blank" ale do tego utworzę osobny temat, aby nie robić miszmaszu w jednym temacie bo to już by odbiegało od obecnej tematyki.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 3.05.2024 - 01:04