Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> PHP i interaktywny domek, PHP i interaktywny domek- area shape i echo
posterunkowy_pap...
post 31.05.2011, 22:10:05
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 31.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, businesssmiley.png mam problem z zdaniem i ogólnie z PHP. Wiem, że ma jakieś powiązanie z html i w sumie zadanie "interaktywny domek" moge zrobić właśnie w HTML-u (pewnie bym użyła atrybutu a href, ponieważ chodzi tu o to- mam np. zdjęcie z domkiem i ogródkiem, klikam na drzwi, przechodzę do zdjęcia z holem, klikam na kolejne drzwi, wchodzę do do zdjęcia z salonem a tam mam do wyboru aby klikać w balkon (przechodze na ogród) raz w kolejne drzwi (przechodzę np. do łazienki), ale musi to być w PHP-ie, bo wykładowca się uparł że mamy się posłużyć "area shape" co jest zrozumiałe i musi być użyte oczywiście "echo" oneeyedsmiley02.png , mniej więcej rozumiem jego działanie. Pewnie wyda się że pytam o głupotę, ale to jest dla mnie na prawdę potrzebne i chciałabym to zrozumieć o co w tym chodzi. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Ten post edytował posterunkowy_paproh 31.05.2011, 22:10:45
Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 31.05.2011, 22:23:22
Post #2





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Twoje zadanie = Twoja sprawa.

Poza tym, jaki to ma związek z PHP?


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
posterunkowy_pap...
post 1.06.2011, 00:37:57
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 31.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no taka, że to ma być w php. Wykładowca każe, student musi :/ zatem byłabym mega wdzięczna gdyby chociaż ktoś powiedział, gdzie tego typu rzeczy szukać, bo jestem totalnie początkująca właściwie z php'em.
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 1.06.2011, 00:52:57
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a co ma php do area shape? smile.gif

uzyc php tylko do wyświetlenia html (jeśli musisz),
a całą resztę zrób w html/css/jQuery

w necie znajdziesz sporo tutoriali, jeśli masz czas na książkę to polecam jQuery poradnik programisty Włodzimierza Gajdy

dlaczego javascript/jQuery? przede wszystkim:
1. szybkość powstawania aplikacji
2. wbudowane efekty
3. łatwe bindowanie zdarzeń

fajnie by było, jakbys znała podstawy html/css, jesli jest inaczej to kursy także znajdziesz w sieci



--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
posterunkowy_pap...
post 1.06.2011, 01:45:41
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 31.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


bo właśnie tego atrybutu mieliśmy używać i echo, że jeśli naciśniemy coś to wyjdzie coś. Hmm.. jestem w sumie z grafiki, ale spróbuję ogarnąć chociaż tą książkę smile.gif dzięki biggrin.gif ogólnie juz dawno myślałam o Javie, ale facet się uparł. brzmi trochę nielogicznie, ale cóż mam poradzić. Pozostaje mi zrobić tak jak on chce, zastanawiam się czy czasem nie zrobic tego jakby w schemacie mapki smile.gif

a jest jakaś sensowna stronka z tutorialami, które byś polecił?

podstawy html i css jako tako ogarniam, ale jak słyszę php i jakieś zadanie z kosmosu, które równie dobrze mogłabym zrobić w samym html'u.... szlag trafia, mam taki "zabawny" system edukacji tworzenia stron www- czasem html, czasem php. chaos. Ale ogarniać trzeba, żeby było zaliczone ;/ stąd jest tu moja prośba o pomoc, ponieważ normalnie pewnie bym sobie poradziła, ale z tym no cóż. brzmi banalnie to zadanie, ale dla kogoś kto wie tylko o co chodzi z tym echo to niewiele rozumiem. Super że piszesz o javascript/jQuery, na pewno do tego sięgnę smile.gif.

Cytat(pedro84 @ 31.05.2011, 23:23:22 ) *
Twoje zadanie = Twoja sprawa.

Poza tym, jaki to ma związek z PHP?


moje zadanie=moja sprawa. zawsze marzyłam o takiej pomocy. nie mam bladego pojęcia co zrobić z tym zadaniem i piszę tu głównie z czystej desperacji. ;/ przecież nie prosze o to, żeby ktos cos za mnie zrobił, tylko gdzie mam szukać!

Ten post edytował posterunkowy_paproh 1.06.2011, 01:46:39
Go to the top of the page
+Quote Post
konole
post 2.06.2011, 07:25:33
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 275
Pomógł: 32
Dołączył: 21.03.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Cytat(posterunkowy_paproh @ 1.06.2011, 01:45:41 ) *
bo właśnie tego atrybutu mieliśmy używać i echo, że jeśli naciśniemy coś to wyjdzie coś. Hmm.. jestem w sumie z grafiki, ale spróbuję ogarnąć chociaż tą książkę smile.gif dzięki biggrin.gif ogólnie juz dawno myślałam o Javie, ale facet się uparł. brzmi trochę nielogicznie, ale cóż mam poradzić. Pozostaje mi zrobić tak jak on chce, zastanawiam się czy czasem nie zrobic tego jakby w schemacie mapki smile.gif

a jest jakaś sensowna stronka z tutorialami, które byś polecił?

podstawy html i css jako tako ogarniam, ale jak słyszę php i jakieś zadanie z kosmosu, które równie dobrze mogłabym zrobić w samym html'u.... szlag trafia, mam taki "zabawny" system edukacji tworzenia stron www- czasem html, czasem php. chaos. Ale ogarniać trzeba, żeby było zaliczone ;/ stąd jest tu moja prośba o pomoc, ponieważ normalnie pewnie bym sobie poradziła, ale z tym no cóż. brzmi banalnie to zadanie, ale dla kogoś kto wie tylko o co chodzi z tym echo to niewiele rozumiem. Super że piszesz o javascript/jQuery, na pewno do tego sięgnę smile.gif.



moje zadanie=moja sprawa. zawsze marzyłam o takiej pomocy. nie mam bladego pojęcia co zrobić z tym zadaniem i piszę tu głównie z czystej desperacji. ;/ przecież nie prosze o to, żeby ktos cos za mnie zrobił, tylko gdzie mam szukać!

A co robiłeś w czasie wykładów / ćwiczeń? Z kosmosu zadań się nie wyciąga.
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 2.06.2011, 07:41:56
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(posterunkowy_paproh @ 1.06.2011, 02:45:41 ) *
ogólnie juz dawno myślałam o Javie


Cytat(posterunkowy_paproh @ 1.06.2011, 02:45:41 ) *
a jest jakaś sensowna stronka z tutorialami, które byś polecił?

Temat: linkiKursy dla poczatkujacych
Cytat(posterunkowy_paproh @ 1.06.2011, 02:45:41 ) *
moje zadanie=moja sprawa. zawsze marzyłam o takiej pomocy. nie mam bladego pojęcia co zrobić z tym zadaniem i piszę tu głównie z czystej desperacji.

Przyszłaś sobie i nagle zadanie z kosmosu? Wcześniej nie było, żadnego ćwiczenia czy wykładu?


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 2.06.2011, 14:09:48
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


czeka Cię długa droga:
http://www.kurshtml.edu.pl/
http://www.w3schools.com/js/default.asp
http://api.jquery.com/category/events/mouse-events/

i do dzieła guitar.gif


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 2.06.2011, 14:30:03
Post #9





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


<offtop>
Chryste, zostaw te studia - nie nadajesz się. I z tego co piszesz oraz Twojego podejścia, w ogóle do studiów wyższych się nie nadajesz. Wykształcenie wyższe to nie dupa, nie każdy musi je mieć.
</offtop>


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
aeaeae
post 2.06.2011, 14:51:41
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 23
Dołączył: 5.03.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


  1. <?php
  2. $p=$_GET['p'];
  3. if($p<1)
  4. $p=1;
  5. $t[1]=array(2,7);
  6. $t[2]=array(1,3,5,6);
  7. $t[3]=array(2,4);
  8. $t[4]=array(3);
  9. $t[5]=array(2);
  10. $t[6]=array(2,7);
  11. $t[7]=array(1,6);
  12. $n[1]='przedpokoj';
  13. $n[2]='pokoj';
  14. $n[3]='sypialnia';
  15. $n[4]='lazienka';
  16. $n[5]='kuchnia';
  17. $n[6]='weranda';
  18. $n[7]='ogrod';
  19. echo 'Jestes w pomieszczeniu o nazwie: <b>'.$n[$p].'</b>.<br />';
  20. echo 'Mozesz przemiescic sie do pomieszczen:<br />';
  21. foreach($t[$p] as $v)
  22. echo '<a href="index.php?p='.$v.'">'.$n[$v].'</a><br />';
  23. ?>


Wiesz jak to uruchomić?
Wrzuć do pliku "index.php" i przez np. XAMPP (http://pl.wikipedia.org/wiki/XAMPP), albo wrzuć na jakiś darmowy serwer wirtualny.

Ogólnie do nauki polecam książki, a nie internetowe kursy. Jeśli chodzi o php, to: http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworz...mson,phmsv4.htm), ale ogólnie wszystkie książki o php opisują tylko ten język i dają dużo gotowców, dlatego jeśli chodzi o samo programowanie, to, nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale jeśli nie ogarniasz np. rzeczy z Symfonii C++ Grębosza, to dobrze by było właśnie tę książkę przerobić dokładnie ...

Ten post edytował aeaeae 2.06.2011, 14:58:45
Go to the top of the page
+Quote Post
posterunkowy_pap...
post 2.06.2011, 16:54:17
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 31.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(pedro84 @ 2.06.2011, 15:30:03 ) *
<offtop>
Chryste, zostaw te studia - nie nadajesz się. I z tego co piszesz oraz Twojego podejścia, w ogóle do studiów wyższych się nie nadajesz. Wykształcenie wyższe to nie dupa, nie każdy musi je mieć.
</offtop>






Ty tez kiedyś zacząłeś się uczyć. I nadaję się na studia. Przecież od tego one są żeby się czegos na nich nauczyć. Za to Ty nie nadajesz się na człowieka. Jeśli myślisz, że jesteś mądry bo coś opanowałeś- na bank z czegoś jesteś totalną dupą wołową, więc się tak nie pusz. Jeśli ktoś w was jeszcze myśli, że mam beznadziejne podejście do nauki i czekam aż ktoś się zlituje żeby za mnie rozwiązac problem m. in. dlatego, że np. jestem jakąś różową lalą, bo nie pisze na tyle zrozumiale by skumał to cały "naród informatyków" się myli. Z tym kosmosem tak tylko napisałam, przecież wiem że każdy problem ma jakies źródło i rozwiązanie. Pewnie będzie jeszcze ktoś równie głupi się pojawi, żeby się pośmiać z kogoś kto sie czegoś uczy a raczej usiłuje(ale się nauczę). Gdybym chciała zaliczać by zaliczać to bym kopiowała od ludzi którzy już skopiowali z innych źródeł i zaliczyli, ale właśnie po to pytałam Tutaj jak się za to zabrac itd, nieważne jaka to długa droga, bo tak jest ze wszystkim i po to, żeby sie nauczyćexclamation.gif!!


Cytat(Fifi209 @ 2.06.2011, 08:41:56 ) *


Temat: linkiKursy dla poczatkujacych

Przyszłaś sobie i nagle zadanie z kosmosu? Wcześniej nie było, żadnego ćwiczenia czy wykładu?



Co jakiś czas tak, ale zajęcia są dość rzadko. Bo co chwilę sa jakieś zastępstwa a że mam jeden jedyny przedmiot związany z informatyką. Dlatego pozostaje mi się uczyć we własnym zakresie. Fajna grafika z tym kotem i Javą... i tak, znam różnicę smile.gif



dzięki wszystkim za linki i za pomoc smile.gif Na prawdę pomogliście mi smile.gif) Pozdrowienia!!!!

Ten post edytował posterunkowy_paproh 2.06.2011, 17:03:06
Go to the top of the page
+Quote Post
zegarek84
post 2.06.2011, 17:09:09
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 332
Pomógł: 294
Dołączył: 12.10.2008
Skąd: Olkusz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


z treści zadania wynika, że treść może nie koniecznie trzeba wyświetlać ale klika się na obrazek i on się zmienia - więc niby klika się na link - w sumie jak wspomnieli sam html by wystarczył - rozwiązać to można na kilka problemów - padło słowo area - tutaj raczej chodziło o mapę linków na obrazku... ale można też linki wy pozycjonować odpowiednio na obrazku... lub obrazki zmapować na współrzędne czyli dać albo do formularza jako button (zostaną przesłana współrzędne kliknięcia) albo objąć obrazek linkiem i w samym obrazku dać atrybut ismap="ismap" (ale nie wiem czy to we wszystkich przeglądarkach działa...

podstawowy kurs html'a - możesz też o pozycjonowaniu elementów względem siebie poczytać:
http://www.kurshtml.edu.pl - [edit] widzę, że już podany wyżej...
Odsyłacz obrazkowy

ps. jeśli byś na obrazki nakładała mapy linków z area to bodajże w gimp'ie jest narzędzie do określenia współrzędnych obrazka - ale obrazka 100% rozmiarów - jeśli byś skalowała obrazek w kodzie html to mapka była by nie adekwatna...

[edit]
HTML <area> - oznacza punkty na obrazie....
shape - Atrybut definiuje kształt opisujący aktywny region mapy odsyłaczy

Ten post edytował zegarek84 2.06.2011, 17:21:13


--------------------
Jeśli twoja ręka rusza do przodu powstrzymaj swój gniew; gdy wyprzedza cię twój gniew - wycofaj rękę.

Go to the top of the page
+Quote Post
pedro84
post 2.06.2011, 19:11:08
Post #13





Grupa: Nieautoryzowani
Postów: 2 249
Pomógł: 305
Dołączył: 2.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@autor:
Odnośnie posta powyżej. A nie wpadłaś na to, że było od razu napisać, że nie studiujesz kierunku związanego z branżą? Wielu już było na forum takich co po zadania przychodzili... Zwykłe nieporozumienie i niepotrzebnie puszyliśmy się oboje.

Wracając do tematu. Powiedz temu "wykładowcy", żeby sobie w tym konkretnym przypadku wydrukował manual PHP i zaaplikować go w anus, bo w tym wypadku potrzebny nie jest (a nawet przeszkadza). Jak bardzo chce, to walnij kretynowi "RTFM" na środku i już. Linki masz podane wyżej - dasz sobie radę.

Z ciekawości, co za szkoła?


--------------------
Google knows the answer...
Go to the top of the page
+Quote Post
posterunkowy_pap...
post 2.06.2011, 20:01:08
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 31.05.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A gdzie ja sie puszyłam, tylko poprosiłam o pomoc a to już w sumie sie przeciez wyklucza ;P Usiłuję sie czegoś nauczyć bo chciałabym pracować jako grafik, ponieważ jestem w końcu na grafice jak już wsześniej wspomniałam na którymś z postów. Należę do początkującego kierunku, więc wyobraź sobie jaka musi być organizacja... Więc po części człowieka rozumiem a on w końcu tez jest oblatany w związku z organizacją, szkoda tylko że również naszym kosztem. Jednak mimo to nie widzę sensu, żeby sie obijać bo tak jest bo co klienta to w przyszłości będzie obchodziło haha.gif

Ten post edytował posterunkowy_paproh 2.06.2011, 20:02:10
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 16:41