Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Optymalna konfiguracja serwera pod skrypty php/mysql
d0m1n1k_
post 18.07.2018, 10:17:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 208
Pomógł: 3
Dołączył: 13.07.2009
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam wszystkich,
Zastanawiam się nad postawieniem nowej stacji roboczej w firmie na której siedziała by cała baza firmy.

Poszukuję informacji na co położyć szczególny nacisk aby skrypty PHP oraz obsługa bazy MySQL znacząco się poprawiły.
Czy ma to być np. więcej pamięci ram (>16GB), mocniejsze procesory (bardziej ilość rdzeni czy taktowanie?) A może liczy się liczba procesorów? Co z dyskami obecnie pracujemy na jednym SSD, czy zwiększyć ich ilość i połączyć je w Raid'zie, tak aby zwiększyć ich możliwość i szybkości zapisu i odczytu? Na koniec, jaki system? Obecnie, przede wszystkim że względu na protokół smb, korzystamy z Windows 7, ale może przejście na Linuxa doda nieco do wydajności?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Na marginesie, czy możliwe jest zastosowanie GPU jako akcelerator dla skryptów PHP? Mamy maszynę z 4 titanami v i często się "nudzi" A tak to bym mógł ja jakoś wykorzystać ;-)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


--------------------
Prywatna koncepcja pasji - SprawdzAuto.info
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
d0m1n1k_
post 18.07.2018, 17:28:43
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 208
Pomógł: 3
Dołączył: 13.07.2009
Skąd: Tarnów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To firmowa stacja. Ale zanim ja się pojawiłem, doradcą i "ynformatykem" był... księgowy który szmelc sprzedawał w cenie złota... k$&#a, w cenie antymaterii!!!!!!
Za Dell Vostro 260 i5-4460 z 1TB HDD i 4GB DDR3 1600Mhz w 2016 roku wydoił prawie 5k!!!!!!!!!!! Na alledrogo to wszystko nie było warte nawet 2k - bardziej w okolicach 1200 cebulionów (teraz kosztuje około 400 zł).

To się nazywa umiejętności ;-)


Debiana wypróbuję, jak również nginx'a - ciekawa propozycja.
Co do Xeona to może być ciężko przekonać szefa, ale dam radę ;-)
RAM już ogarnięty.
NVMe... czyli na dobrą sprawę po prostu nowa stacja wchodzi w grę.
Jak jakaś konfiguracja będzie gotowa (otrzymamy propozycje cenowe) to napiszę posta z zapytanie.

EDIT: Znalazłem na firmie Intel Xeon E3-1225 v3 3.2Ghz na tej samej podstawce!!! Byłby?
Porównanie Xeon vs i5-4460

Ten post edytował d0m1n1k_ 18.07.2018, 17:55:31


--------------------
Prywatna koncepcja pasji - SprawdzAuto.info
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 15:40