Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Dlaczego GIT nie widzi nowych plików?
wxm
post 17.02.2018, 19:02:54
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 26
Pomógł: 1
Dołączył: 17.02.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć

Staram się poznać działanie systemu GIT (na razie tylko lokalnie), uruchomiłem go na działającym frameworku YII2 i wydawało mi się że wszystko działa ok tak jak w internetowych instrukcjach, dopóki nie spróbowałem przyjrzeć się temu bliżej. Niestety nie mogę zrozumieć jednej rzeczy która się dzieje, a może ja po prostu coś źle robię, do rzeczy:

1. Rozpakowuję pustą instalację Yii2adv
2. W katalogu aplikacji robię z konsoli
Kod
git init
git add *
git commit -m "pusty yii"


w tym momencie mam mastera z "fabrycznymi" plikami yii, teraz robię
Kod
php init
co tworzy mi odpowiednie pliki w odpowiednich miejscach ale polecenie
Kod
git status
pokazuje że nie ma nic zmienionego. Dlaczego skoro dodanie jakiegokolwiek pliku "ręcznie" powoduje od razu jego zauważenie przez GIT?


Być może dla większości z Was to jakaś błahostka której pewnie nie doczytałem lub nie zauważyłem ale nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Teraz utworzone pliki są niewidoczne dla GITa w związku z czym pomimo jego zastosowania nie mam możliwości wrócić do pierwotnej wersji a cały czas byłem przekonany że właśnie takie jest jego zastosowanie. Gdzie popełniam błąd?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
trzczy
post 18.02.2018, 08:27:04
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 460
Pomógł: 49
Dołączył: 5.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Racja. Rzuciło mi się w oczy add GWIAZDKA i wydało mi się egzotyczne. Co do tego, że php init generuje wpisy w .gitignore, to dlatego, że te ignorowane pliki nie są częścią pracy webmastera. A zadaniem git jest archiwizować pracę webmastera, a nie pliki tworzone automatycznie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 17:25