Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> PHP, MySQL i MVC. Tworzenie witryn(...) - W.Gajda
akrynski
post 13.05.2010, 10:35:10
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 13.05.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


link do książki: http://helion.pl/view/3271w/aplphp.htm
Ktoś już kupił? Jakie wrażenia? Korzystam od jakiegoś czasu z serwisu www pana Gajdy i jestem zadowolony, mam nadzieję, iż książka na podobnym poziomie winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Armstrong
post 13.05.2010, 17:55:28
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 200
Pomógł: 40
Dołączył: 26.08.2009
Skąd: Kobiernice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Właśnie zacząłem czytać z ciekawości tytułu książki i raczej na początku mnie nic nowego nie nauczyła. Oparta o autorski framework nie wyjaśniono zasady działania zaczęto od razu od tworzenia akcji kontrolerów itd.. a to co jest rdzeniem pominięto. Na razie moje wrażenie jest mierne.
Pewnie uczy tylko na tym konkretnym frameworku, taki manual do niego. Z całkiem nie pasującym chyba tytułem.

Ten post edytował Armstrong 13.05.2010, 17:57:09


--------------------
// NOPE
Go to the top of the page
+Quote Post
wiewiorek
post 6.07.2010, 14:41:12
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 247
Pomógł: 11
Dołączył: 5.09.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Książka beznadziejna - nie będę tłumaczyć dlaczego - wyjaśniłem to w komentarzu, który dodałem na stronie helionu do tej książki - KOMENTARZ JEDNAK NIE ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY - co dowodzi tego, że helion manipuluje komentarzami - wystawiłem tej książce najniższą ocenę czyli '1' - komentarz był poprawny stylistycznie, merytorycznie itd. - ale widać ocena '1' to za słaba ocena dla helionu - na moim przykładzie widać ewidentna manipulację komentarzami - nie wiem czy jest to zgodne z prawe co wyprawia helion.
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 6.07.2010, 21:09:24
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




@wiewiorek - to skoro się nie ukazał to może jednak nam wyjaśnisz ...
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 7.07.2010, 11:36:53
Post #5


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




Data wydania: 04/2010 winksmiley.jpg przyglądaj się dobrze tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
t4keda
post 9.07.2010, 07:24:15
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 57
Pomógł: 10
Dołączył: 14.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@kwiateusz chodzi o nie ukazanie się komentarza

Mój też nie został opublikowany tongue.gif A szło to mniej więcej tak:

Ocena: 2

Kupiłem tę książkę z nastawieniem, że nauczę się MVC, bo chociaż udało mi się znaleźć jakieś opisy w internecie jak to wygląda, to jest to tylko liźnięcie tematu i pokazanie na jakiej zasadzie to działa. Książka miała pomóc w lepszym zrozumieniu tego wzorca, ale niestety już sam początek wybija i narzuca inny tok myślenia (inna struktura katalogów - niby nic, a jednak). Poza tym mam wrażenie, że nie wszystko zostało opisane, albo coś przeoczyłem. Książka może dobra, nie wiem, ale dla kogoś kto próbuje zacząć zabawę z MVC jest raczej mało przydatna.

Może i nie jestem zaawansowanym programistą PHP, ale jeśli mam kod i nad nim posiedzę to go zrozumiem i na jego podstawie sam coś wymyślę. Niestety nad tą książką więcej siedzę i się zastanawiam co? gdzie? jak? skąd ten kod? niż faktycznie próbuję go zrozumieć. Szkoda czasu. Może kiedyś się przyda, ale nie dzisiaj.

Na chwilę obecną komentarze na stronie Heliona i tak już zniechęcają do jej zakupu (szkoda, że ich nie było jak kupowałem), ciekawe tylko dlaczego komentarze nie są chronologicznie tylko od najwyższej do najniższej oceny?
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 10.07.2010, 14:10:36
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




"dlaczego komentarze nie są chronologicznie tylko od najwyższej do najniższej oceny?"

Bo tak jest wygodniej zjechać do ocen 1-3 i przeczytać coś prawdziwszego o książce , a że nie dają wszystkich negatywnych komentarzy ... cóż poradzić ... pisać je tutaj smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
outsider
post 20.07.2010, 20:30:13
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 267
Pomógł: 36
Dołączył: 8.08.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Rowniez nie polecam, tytul ksiazki powinien byc inny ("Framework - praktyczne projekty" biggrin.gif), najdrozsza makulatura jaka kupilem. Sprzedam za 20zl...
Go to the top of the page
+Quote Post
pitbull82
post 28.08.2010, 22:53:49
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 167
Pomógł: 0
Dołączył: 30.04.2004
Skąd: Częstochowa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ostatnio miałem okazję widzieć na półce - przejrzałem, ale całość wygląda w ten sposób - mam jakiś pomysł w głowie i gotową wizję mojego frameworka/miniframeowrka, a Ty na tej podstawie się ucz i coś twórz bo tak. Raczej szkoda kasy.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.06.2024 - 09:00