Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Ping wp.pl
Terrorizer
post 30.09.2021, 12:15:25
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 345
Pomógł: 3
Dołączył: 31.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zastanawiał się ktoś kiedyś czemu zawsze pinguje się wp.pl?
Skąd wzięła się taka moda i czy nie utrudnia to życia adminom wp w jakikolwiek sposób?
Go to the top of the page
+Quote Post
com
post 30.09.2021, 22:49:29
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 032
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeden z pierwszych portali w Polsce i krótka nazwa, ostatnio było zabawnie jak pinga na chwilę wyłączyli smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 1.10.2021, 08:51:41
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja tam zawsze pinguję Google.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
LowiczakPL
post 1.10.2021, 14:16:20
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 531
Pomógł: 55
Dołączył: 3.01.2016
Skąd: Łowicz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ping to chyba zazwyczaj 56 bajtów więc jak to ma utrudniać życie, i konkretnie jakim usługom

ping to pikuś w porównaniu w włamaniami kilkaset razy na sekundę na smtp, popa, ssh, ftp, skanowaniu stron w poszukiwaniu wordpressa i takie tam

wiec zapomnij o pingach

ja mam aktualnie średnio na godzinę kilkadziesiąt włamań na serwer, oczywiście to standard mam zabezpieczenia powłączane a tak może być i kilkatysięcy na sekundę,

... ale spenie od security powinni się wypowiedzieć dokładniej, jestem jedynie leszczem który używa header, fai2ban, firewalla, mod security i innych tricków raczkuję w tym temacie

włamaują się np. na adresy email nieaktywne od kilkunastu lat więc musi gdzieś taka stara lista w darkwebie istnieć ...

... tak jak każdego serwera na świecie taką mam teorię.

Ten post edytował LowiczakPL 1.10.2021, 14:18:52


--------------------
Szukam zleceń Symfony, Laravel, Back-End, Front-End, PHP, MySQL ...
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 2.10.2021, 18:49:07
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Problem z pingiem może być taki ze jak ktoś pingował wp.pl po to aby sprawdzić dostępność sieci. I jak nagle wp przestało odpowiadać to się zapalały kontrolki że coś nie działa (ot taki false - positive)

@LowiczakPL skoro masz "kilkadziesiąt włamań na serwer" to musi być ostro tyrany tam wink.gif (chodziło ci raczej o próby "włamu" bo z włamem to nie ma nic wspólnego - ot ktoś (boty) szukają wersji softu które mają jakieś luki i próbują ci założyć np. koparki w procesach))

fail2ban jest dobry na napastliwe IP, wycinasz takiego jegomościa na mc. i z głowy, header - nie wyem co ty tym robisz bo logi to raczej tailem się kopie biggrin.gif

Co do tematu security to polecam XXX hardening np. ssh hardening, apache hardening. Ogólnie magiczne słowo hardening. Tylko też z dozą dystansu. Przeczytać 2-3 hardeningi ad usługi i wybrać część wspólną bo niektóre rzeczy nie mają kompletnie sensu (zwłaszcza w przypadku SSH jest wiele takich)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.03.2024 - 11:34