Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Nieistniejący adres a ErrorDocument 404 [htaccess], Reguła kierująca "na sztywno" do strony głównej
freewalker
post 8.03.2017, 23:28:38
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 90
Pomógł: 4
Dołączył: 14.02.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
mam problem z wyświetlaniem strony po wpisaniu nieistniejącego adresu, kiedy użytkownik ręcznie zmieni adres (doda slasha, aby "zrobić" katalog z adresu) to wyświetla się strona, którą przechwytuję przez Error 404 (a dokładnie ładuje mi index.php) ale sęk w tym, że nie wczytuje wtedy poprawnie ścieżki do arkuszy stylów, przez co wszystko jest rozsypane i nieczytelne.

Dokładnie wygląda to tak:
- wpisując mojastrona.pl/xxx jest wszystko ok, adres nie istnieje ale wyświetla się główna strona (przez przejęcie błędu 404)
- wpisując mojastrona.pl/xxx/ wyświetla się główna strona ale bez css

można pokusić się o usunięcie ostatniego slasha, ale czy nie wpłynie to na inne podstrony?

Chodzi więc o regułę, która przy błędzie 404 fizycznie zatrzymuje użytkownika na katalogu głównym domeny, nawet jeśli w pasku adresu zostanie adres z katalogiem / katalogami, które nie istnieją.

Nie wiem czy jasno się wyrażam, ale problem tego przechwycenia jest tak samo niejasny dla mnie, jak powyższy opis;)

W htaccess mam taki oto prosty zapis:
ErrorDocument 404 /index.php

Dodam, że mam 3 różne domeny, więc dodanie jednego bezpośredniego adresu nie będzie rozwiązaniem chyba, że można tu stosować warunki RewriteCond coś na wzór if($domena=="pl") echo "http://mojadomena.pl";P
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 08:23