Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> pozycjonowanie podstron
mtskilla
post 6.06.2011, 12:16:47
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 76
Pomógł: 1
Dołączył: 17.01.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam

Mam takie pytanie czy jeśli stosuję w stronie przełączenie podstron na zasadzie php switch (get - np http://adresdomeny.com/index.php?page=kontakt) to czy zmiana mety i słów kluczowych dla każdej z podstron na zasadzie np if bedzie skuteczna? jak najlepiej stworzyć dobrze działający system pozycjonowania w takiej sytuacji?

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
Go to the top of the page
+Quote Post
1010
post 8.06.2011, 21:57:46
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 749
Pomógł: 37
Dołączył: 3.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli dla każdej podstrony metatagi będą inne, to może to bardzo pozytywnie wpłynąć na pozycję. Mimo wszystko skupiłbym się przede wszystkim na title.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 9.06.2011, 12:58:55
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Title w pozycjonowaniu podstron to podstawa - musi być unikalny i odpowiednio przygotowany pod wyszukiwarkę.
Z meta to już różne są teorie - niektórzy twierdzą, że nie wpływają na pozycjonowanie. Wg. mnie ich wpływ jest mały, ale warto aby:
- były zróżnicowane między podstronami i raczej nie z automatu typu podmiana 2 czy 3 słów ale pisane z palca dla każdej strony osobno. Przy dużych stronach nie zawsze jest to opłacalne, dlatego np. w sklepach jako description używa się część opisu produktu etc.
- meta muszą nawiązywać ściśle do treści strony - najlepiej powielać słowa, które pojawiają się w treści strony.

Wg. mnie kluczowe dla pozycjonowania podstron to:
- unikalny i odpowiedni tytuł
- unikalne i odpowiednie nagłówki na stronie
- unikalny rozbudowany content oczywiście z użyciem odpowiednich słów kluczowych
- konstrukcja witryny zbudowana taka aby wspierać pozycjonowanie podstron (czyli głównie dobre linkowanie wewnętrzne)

Oczywiście oprócz tego podlinkowanie wszystkiego to podstawa ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
wujek2009
post 11.06.2011, 16:23:35
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 350
Pomógł: 31
Dołączył: 23.05.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a czy dodanie nazwy strony do title do dobry pomysł? np: [i]Sklep NAZWA.pl - Zupki chińskie[/b] (nazwa strony - title dla produktu) czy raczej zostawić same "Zupki chińskie" ?
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 12.06.2011, 14:19:44
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Imo z punktu widzenia pozycjonowania jako takiego lepsza będzie wersja np. "zupki chińskie, zupki błyskawiczne, gorące kubki" - w ten sposób masz szerszy zakres słów kluczowych etc. Jednak zależy to od wielu czynników - np. taki tytuł jak ja podałem będzie najlepszy przy długim ogonie bo wyłapie więcej fraz, ale na samą frazę "zupki chińskie" będzie trochę niżej niż tytuł same "zupki chińskie"
Dodanie nazwy sklepu nie jest też złym pomysłem bo:
- gdy ktoś szuka sklepu z zupkami to kliknie szybciej link "zupki chińskie - sklep internetowy abc" niż gołe "zupki chińskie"
- promuje to twój sklep jako markę - nawet jeśli ktoś tym razem go nie kliknie, to zawsze trochę opatrzy się z nazwą
- jeśli sklep ma już jakąś markę w danej branży to np. współczynnik kliknięć będzie większy jeśli nazwa sklepu pojawi się w tytule strony

Jak by jednak nie robić to nazwę sklepu lepiej dać na końcu - to co jest z początku tytułu jest ważniejsze dla Google (prawdopodobnie). Czyli np. tytuł: zupki chińskie :: sklep internetowy abc a nie sklep intrnetowy abc - zupki chińskie

Tak w ogóle to temat jest bardzo złożony - nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie. Wszystko zależy od konkurencyjności na dane hasło oraz celi jakie sobie stawiasz etc.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 22:19