Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Jak ochronić kod źrodłowy pracując w grupie?
Generic
post 9.04.2020, 22:56:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 224
Pomógł: 0
Dołączył: 31.10.2012

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Witam,

Dotychczasowo wszystkie projekty realizowałem samodzielnie bez udziału osób trzecich. Jednak jeden z moich projektów wymaga podzielenia się z pozostałymi programistami i rozpoczęcie grupowych zadań. Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają aspekty jeśli chodzi o kod źródłowy i jego ochronę przed nieautoryzowanym powielaniem bądź przechowywanie na zewnętrznych nośnikach przez osoby trzecie. Czy takie kwestie można od strony technologicznej zorganizować, czy pozostaje to w kwestiach umów między dwiema stronami? Interesuje mnie to gdyż miałem w przeszłości sytuację, w której akurat to ja przyjmowałem zlecenie klient chciał mieć pewność że jego projekt będzie bezpieczny. Na githubie z tego co zazwyczaj widzę projekty są klonowane przez programistów i na ich urządzeniach dostępny jest cały kod źródłowy projektu. Ostatnimi czasy dość często praktykowana jest praca zdalna na prywatnych komputerach i dużo projektów programiści wolą realizować na własnych urządzeniach. Jeśli popełniłem jakieś gafy to z góry przepraszam, ale nie jestem osobą odpowiadająca za organizacje pracy. Przechodząc do meritum chciałbym dowiedzieć się czy można połączyć ochronę kodu źródłowego i pracę zewnętrznych programistów.

Mam nadzieję, że znajdzie się na forum ktoś kto nieco rozjaśni tą kwestie. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18.05.2024 - 16:51