Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Grupowanie tabel
hostcom
post 23.02.2009, 12:29:40
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 0
Dołączył: 1.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałbym prosic o pomoc

mam baze o nazwie przykładowo "lista". W tej bazie są o różnych nazwach tabele np "czarna" "biala" i "zielona"
Czasem dodaje nowe czasem usuwam. W każdej tabeli jest kilka rekordów, np. w jednej 3 a w innej 10. Wszytkie table mają identyczną strukturę. Moje pytanie brzmi:

Jak powinno wyglądać zapytanie do bazy aby po grupować rekordy w jedną tabele uwzględniająć to iż np może jutro możę nie istnieć tabela "biała" bądź dodatkowo pojawi się tabela "różowa"

Mam takie zapytanie, ale ono jest dobre jeżeli nie usuwam tabel lub nie dodaje, a potrzebuje uniwersalne gtóre bedzie grupować wszystkie tabele jakie w danym momęcie znajdują się w bazie "lista"

  1. SELECT * FROM (SELECT * FROM biala UNION ALL SELECT * FROM czarna UNION ALL SELECT * FROM zielona) AS wszystko


Ten post edytował hostcom 23.02.2009, 12:34:08
Go to the top of the page
+Quote Post
nevt
post 23.02.2009, 13:12:21
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 595
Pomógł: 282
Dołączył: 24.09.2007
Skąd: Reda, Pomorskie.

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sam sobie narobiłeś kłopotów:
Cytat
mam baze o nazwie przykładowo "lista". W tej bazie są o różnych nazwach tabele np "czarna" "biala" i "zielona"
Czasem dodaje nowe czasem usuwam. W każdej tabeli jest kilka rekordów, np. w jednej 3 a w innej 10. Wszytkie table mają identyczną strukturę. Moje pytanie brzmi:

taka baza nie ma sensu. skoro wszystkie tabele mają identyczną strukturę - to po co robić wiele tabel? wrzuć wszystkie dane do jednej tabeli, dodaj sobie kolumnę dla ich rozróżnienia (np. typ, rodzaj, kolor lub coś w tym stylu) gdzie zapiszesz sobie czy to biała, czarna czy zielona. i wszystkie twoje problemy znikną.


--------------------

-
Oh no, my young coder. You will find that it is you who are mistaken, about a great many things... -
Go to the top of the page
+Quote Post
hostcom
post 23.02.2009, 13:24:08
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 46
Pomógł: 0
Dołączył: 1.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Problem w tym że tak musi być...
Tabele są tworzone z prawami dla uzytkowników czy li każdy uzytkownik ma określone prawa własności do tabli

Ten post edytował hostcom 23.02.2009, 13:25:09
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.05.2024 - 23:11