Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP+HTML+CSS] Zestaw dla zielonego.
Zyziu
post 15.11.2011, 15:06:09
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Może na początek przedstawie swoją sytuację.

Jakieś 4-5 lat temu, uczyłem się HTML, CSS, PHP, MySQL (Były to jeszcze czasy popularnego jPortala, jeżeli ktoś pamięta smile.gif). Uczyłem się PHP i MySQL z jednej książki całą reszte z tutoriali na internecie bo nie miałem jeszcze własnych środków aby móc swobodnie nabyć potrzebne książki. Napisałem kilka stron na własne potrzeby, takie proste.. z PHP max co pisałem to skrypty na logowanie, rejestracje.. modyfikowanie gotowych już skryptów.. Ogólnie coś tam wiedziałem ale nie za wiele. Po pewnym czasie stwierdziłem, że to nie dla mnie, bo jestem za młody.. wole sobie pograć.. na nauke mam czas itp itd. tak więc moja nauka 'poszła w las' razem z ambitnymi planami np napisać własną grę czy otworzyć swój portal smile.gif
Wtedy moje umiejętności wynosiły mniej więcej: HTML - 9/10; CSS - 9/10; PHP - 4/10

Przez te lata kilka razy podchodziłem do tematu programowania ale był to baaardzo słomiany zapał, kwestia kilku dni i znowu olanie tematu.

Aktualnie mam już dość życia które do tej pory prowadziłem i jestem zmotywowany aby w końcu je zmienić i żyć tak jak od dawna chciałem, czyli programując.
Przez te lata, jednak bardzo wiele się zmieniło jeżeli chodzi o tworzenie stron. Dużo nowych możliwości, kolejne wersje języków, oprogramowań..
Aktualnie moje umiejętności wynoszą gdzieś.. HTML4 - 4/10; CSS2 - 4/10; PHP - 2/10

Jednak uważam, że wszystko jest do naprawienia. Chcę zacząć od nowa, jednak nie chce nadrabiać straconego czasu ucząc się wszystkiego co mnie pominęło, tych straconych lat. Chcę uczyć się nowych standardów i myślę, że tak będzie dla mnie najlepiej.. Wiedza którą kiedyś posiadałem z pewnością mi się przyda do przyswojenia nowych materiałów i na tym koniec.

W związku z tym, zagłębiając się odrobinę ostatnio w temat tworzenia stron, wybrałem kilka pozycji które mogły by być dobre na start, a może nawet i starczyły by mi na coś więcej smile.gif

Wybrałem następujący zestaw książek:

1. http://helion.pl/ksiazki/podrecznik-html5-...ders,tfanh5.htm
2. http://helion.pl/ksiazki/podrecznik-css-er...eyer,tfacss.htm
3. http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-po...more,phmso4.htm
4. http://helion.pl/ksiazki/php-obiekty-wzorc...stra,phpob3.htm

Jeżeli moglibyście rzucić okiem byłbym bardzo wdzięczny.

Czego bym oczekiwał.
Chcę na nowo wejść w świat programowania i pozostać w nim.. najchętniej już na zawsze smile.gif Chciałbym nauczyć się od podstaw standardów aktualnego programowania. Nie chcę uczyć się ze starych tutków jak tworzyć strukturę strony na tabelach.. Nauczyć się od podstaw całego nowego HTMLa, CSSa, PHP (OOP) + SQL.
Potrzebuje jednak książek w stylu 'od zera do bohatera', ponieważ moja aktualna wiedza jest dość uboga, wiele rzeczy zapomniałem a część z tych które pamiętam są już nie aktualne.

Dlatego też proszę Was o pomoc i w miarę możliwości o wyrażenie opinii na temat książek które tutaj prezentuje, ewentualnie jakaś modyfikacja zestawu również będzie miło widziana. Jednak od razu mówię, proszę nie polecać mi jakiegoś Vademecum PHP z 2005 roku. Rozumiem, że książka jest dobra, ale chcę wejść płynnie w OOP a w książkach z 2004-2005r może być dość ubogo na ten temat.

Mam nadzieję, że dość konkretnie opisałem swoją sytuację oraz to czego oczekuję.

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
trucksweb
post 15.11.2011, 19:38:59
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 199
Pomógł: 31
Dołączył: 22.03.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


kolejny temat z tym samym, az odechciewa sie zyc...

Zyziu - kazda ksiazka na helionie ma cos takiego jak spis tresci. wystarczy kliknac lewym przyciskiem myszy i przeczytac co ci tam sie pokaze. dodatkowo, jest tam obok - taki link do zapoznania sie z przykladowym rozdzialem- co w zupelnosci wystarczy aby miec pojec ie o ksiazce- przede wszystkim czy styl pisania jest przystepny/trudny/ujdzie itp.

nie licz ze dostaniesz 3ksiazki i bedzies juz wiedzial wszystko- to dopiero marny poczatek twojej nauki.
Czy naprawde nie istnieja juz ksiegarnie w miastach? Wsiadam w autobus i jade do pierwszej lepszej ksiegarni informatycznej, gdzie mam od groma ksiazek no ale po co sie wysilac. wystarczy naklepac i czekac na odpowiedz.


--------------------
Rozmawia dwóch dyrektorów:
- Jaki jest twój ideał sekretarki?
- 20-letnia dziewczyna z 30-letnim doświadczeniem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyziu
post 15.11.2011, 22:24:27
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. Kolejny temat z tym samym? Czyli ktoś już pytał o te książki? Hmm.. a wydawało mi się, że szukałem na forum.
2. Dział nazywa się "Książki - Czyli co warto, a czego nie warto przyswajać ", jest tutaj również poddział " Pytania - Zastanawiasz się która książka jest lepsza? A może nie wiesz od czego zacząć?", sugerując się tymi informacjami pomyślałem, że tutaj mogę liczyć na pomoc w sprawie książek, ale rozumiem, że źle to zinterpretowałem i ten dział nie jest po to aby pomóc w wyborze książek.
3. Tak, wiem o spisie treści, jeżeli nie mam pojęcia o pisaniu obiektowym to z pewnością przeglądanie spisu treści pomoże mi w wyborze książki smile.gif wiem co mi się bardziej przyda a co jest w książce nie potrzebne patrząc na spis treści którego już w połowie nie rozumiem. Głównie chodzi mi o wybór odpowiedniej książki do PHP właśnie.
4. Fragment książki hmm tak.. przeglądałem, jednak może być tak że dostępny fragment na helionie akurat jest o zainstalowaniu serwera i o wyborze edytora (tak jak w przypadku książki do PHP którą tutaj zamieściłem) co jest proste bo jest to czysta teoria a gdy przyjdzie do opisywania przykładów i składni to się okaże że nic nie mogę zrozumieć smile.gif
5. Tak, starałem się uzyskać jakiś informacji w internecie ale o książce do PHP (wydanie IV) jest na helionie jedna ocena a w sieci brak opinii wink.gif sprawdzalem google/ceneo/opineo/cokupic/ etc.
6. Księgarnie informatyczne hmm.. pomyślmy.. z tego co wiem.. to w moim mieście nie ma smile.gif Mam kilka oddziałów biblioteki miejskiej! ale tam nowych książek o PHP może być dość mało.. Hmm.. to może księgarnie ogólne! Np Matras ma u mnie kilka placówek też! Pytałem, w jednej placówce Pani powiedziała mi że z książek takich informatycznych to oni tutaj mało co mają i jedynie z internetu zamawiać smile.gif No nic, zawsze pozostają sąsiednie miejscowości.
7. Serdecznie dziękuję za pomoc i przepraszam za robienie bałaganu na forum. Myślałem tylko, że ktoś już korzystał z tych książek tutaj i będzie mógł coś o nich powiedzieć, podczas gdy na dzień dobry dowiedziałem się, że przez moje głupie posty żyć się odechciewa, przykro mi.

Myślę że w takim razie temat można zamknąć ponieważ zapewne nic więcej w tym temacie się nie dowiem.

Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 15.11.2011, 22:31:54
Post #4


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




@Zyziu, nie łam się wink.gif

Odnośnie pierwszych dwóch książek się nie wypowiadam, ale jeśli chodzi o pozycje 3. i 4., to:

http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-po...more,phmso4.htm - jak najbardziej dla początkującego, możesz śmiało zacząć swoją przygodę z aplikacjami webowymi w PHP od tej pozycji

http://helion.pl/ksiazki/php-obiekty-wzorc...stra,phpob3.htm - raczej dla zaawansowanych





--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
Zyziu
post 15.11.2011, 22:39:30
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziękuję bardzo smile.gif
Pierwsze 2 już się dowiedziałem, że są dobre, także właśnie tylko z tymi co napisałeś nie wiedziałem jeszcze jak sprawa wygląda więc bardzo dobrze się złożyło.

Tak właśnie myślałem że ta książka o obiektach,wzorcach itp jest bardziej dla zaawansowanych, dlatego pomyślałem że będzie dobrym uzupełnieniem do wcześniejszej pozycji (php od podstaw), ze względu na to że w pierwszej pozycji jest o obiektach tylko jeden dział (dobre na wprowadzenie), a ta druga książka jest cała o OOP. Natomiast zapewne zanim przerobie tą od podstaw pewnie troche czasu minie więc mogę się jeszcze wstrzymać smile.gif

Właśnie o to mi chodziło.. Naprawdę, jestem wdzięczny.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 15.11.2011, 22:41:47
Post #6


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Ta druga po prostu porusza tematykę, której nie ogarnesz bez pewnej wiedzy i doświadczenia, plus sporo materiału na temat testowania, zarządzania cyklem życia aplikacji itp.
Sam ją teraz czytam i wierz mi - naprawdę potrzeba czasu i trochę napisanego własnoręcznie kodu, by do niej usiąść wink.gif

Ale wszystko przed Tobą. Ucz się, koduj, jak coś, pytaj na forum smile.gif

Powodzenia smile.gif


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 13.06.2024 - 23:35