Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Strona główna zaindeksowana z dziwną subdomeną
klapaucius
post 3.05.2015, 23:50:08
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 3
Dołączył: 4.07.2009
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie,
Powiem od razu, że w kwestii SEO jestem totalnym amatorem. Posiadam stronkę/blog, którą około miesiąca temu opublikowałem.
Załóżmy, że moja strona ma adres jakaśmojastronka.pl. I wszystkie podstrony są normalnie zaindeksowane w google, z wyjątkiem strony głównej - ma ona adres katalog.jakaśmojastronka.pl.
Powiedzcie mi, skąd to się mogło wziąć, jeśli NIGDZIE nie dodawałem takiej nazwy, nie tworzyłem takiej subdomeny ani nic. Nawet w samej treści strony nie wiem czy padło wgl. takie słowo jak "katalog" - jestem bardzo zaskoczony tym, że coś takiego wskoczyło, tymbardziej jako strona główna.

Spotkaliście się z czymś takim? Jeśli tak, to z czego to wynika?

Strona robiona na Wordpressie. Podstawowa konfiguracja SEO zrobiona (sitemap, robots.txt itd.).

Pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post
fate
post 6.05.2015, 10:23:10
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 824
Pomógł: 106
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A czy ten adres działa? Może jest jakies przekierowanie ustawione w konf


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 6.05.2015, 10:45:48
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To kurde jak opublikowałeś to podaj ten adres.
Go to the top of the page
+Quote Post
klapaucius
post 6.05.2015, 19:41:35
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 3
Dołączył: 4.07.2009
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Po trzech dniach problem zniknął. Jednak wciąż jestem ciekawy, dlaczego tak się stało. Tymbardziej, że tak jak pisałem, nie przeypominam sobie bym gdziekolwiek w konfiguracji, treści strony itp. użył tego słowa, które wskoczyło, czyli "katalog".

Cytat
To kurde jak opublikowałeś to podaj ten adres.

Adresu nie podawałem, bo nie miałem pewności, czy regulamin forum na to pozwala. Ale jeśli jest inaczej to oto link: e-sennik.com
Cytat
A czy ten adres działa? Może jest jakies przekierowanie ustawione w konf

W sumie działo się tak, że wpisując jakąkolwiek, zmyśloną subdomenę (np. blablabla.e-sennik.com), załączała mi się strona główna, jednak subdomena z adresu nie znikała. Przekonfigurowałem teraz .htaccess, aby tak się nie działo - może własnie przez jej konfigurację miałem tamten problem.

Skąd jednak google dodało mu wcześniej aurat taką subdomenę jak "katalog"... Tego nie wiem i skoro nikt z czyms podobnym się nie spotkał, to pewnie się już nie dowiem. co_jest.gif



Pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 7.05.2015, 08:40:10
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tutaj masz jakiś link
Kod
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CCsQFjAC&url=http%3A%2F%2Fmonitoring-katalogi.podstrona.pl%2Fwww.katalog.e-sennik.com.pl-.html&ei=tRZLVY7LD-PCywOu_IDIBg&usg=AFQjCNEXF4mZfnFP9AnPdrZklccHuESLKw&sig2=og26_MpqhMX3I9rC8-3zmA
Go to the top of the page
+Quote Post
phyps
post 22.05.2015, 08:39:44
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 18.05.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czasem tak jest jak ktoś Ciebie linkuje na subdomeny, których nie ma, że wydaje Ci się, że to u Ciebie, a tak naprawdę nie, ale link to link, może warto przechwycić go i przekierować?
Go to the top of the page
+Quote Post
robertpiaty
post 23.05.2015, 11:27:49
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 18
Dołączył: 7.10.2007
Skąd: Pruszków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dodatkowo jesli nie Ty to ktoś inny może miał wcześniej tą domenę wraz z subdomeną i gdzieś pozostały jakieś linki w internecie do tej subdomeny. Ja bym to sprawdził i porobił ewentualne przekierowania 301 zamiast wyświetlać 404


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 09:18