Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Rich snippets
nospor
post 7.09.2010, 07:49:28
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 482
Pomógł: 6303
Dołączył: 27.12.2004




Hejka,
stosował ktoś z Was u siebie w serwisie rich snippets? Wyświetlało się to ustrojstwo w wyszukiwarce google?
Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?

edit:
I jak, nikt nie bawił się tym ustrojstwem? No to trzeba będzie przetrzeć szlak smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
SHiP
post 7.09.2010, 11:55:52
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 697
Pomógł: 47
Dołączył: 19.12.2003
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W wordpressie jest wtyczka Seo Ultimate lub jakoś tak. Ona oferuje wsparcie dla czegoś takiego. Ja się tym nie bawiłem ale podobno działa winksmiley.jpg.

Ten post edytował SHiP 7.09.2010, 11:56:10


--------------------
Warsztat: Kubuntu, PhpStorm, Opera
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 7.09.2010, 11:57:49
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 482
Pomógł: 6303
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
podobno działa
No a ja właśnie czytałem że średnio na jeża działa, więc wolałem się podpytać zanim zacznę marnować własny czas na to smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
devnul
post 7.09.2010, 19:54:59
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 470
Pomógł: 75
Dołączył: 21.09.2005
Skąd: że znowu

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@nospor: http://www.google.com/support/webmasters/b...mp;answer=99170


--------------------
Profesjonaliści są przewidywalni...
strzeż się amatorów...
FL4SHB4CK - imprezy, galerie, lokale
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 7.09.2010, 20:03:53
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 482
Pomógł: 6303
Dołączył: 27.12.2004




@devnul ale że aż tak niskie masz o mnie zdanie.... Ja znalazłem informacje co to jest, jak tego używać itp. Stronę co podałeś też studiowałem.

Mi chodzi o Wasze doświadczenia z tym ustrojstwem. Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji o tym, znalazłem opinie, że na razie to działa jak chce, a już w szczególności w Polsce. Dlatego chciałem poznać Wasze doświadczenia w tej materii smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
devnul
post 7.09.2010, 22:41:20
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 470
Pomógł: 75
Dołączył: 21.09.2005
Skąd: że znowu

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
@devnul ale że aż tak niskie masz o mnie zdanie.... Ja znalazłem informacje co to jest, jak tego używać itp. Stronę co podałeś też studiowałem.

wybacz, jakiś taki nawyk tongue.gif

Z mojego doświadczenia - googiel korzysta z tego głównie (przynajmniej jeśli idzie o SERP) w celu wyłuskania danych geolokalizacyjnych (można sobie pięknie sprecyzować współrzędne itp) jeśli znajdzie w pobliżu takich danych informacje w stylu adres i numer telefonu to zostaną one wyświetlone przy mapce lub zostanie ona dołączona do wyników jako sugestia (pod stroną link z plusikiem umożliwiającym rozwinięcie mapki). Chociaż trzeba przyznać że całkiem inteligentnie i bez tego potrafi sobie googiel poradzić i wyłapać z treści sensowne informacje. Co prawda nie będzie to aż tak precyzyjne ale także daje radę. Dlatego zależy do czego chcesz tego używać. Jeśli do podciągnięcia pozycjonowania to bym powiedział że na tą chwilę nie warto bo zysk jest marginalny a żeby zrobić to dobrze przy sporych rozmiarach stronie trzeba się trochę pobawić. Jednak nie wątpliwie w przyszłości będzie to już pewnie coraz szerzej wykorzystywane.


--------------------
Profesjonaliści są przewidywalni...
strzeż się amatorów...
FL4SHB4CK - imprezy, galerie, lokale
Go to the top of the page
+Quote Post
wookieb
post 7.09.2010, 22:58:13
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 8 989
Pomógł: 1550
Dołączył: 8.08.2008
Skąd: Słupsk/Gdańsk




RDF służy do semantycznego opisu treści w stronie (polecam RDF zamiast RDFa, ten pierwszy po prostu nie śmieci tak bardzo kodu)
Tak naprawdę niezależnie od tego, czy chcesz się przystosować pod google czy też "rich snippets" inne roboty bardzo dobrze dają sobie radę z RDF i lepiej "oznaczają" twoją stronę w konkretnych kategoriach.
Po uzupełnieniu stron o nagłówki RDF na pewno nie stracisz a jedynie możesz zyskać nie tylko względem google-a.

Poza tym w linku, którym podałeś jest ładne info
Cytat
(Note: Marking up your data for rich snippets won't affect your page's ranking in search results, and Google does not guarantee that markup on any given page or site will be used in search results.)


Co do efektów jakie to przynosi niestety nie jestem w stanie podać ci jasnej, oraz potwierdzonej faktami, tezy.

Ten post edytował wookieb 7.09.2010, 22:58:51


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
randomek
post 8.09.2010, 00:15:28
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 7.09.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zwiększa na pewno CTR, ale w Polsce jak na razie google tego nie uwzględnia - a czy będzie oficjalnego info nie ma, na stronach eng działa to już od ubiegłego roku (na dobrych stronach)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.06.2024 - 22:05