Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [inne]Języki Programowanie, jaki następny język ?
wolacinio
post 12.02.2011, 12:46:40
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 1
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Serdecznie wink.gif

Chciałbym się was spytać programiści jakiego uczyć się się dalej języka programowania po PHP ?
Jak wiecie jest sporo języków programowania ale ja chciałbym taki któremu będę mógł pisać jak aplikacje,cms itp. itd. czyli do wszystkiego wink.gif

Czy może język ASP,Ruby,Framwork PHP,Python,Perl czy jakiś inny ?
Chciałbym się nauczyć jednego i to bardzo dobrze i chciałbym tym językiem wszystko napisać,począwszy od cms aż do aplikacji ,bo nie ma sensu się uczyć wszystkich języków smile.gif

Prosze o napisanie który język (może inny) i dwa,trzy zdania dlaczego własnie ten wink.gif

Dziękuje z góry za zainteresowanie
Pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
potreb
post 12.02.2011, 12:51:21
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 568
Pomógł: 192
Dołączył: 7.03.2005
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Idź w stronę ASP.NET, C#, przynajmniej lepsze pieniądze.


--------------------

Go to the top of the page
+Quote Post
bercow
post 12.02.2011, 13:05:27
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 156
Pomógł: 11
Dołączył: 25.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


i programy na zaliczenie mozesz pisac, VB.net
Go to the top of the page
+Quote Post
wolacinio
post 12.02.2011, 13:45:25
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 1
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dziękuje,a czy w ASP mogę tworzyć jakieś wieksze aplikacje ? np.sklep itp. ? i czy do ASP można zaimplementować C++ ?
Go to the top of the page
+Quote Post
bllleee
post 12.02.2011, 14:15:20
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 2
Dołączył: 8.12.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Polecam Ruby i do tego Ruby on Rails. Jest to niesamowicie przystępny, zgrabny język. A do tego szybkość pisania aplikacji webowych pod RoR jest naprawdę spora. Istnieją w sieci tutoriale blog w 15 minut, i naprawdę da się to zrobić.
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 12.02.2011, 15:18:41
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Również będę za Rubym. wink.gif

Na początku może nieco dziwna składnia, ale po jakimś czasie staje się baaardzo wygodna. smile.gif W Polsce może mają gdzieś tę technologię, ale na Zachodzie - z tego co rozmawiałem z ludźmi zawododowo się zajmującymi RoR - ma się świetnie.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
wolacinio
post 12.02.2011, 20:59:48
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 1
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


kurcze dylemacik sad.gif
narazie najlepsze ASP i Ruby smile.gif

Na tej stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Porównanie_systemów_CMS jest lista CMS i większość oparta jest o PHP
potem Java,ASP a Ruby występuje nielicznie

proszę jeszcze o kilka odpowiedzi
Pzodrawiam

Ten post edytował wolacinio 12.02.2011, 21:09:37
Go to the top of the page
+Quote Post
wookieb
post 12.02.2011, 21:43:11
Post #8





Grupa: Moderatorzy
Postów: 8 989
Pomógł: 1550
Dołączył: 8.08.2008
Skąd: Słupsk/Gdańsk




A ja bym na twoim miejscu zastanowił się co chcesz naprawdę robić i czy aby na pewno ZDROWO myślisz.
Dlaczego tak wnioskuje? Bo zadajesz tak idiotyczne pytania, że na prawdziwą odpowiedź to na pewno nie liczysz
1)
Cytat
dziękuje,a czy w ASP mogę tworzyć jakieś wieksze aplikacje ? np.sklep itp. ?

Odpowiedź oczywista ale rozwińmy. Nie nie możesz, ASP służy co najwyżej do programowania klocków LEGO. Ewentualnie tostera (ale to już musisz "zaimplementować c++")

2)
Cytat
Na tej stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Porównanie_systemów_CMS jest lista CMS i większość oparta jest o PHP
potem Java,ASP a Ruby występuje nielicznie

A jak pokaże Ci fotki programistów PHP i JAVO-wców to wybierzesz język "po mordzie"? No kurde człowieku zastanów się. Co mają jakieś gówniane Systemy CMS (które teraz każdy dzieciak pisze ze swoimi "hakjerami" i nie daj boże je upubliczniają a ty bierzesz to W OGÓLE pod uwagę) do wyboru języka programowania?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
bercow
post 12.02.2011, 22:16:51
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 156
Pomógł: 11
Dołączył: 25.12.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


rownie dobrze, mozna pokazac liste mikorkontrolerow, i jezyki ich programow, wyjdzie na to, ze PHP jest do dupy,
Go to the top of the page
+Quote Post
Carne
post 12.02.2011, 22:56:19
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 2
Dołączył: 31.01.2011
Skąd: Vault 13

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja wyszczelę z Pythonem tongue.gif Ostatnio zauważyłem kilka miejsc ciekawych na etat jako pythoniarz tongue.gif Osobiście jest dość łatwy i przyjemny w nauce. Przydatny do Blendera i Django, nie mówiąc o Linuksie, gdzie z większością dystrybucji (jak nie z wszystkimi) jest zainstalowany.

Jeżeli chcesz programować gry, programy użytkowe na windowsa to radzę pouczyć się C++/C#.
Go to the top of the page
+Quote Post
rzymek01
post 12.02.2011, 22:58:00
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 592
Pomógł: 62
Dołączył: 3.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jeszcze dorzucę Pythona

edit: @Carne, niesamowita synchronizacja :]

Ten post edytował rzymek01 12.02.2011, 22:58:30


--------------------
:]
Go to the top of the page
+Quote Post
wolacinio
post 13.02.2011, 11:54:05
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 1
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


nie wiem ,więc się pytam doświadczonych osób którzy mieli styczność,bo nie wiem na ile każdy język potrafi smile.gif więc prosze o wyrozumiałość.
Wiem że język JAVA można zostasować zawsze (chyba do każdego języka),ale czy jest jakiś język który sie uzupełniają ?

Poczytam sobie dokładniej o tych językach co mi podaliście wink.gif
Dziękuje
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 13.02.2011, 12:17:01
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja również szedłbym w ASP.NET smile.gif Dlaczego? Piszę o kilku lat w php, javascript, c++ i to mnie po prostu nudzi. PHP znudziło mi się jako ostatnie, dzięki mojej mobilizacji do nauki C# i tym samym do pisania aplikacji desktopowych, platforma .NET Framework smile.gif Powiem, że pisze się całkiem przyzwoicie a darmowe IDE (przynajmniej do użytku prywatnego, nie wiem jak z komercyjnym) o nazwie Microsoft Visual C# 2010 Express jest niezastąpione, o tym środowisku mógłbym dużo napisać i bardzo zachwalać koncern z Redmond. smile.gif (ale to kwestia gustu, kto co lubi)

Na mojej liście języków, których chciałbym się nauczyć na drugim miejscu jest oczywiście Java ze względu na swoją dużą uniwersalność i przenośność - łatwiej trafić do klientów.

ASP.NET, C#, Java - z tego co zauważyłem bardzo dobrze płacą za programy/aplikacje w tych językach.

@edit
Co do implementowania czegoś w c++ - to że jakiś język nie został zaprojektowany w sposób nam odpowiadający nie znaczy, że trzeba lecieć np. do c++ i pisać.
Czytałem dużo o C# w temacie "czego c# nie potrafi" - wypowiedzi ludzi były jasne: "potrafi właściwie wszystko, tylko czasem trzeba dużo podłubać"

Ten post edytował fifi209 13.02.2011, 12:19:12


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
wolacinio
post 13.02.2011, 12:49:38
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 1
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


rozumiem wink.gif
Przez najbliższe dwa lata mam poznać i pisać w C++ i Java ,tak jest zaprojektowany program, więc dobrym wyborem byłby język ASP ,dobrze myśle ?
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 13.02.2011, 12:57:00
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ogólnie to radzę poznać programowanie klocków LEGO. Wbrew temu co mówi kolega wookieb ten język jest generyczny dla wszystkich języków zgodnych z paradygmatem OOP. Umiejąc programować klocki LEGO nauczenie pozostałych języków obiektowych (C++, Java, C# etc.) to pestka.


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 13.02.2011, 13:15:30
Post #16





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Nie zrozum mnie źle, ale o co tak właściwie pytasz? Jesteś precyzyjny jak działo secesyjne - najpierw pytasz o język "ASP,Ruby,Framwork PHP,Python,Perl czy jakiś inny" a kończysz na tym, że "Przez najbliższe dwa lata mam poznać i pisać w C++ i Java". Wnioskuję (być może błędnie), że nie masz praktycznie bladego pojęcia o programowaniu - jak w takim układzie chcesz znaleźć odpowiedni dla siebie język? Niestety często tak jest, że dopiero jak zaczniesz bardziej "na poważnie" programować, okaże się że nie odpowiada Ci kompletnie charakter danego języka. Będziesz wtedy jednak w stanie stwierdzić, czego szukasz - czy wolisz prawdziwą odmianę obiektowości, czy różnorodne i złożone projekty, czy klepanie w kółko tego samego Ci nie przeszkadza itd. Teraz to każdy może Ci polecić to, w czym najlepiej się czuje i co uważa za warte uwagi rozwiązanie smile.gif.

Osobiście nie potrafiłabym wybrać czegoś dla siebie, patrząc na opis z wikipedii... opierać się na zdaniu innych możesz w momencie, gdy wiesz czego szukasz. Nie mówię, że ludziska Ci źle podpowiadają - wypadałoby jednak "przefiltrować" otrzymane informacje przez własne "widzimisię" - tylko, że aby to zrobić, trzeba mieć jako takie pojecie o programowaniu smile.gif.
Go to the top of the page
+Quote Post
patryczakowy
post 13.02.2011, 13:30:48
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 420
Pomógł: 44
Dołączył: 22.10.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ostatnio też zadałem sobie pytanie co dalej jaki kolejny język programowania przyswoić, osobiście zastanawiam się nad dwoma Ruby lub Python, ostatnio również trafiłem na ciekawy artykuł wskazujący Pythona jako następce PHP.


--------------------
Sztuką jest widzieć to czego nie widać.
Go to the top of the page
+Quote Post
AlexDeLarge
post 13.02.2011, 14:19:18
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 14
Dołączył: 14.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najważniejsze to postawić sobie cel. Po co chcesz uczyć się programować, czy też tworzyć oprogramowanie (abstrahując od jego rodzaju)? Cele generalnie mogą być dwa:
- hajs
- fun
Jeśli zależy Ci na hajsie to Java/.NET. Języki te to straszne krowy typu enterprise, dla fanów krawatów, garniturów i lunchów w ramach giftów przed deadlinem.
Jeśli programowanie Cię bawi: python, ruby. Oczywiście na tych dwóch też się da zarobić, ale trzeba mieć naprawdę solidnego expa w samych językach i w linuxach.


--------------------
Java and PHP developer 2007-2014 :)
Go to the top of the page
+Quote Post
Carne
post 13.02.2011, 15:18:52
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 2
Dołączył: 31.01.2011
Skąd: Vault 13

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(rzymek01 @ 12.02.2011, 22:58:00 ) *
jeszcze dorzucę Pythona

edit: @Carne, niesamowita synchronizacja :]


Czułem to zaburzenie midichlorianów we mych komórkach tongue.gif

A tak na serio to wszystkich języków warto liznąć, lecz wybrać te które najbardziej potrafisz coś robić i możesz znaleźć etat, bądź pracować jako człowiek-orkiestra. Niestety nigdy nie nauczysz się ich wszystkich, bo jest to po prostu niemożliwe. Często to można usłyszeć od Senior Developerów (w dobrym znaczeniu tego słowa).

Cytat
Jeśli zależy Ci na hajsie to Java/.NET. Języki te to straszne krowy typu enterprise, dla fanów krawatów, garniturów i lunchów w ramach giftów przed deadlinem.
Jeśli programowanie Cię bawi: python, ruby. Oczywiście na tych dwóch też się da zarobić, ale trzeba mieć naprawdę solidnego expa w samych językach i w linuxach.


Hmm, z tym solidnym expem trochę przesadziłeś. Tux nie jest taki straszny jak go malują. Zainstalujesz i zmienisz zdanie... wink.gif Java stała się dość popularna jako język do programowania Androida, który staje się hitem wypierając iOS... Jest ciągle przyszłość tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
AlexDeLarge
post 13.02.2011, 18:34:59
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 85
Pomógł: 14
Dołączył: 14.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Carne @ 13.02.2011, 15:18:52 ) *
Hmm, z tym solidnym expem trochę przesadziłeś. Tux nie jest taki straszny jak go malują. Zainstalujesz i zmienisz zdanie... wink.gif


Heh, ja linuxa znam dość dobrze, zainstalowałem po raz pierwszy jakieś 7 lat temu wink.gif Natomiast chyba się nie zrozumieliśmy, solidny exp nie jest wymagany do zaznajomienia się z językiem jako takim (mowa o python/ruby), tylko do znalezienia rozsądnej pracy z udziałem tych języków. Nie zapominajmy, że python to często taki "zamiennik" basha, że można robić w nim nie tylko "stronki", ale dużo, dużo więcej i dużo więcej wymaga się też od człowieka deklarującego na rozmowie kwalifikacyjnej znajomość tegoż języka.




--------------------
Java and PHP developer 2007-2014 :)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 05:57