Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Z życia codziennego, Czyli inżycieria oprogramowania a zarządzanie projektami
Z czym najczęściej sie spotykasz?
Z czym najczęściej sie spotykasz?
4 mięsiące z 5 przeznaczonych na projekt minęły a tutaj znów zamiana wymagań [ 10 ] ** [40.00%]
połowa czasu w projekcie spędzona na gadanie jak efektywniej pracować [ 5 ] ** [20.00%]
skrócenie teriminu bo wdrożono nową, "bardziej efektywną" technolgie [ 1 ] ** [4.00%]
naprawianie komputera nietechnicznym pracownikom firmy [ 1 ] ** [4.00%]
poprawianie modułów zleconych podwykonawcom (ew. pisanie od nowa) [ 8 ] ** [32.00%]
Suma głosów: 14
Goście nie mogą głosować 
Jabol
post 3.09.2008, 20:55:57
Post #1





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 467
Pomógł: 13
Dołączył: 22.02.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej,

polecam obejrzeć film: http://java.dzone.com/videos/video-hug-a-developer-today

Mieliście kiedyś jakieś ciekawe sytuacje? Moje najgorsze przeżycie to chyba jak kiedyś jako praktykant robiłem program do użytku wewnętrznego i za każdym razem jak oddawałem kolejną wersję to padał nowy pomysł. I padał tylko dlatego, że po zaimplementowaniu starego i zobaczeniu jak działa ludzie widzieli na własne oczy co by się jeszcze przydało. Od tamtego czasu doceniłem jak ważny jest porządny projekt.

Na końcu filmu jest podlinkowany też ciekawy wykład o zarządzaniu projektami, dość ciekawy. W pewnym sensie daje on pewne poczucie, że to jednak nie inżynieria oprogramowania jest winna bardzo niskiej jakości większości softwaru w dzisiejszych czasach (w pewnym sensie gdyby nie to, że większość ludzi tego nie zauważa, to bym się wstydził przyznawać czym się zajmuje), a właśnie handlowcy i cała reszta wyglancowanych garniturowców winksmiley.jpg.

Pozdrawiam

// edit: dodałem sonda, odpowiedzi wzięte z filmu

Ten post edytował Jabol 4.09.2008, 15:35:48
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 3.09.2008, 21:53:22
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Moje najgorsze przeżycie to chyba jak kiedyś jako praktykant robiłem program do użytku wewnętrznego i za każdym razem jak oddawałem kolejną wersję to padał nowy pomysł. I padał tylko dlatego, że po zaimplementowaniu starego i zobaczeniu jak działa ludzie widzieli na własne oczy co by się jeszcze przydało. Od tamtego czasu doceniłem jak ważny jest porządny projekt.


To zalezy biggrin.gif
Jak wymagania systemu sa znane to masz projekt i jego sie trzymasz.
Jak nie sa znane to niestety tak wyglada tworzenie takiego systemu, robisz, uzywasz, poprawiasz/dodajesz.

Roznica polega na tym za co ci placa? biggrin.gif Za kazda wykonana prace [rozwoj programu; kazda nowa funkcjonalnosc, ktorej sobie zarzycza] czy za program [jednorazowo, a dodatki masz wykonac "gratis"]


edit: a filmik - genialny biggrin.gif

Ten post edytował dr_bonzo 3.09.2008, 22:12:26


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
chlebik
post 4.09.2008, 00:03:11
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 5
Dołączył: 12.09.2006
Skąd: Pruszków/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kwestia jest tez czesto taka, ze zwlaszcza w projektach PHP (jakies spolecznosciowki, sklepy) jest tak, ze dodawanie kolejnych funkcjonalnosci juz podczas pisania kodu jest normalnoscia. Wina jednakze nie w jezyku, ale wlasnie w braku porzadnego projektu (bo ogolnikowe specyfikacje to nie to samo). Mam cos takiego non stop od kiedy zaczalem zawodowo kodowac i jak na razie sie to chyba nie zmieni. A w podobnej sytuacji jak kolega Jabol to jestem srednio co 3 dni smile.gif


--------------------
"Człowiek dążący do swego celu może być skuteczny tylko w przypadku, jeśli każdą minutę swego życia wykorzysta z maksymalną korzyścią dla osiągnięcia zaplanowanego celu. Jeśli stworzył dla siebie system kar i karze sam siebie za każdą zmarnowaną minutę. Człowiekowi w zupełności wystarczą 3-4 godziny snu, cały pozostały czas może być wykorzystany dla osiągnięcia upragnionego celu." -- Wiktor Suworow
Java devBlog
KulturalnyChlebik
Go to the top of the page
+Quote Post
Black-Berry
post 4.09.2008, 06:50:39
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 663
Pomógł: 6
Dołączył: 3.06.2007
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja od kilku miesięcy piszę wersję 3 oprogramowania a ciągle myślę o 4 i ta myśl mi nie daje spokoju. Wiem jednak, że przy wersji 4 będę myślał o 5 więc lepiej jak skończę wpierw 3 winksmiley.jpg Pozdrawiam.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Jabol
post 4.09.2008, 15:42:03
Post #5





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 467
Pomógł: 13
Dołączył: 22.02.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Swoją drogą muszę przyznać, że też nie jestem niewiniątkiem, bo zawsze bardzo długi się zastanawiam jaką strukturę wdrożyć w programie (pracuje w testach i niestety zazwyczaj nie mamy czegoś takiego jak projekt). Ostatnio zostałem skonfrontowany z tzw. "agile programming" i muszę przyznać daje to efekty, co najmniej właśnie w takich zastosowaniach gdzie nie przygotowuje się projektu ani struktury a raczej pisze na żywo (jak testy).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 03:32