Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> AWS docker deployment
nospor
post 31.03.2022, 15:27:39
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Hejka, macie jakies fajne sprawdzone zrodlo z info jak uzyc AWS by moc robic deploy na serwer przy pomocy docker containers?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 1.04.2022, 20:10:03
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja zrobiłem tak ze dodałem nowego usera, nadałem mu uprawnienia tylko do odczytu z ECR.
Potem dodałem sobie https://github.com/awslabs/amazon-ecr-credential-helper na serwerze gdzie chcę pobierać obrazy z AWS, dodaję credentials i tyle.
Reszta już leci jak chcę.

Chyba że chcesz użwać AWS CodePipeline
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 11.04.2022, 15:31:13
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




No to sie okazuje ze w miedzyczasie robilem bardzo podobnie. Ot sadzilem ze jakas wieksza logika w tym powinna siedziec smile.gif

Co by nie tworzyc kolejnego tematu, mam kolejne pytanie:
chcialbym teraz wrzucic na serwer kod ale wlasnie przez container/image. Ok, wrzucic moge bez problemu do obrazu i zrobic push a jak potem na serwerze pobrac ten kod z obrazu. volume dziala w druga strone, ze katalog hosta wrzucam do contenera, a ja bym chcial teraz odwrotnie, ze katalog z obrazu wrzucic do hosta.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 12.04.2022, 07:55:40
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podpinasz volumen i masz dostęp tylko do niego z poziomu kontenera - ale na serwerze pliki również się zmieniają.
Może też chodzić Ci o pobranie np. zależności które zostaną zbudowane w kontenerze do cache (itp) - jak tak kiedyś robiłem gitlab ci:

  1. docker cp tmp_image:/opt/serwer/vendor ./vendor


  1. script:
  2. - docker build --build-arg environment=$ENVIRONMENT --build-arg gulp=$GULP -t $IMAGE:$CI_COMMIT_TAG .
  3. - docker push $IMAGE:$CI_COMMIT_TAG
  4. after_script:
  5. - rm -rf ./vendor
  6. - docker create -ti --name tmp_image $IMAGE:$CI_COMMIT_TAG bash
  7. - docker cp tmp_image:/opt/serwer/vendor ./vendor
  8. - docker rm -fv tmp_image



Powodowało to przerzucenie vendora do gitlaba i co za tym idzie włączenie zaleźności do cacha smile.gif

Ten post edytował aras785 12.04.2022, 07:58:37
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 12.04.2022, 08:15:49
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




No generalnie chce skopiowac kod z kontenera/obrazu na serwer. voluminy odpadaja bo dzialaja w wielki skrocie w druga strone.
pozostaje wiec tylko DOCKER CP ? Nie wiem czemu, ale myslalem ze jest jeszcze jakies inne rozwiazanie


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 12.04.2022, 08:54:19
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z ciekawości zapytam - jakie rzeczy chcesz kopiować z obrazu na dysk?
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 12.04.2022, 14:43:46
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Kod aplikacji razem z wendor i innymi rzeczami potrzebnymi dla aplikacji

@aras dzieki za twoj pipeline, bardzo mi pomogl.
A jak masz cos do dyskusji jeszczre tutaj to chetnie pogadam smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 12.04.2022, 22:43:27
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@nospor chyba nie mam nic do dodania. Jedynie mogę powiedzieć jak dzisiaj działam Tworząc projekty - tak aby kosztowo nie popłynąć, a mieć całkowitą swobodę działania:

1. Repo przeważnie siedzi na gitlabie i tam też korzystam CI oraz storage dla zbudowanych obrazów (gitlab-ci.yml + dockerfile).
2. APKI zawsze są bezstanowe, a dodatkowo stawiam/kupuję bazę i s3 dla plików (ostatnio m.in. wasabi)
3. Kupuje jakiś serwerek np. na hertzner i instaluję tam docker swarm (lub np. portainer.io) - kiedyś był kubernetes ale jednak bardziej przyjazne i lepiej znana jest mi struktura z docker-compose.yml. Na takim czymś wrzucam sobie normalnie docker-compose i mam kontenery jakie chce i ile chce.
4. Podpięcie domen zawsze robię przez cloudflare, jest szybko i przyjemnie biggrin.gif


Wiem, że kilka osób może zapytać dlaczego nie AWS itp. - kiedyś było to związane z kosztami, a dzisiaj? po prostu wszystko działa to nie zmieniam biggrin.gif
Sam sposób umieszczania apki jest mało istotny bo i tak najważniejsza jest baza danych i ew. pliki - robię kopię bardzo często (kilka razy dziennie), a samą apkę nie muszę, jest na gitlabie i gdzieś siedzi lokalnie.

Dockerfile mam stworzone pod siebie i w nim mam już nginx (symfony), php8.1 i inne rozszerzenia + obsługę cronów (przez konkretne pliki).
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 13.04.2022, 05:48:56
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




dzieki, po swietach moge miec pare pytan do Ciebie jesli mozna smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 13.04.2022, 08:30:31
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 13.04.2022, 06:48:56 ) *
dzieki, po swietach moge miec pare pytan do Ciebie jesli mozna smile.gif



oczywiście! smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 21:01