Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [php] Jak uruchomić skrypty php w XAMPP?, php nie widac gdy wrzucam do przeglądarki…
cozacios
post 15.02.2007, 11:15:14
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 15.02.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Zainstalowałem XAMPP i wszystko działa za wyjątkiem skryptów php.
Gdy pisze skrypt i zapisuje go z rozszerzeniem.php i wrzucam do przeglądarki ona nic nie wyświetla. Podobno musze moje skrypty wrzucić do jakiegoś folderu, ale nie wiem, do jakiego. Ten program sam wszystko skonfigurował działa Apache, MySql i jak widać w zakładce „stan” działa i php, więc to, że nie widzę tego, co chce w przeglądarce to tylko moja wina. Proszę o pomoc.


P.S

Zainteresowałem się php wczoraj wieczorem…

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
siemakuba
post 15.02.2007, 11:23:10
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 112
Pomógł: 20
Dołączył: 10.04.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witaj,
Zapoznaj się z tym wątkiem: Temat: Tematyka i zasady panujce na forum Przedszkole a następnie prześlij mi lub innemu moderatorowi / opiekunowi prawidłowy temat wątku.

Do tego czasu zamykam.

Odnośnie tematu - co oznacza "wrzucam do przeglądarki?" - co widzisz kiedy wpiszesz w przeglądarce adres http://localhost/ ?


--- edit

"Wrzucanie" to nie jest to co sprawi, że będzie OK :) Musisz uruchamiać skrypty php z poziomu serwera. Tam gdzie zainstalowałeś XAMPP gdzieś w środku w katalogu będzie katalog nazywający się htdocs (prawdopodobnie).
To właśnie z tego katalogu czytane są skrypty kiedy w przeglądarce uruchamiasz adres http://localhost/

Nie znam niestety XAMPP, nie potrafię więc powiedzieć jak dokładnie nazywa się ten katalog, jeżeli oczywiście nie nazywa się htdocs ;)
Możesz też odnaleźć plik httpd.conf (plik konfiguracji Apache) i w nim odnaleźć dyrektywę DocumentRoot - jej wartość to właśnie ten poszukiwany katalog.

pozdr.
Go to the top of the page
+Quote Post
cozacios
post 15.02.2007, 12:20:35
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 15.02.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za ponowne otwarcie tematu.

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Umieściłem mój skrypt w katalogu htdocs niestety otrzymałem w przeglądarce następujący komunikat:

Cytat
Warning: file_get_contents(lang.tmp) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\index.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\index.php:2) in C:\xampp\htdocs\index.php on line 4


Być może popełniłem błędy w moim skrypcie? Oto on:
  1. <html>
  2. <title>
  3. </title>
  4. <body>
  5.  
  6. <?php
  7.  
  8. echo 'Hello';
  9.  
  10. ?>
  11.  
  12. </body>
  13.  
  14. </html>


Jak widać trudno o prostszy skrypt.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2007, 12:24:21
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 456
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




skrypt co pokazales ma sie nijak do komunikatow bledow co dostales. Co to oznacza? A to oznacza ze myslisz iz wykonujesz taki skrypt, a w rzeczywistosci wykonujesz inny winksmiley.jpg

POpraw posta o bbcode!!!


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
cozacios
post 15.02.2007, 12:33:06
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 15.02.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Po pierwsze na początku nie wiedziałem ze skrypty php należy umieszczać w folderze htdocs i dlatego efekt był taki ze przeglądarka po umieszczeniu w niej pliku była pusta. Teraz, gdy wiem już ze skrypty należy umieszczać w folderze htdocs jest lepiej (o ile można tak powiedzieć), bo chociaż widzę, że przeglądarka nie wyświetla pustej strony. Jest wyświetlony błąd i nie wiem czy przyczyna tego jest błąd, który znajduje się w skrypcie czy może robię źle coś jeszcze. Nie chodzi o to, co znajduje się w tym skrypcie (o ile nie zawiera błędu), ponieważ powinien jedynie wyświetlić jeden krótki tekst.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2007, 12:37:32
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 456
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




czy twoj skrypt, ktory odpalasz, znajduje sie w takiej lokalizacji:
C:\xampp\htdocs\
i nazywa sie index.php
?


Po raz drugi grzecznie prosze byc poprawil posta o bbcode


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
cozacios
post 15.02.2007, 16:18:58
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 15.02.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak

Hej, czyli nie ma szans na pomoc?
Go to the top of the page
+Quote Post
siemakuba
post 15.02.2007, 17:07:22
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 112
Pomógł: 20
Dołączył: 10.04.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Podaj dokładnie, jaki adres uruchamiasz, jaka jest zawartość pliku, który uruchamiasz przez ten adres.
Z kodu który podałeś nie jest możliwe otrzymanie takiego komunikatu o błędzie jaki podałeś.

Zajrzyj do konfiguracji php (php.ini) i czy w głównym katalogu (C:\XAMPP\htdocs) nie masz pliku .htaccess.
W php.ini i .htaccess sprawdź jaka jest wartość dyrektywy auto_prepend_file i auto_append_file. No i podaj te informacje oczywista ;)

pozdr.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 12:49