Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Gotowy[CakePHP] czy własny
J0kR
post 20.06.2007, 21:29:55
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 26.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
chciałbym zapytać bardziej doświadczonych, którą drogę wybrać? Zabieram się do pisania dość dużej aplikacji i nie wiem czy budować ją na gotowym frameworku czy też przygotować własny kod od początku. W temacie nawiązałem do CakePHP ponieważ miałem już do czynienia z tym frameworkiem. Wydaję mi się, że wykorzystanie gotowego rozwiązanie będzie mniej czasochłonne. Z kolei wydaję mi się, że własny kod będzie mniejszy objętościowo bo okrojony do niezbędnych rzeczy. Oczywiście będzie to MVC. Zabierając się do pisania frameworka mam na uwadze przyszłe moje projekty. Propozycję innych gotowych rozwiązań mile widziane, myślałem o propelu, ale nie wiem czy jest sens się uczyć go od początku skoro z CakePHP jestem już zaznajomiony.

Z góry dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 21.06.2007, 00:37:40
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Oczywiscie ze jest sens pisac w frameworku dlaczego to nie bede sie wypowiadal jest na forum chyba tysiace postow ktore mowia dlaczego.

Cytat
Propozycję innych gotowych rozwiązań mile widziane, myślałem o propelu, ale nie wiem czy jest sens się uczyć go od początku skoro z CakePHP jestem już zaznajomiony

Dobrze rozumiem porownujesz Cake do Propela?? Radze udac sie na strone projektow i zobaczyc czym jest propel, bo chyba masz jakies zle informacje.
Jesli masz cos wdrazac i jest to faktycznie duzy projekt jak pisales to polecam Symfony.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
J0kR
post 21.06.2007, 21:34:52
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 26.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No oczywiście że jest sens pracy z frameworkiem, ale chodzi mi o to czy wybrać gotowe rozwiązanie czy też pisać to samemu. Aplikacja ma być następnie sprzedawana, z tego co wiem to nie ma problemu raczej z prawami autorskimi tych gotowych , darmowych frameworków, ale czy nie będzie głupio wyglądać jeśli zbuduje taką aplikację na jakimś gotowcu?

No tak, propel to po prostu ORM, myślałem o PRADO.

Polecasz mi Symfony, a czy możesz napisać dlaczego akurat ten framework?

Dziękuję za odzew.
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 22.06.2007, 11:09:05
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ze strony symfony:
Cytat
* compatible with as many environments as possible
* easy to install and configure
* simple to learn
* enterprise ready
* convention rather than configuration, supporting fallback calls
* simple in most cases, but still flexible enough to adapt to complex cases
* most common web features included
* compliant with most of the web "bests pratices" and with web "design patterns"
* very readable code with easy maintenance
* open source
i nie są to tylko przechwałki, jest to bezsprzecznie najlepszy i najbardziej zaawansowany framework dla php, a jego jedyną wadą jest mniejsza wydajność (co tak na prawdę nie przeszkadza w niczym)
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 22.06.2007, 11:12:17
Post #5





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@pawel_k Nic dodac nic ujac calka prawda. Podkresle tylko to ze yahoo wdraza obecnie sf w swoje projekty.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sticker
post 22.06.2007, 12:26:47
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 611
Pomógł: 19
Dołączył: 28.02.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(SongoQ @ 22.06.2007, 10:12:17 ) *
@pawel_k Nic dodac nic ujac calka prawda. Podkresle tylko to ze yahoo wdraza obecnie sf w swoje projekty.


tylko z tego co pamiętam to obiekty generuje sie na podstawe YAML (język z dupy wzięty) Chyba że w końcu dojrzeli do XMLa (to moje pytanie)


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 22.06.2007, 12:34:57
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sticker @ 22.06.2007, 13:26:47 ) *
tylko z tego co pamiętam to obiekty generuje sie na podstawe YAML (język z dupy wzięty) Chyba że w końcu dojrzeli do XMLa (to moje pytanie)

chodzi o definicję bazy? masz dowolność w wyborze xml czy yaml, warto dodać że xml w tym wypadku był od początku a yaml'a dodali później.

poza tym nie wiem co masz do yamla. tak na prawdę to yaml i xml w symfony są cacheowane do php więc to tylko kwestia wyboru zapisu a nie kwestia dojrzewania ...
Go to the top of the page
+Quote Post
J0kR
post 22.06.2007, 12:37:43
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 26.09.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Właśnie czytając dokumentację zastanawiałem się dlaczego jakiś YAML. Mało popularny. Chociaż wydaję się praktyczny w tym zastosowaniu, np. do opisywania modeli.
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 22.06.2007, 13:39:35
Post #9





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Obecnie w SF jest wszystko w yml. Przedewszystkim wprowadzenie czegos takiego mialo na celu przyspieszyc kodowanie. Moze na poczatku wydaje sie trudny ale przyspiesza kodowanie. W porownianiu z xml'em jest kilka znakow mniej tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 22.06.2007, 13:54:33
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(SongoQ @ 22.06.2007, 14:39:35 ) *
Obecnie w SF jest wszystko w yml.
a i18n ?tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 22.06.2007, 14:06:34
Post #11





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@pawel_k Chodzilo mi o konfigi co do wielojezycznosci to rowniez symfony obsluguje tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 22.06.2007, 14:20:28
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(SongoQ @ 22.06.2007, 15:06:34 ) *
@pawel_k Chodzilo mi o konfigi co do wielojezycznosci to rowniez symfony obsluguje tongue.gif

ale raczej nie w yaml tylko w xml winksmiley.jpg dobra, koniec OT :]

Ten post edytował pawel_k 22.06.2007, 14:20:46
Go to the top of the page
+Quote Post
prond
post 22.06.2007, 20:20:31
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 254
Pomógł: 10
Dołączył: 8.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


- Próbowałem (jakieś pół roku temu) ugryźć SF, ale bardzo się na nim zawiodłem. Wydaje się, że jest to paczka złożona z kilku bibliotek, przez co ciężko się to kodowało bez korzystania ze skryptów CL (a to jest mało fajne w przypadku pracy na serwerze, do którego nie ma dostępu do shell'a)
- w Cake'u z kolei łatwiej dobudowywać lub zmieniać coś w aplikacji - jest o wiele mniej miejsc, w których muszę coś zmienić np. po modyfikacji modelu


--------------------
--------------------------------------------------------------------------------
weblog.axent.pl
--------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 22.06.2007, 21:08:16
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


bo widzisz, symfony jest raczej stworzony do duzych projektow wiec takie cos jak brak dostepu do shella w takim wypadku jest pikusiem... praca na zwyklych hostingach wspoldzielonych jest ok dopuki prace na serwerze produkcjnym ograniczaja sie do czysczenie cache, bo z generowaniem modelu jest gorzej. ja na serwerach wspoldzielonych bez shella gdzie zazwyczaj wrzucam aplikacje napisane w symfony, a polecenia administracyjne ograniczam wlasnie do cc (przez oproznianie katalogu cache tongue.gif )
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 22.06.2007, 21:21:57
Post #15





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
- Próbowałem (jakieś pół roku temu) ugryźć SF, ale bardzo się na nim zawiodłem. Wydaje się, że jest to paczka złożona z kilku bibliotek, przez co ciężko się to kodowało bez korzystania ze skryptów CL (a to jest mało fajne w przypadku pracy na serwerze, do którego nie ma dostępu do shell'a)

Bo sie nie edytuje aplikacji na serwerze produkcyjnym tylko w srodowisku dev. a na serwer wrzuca sei juz "gotowca"


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
SongoQ
post 22.06.2007, 22:42:19
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 923
Pomógł: 9
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Rzeszów - studia / Warszawa - praca

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Symfony rowniez takie rzeczy wspiera
symfony freeze
symfony sync production go


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 10:26