Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Konkurs: Doceniamy publicystów 2
scanner
post 22.02.2009, 21:09:18
Post #1





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




  1. Konkurs organizowany jest przez PHP.pl
  2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą opublikowania poniższej informacji.
  3. Każdy uczestnik ma prawo wysłać dowolną ilość artykułów.
  4. Temat (tytuł) publikacji należy zgłosić przy pomocy PW na konto scanner - zgłoszenia będą organizowane w formie listy w odpowiednim wątku na forum.
  5. Artykuły należy wysłać przy pomocy poczty elektronicznej na adres scanner@poczta.php.pl z tytułem "Doceniamy publicystów"
  6. Termin nadsyłania prac mija 14 marca 2009 roku
  7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 marca 2009 roku.
  8. Uczestnik ma prawo wybrać dowolną tematykę publikacji, nie mniej Organizator proponuje jeden z poniższych tematów:
    • PL/pgSQL dla każdego
    • Silniki baz danych - test porównawczy
    • Edytory WYSIWYG - test porównawczy
    • Środowiska programistyczne - test porównawczy
    • Charakterystyka wybranego środowiska programistycznego
    • WAMPServer, Xammp, Krasnal i inne - test porównawczy
    • Wzorce projektowe dla początkujących
    • Programowanie obiektowe dla początkujących
    • Programowanie obiektowe - problemy nadgorliwych (tzw. OOP Hell)
    • ACL - jak korzystać?
  9. Udział Autora w konkursie oznacza, że wysłany materiał jest jego autorstwa oraz nie został wcześniej opublikowany w innym medium.
  10. Udział w konkursie oznacza, że Autor wyraża zgodę na publikację nadesłanego materiału.
  11. Organizator spośród nadesłanych prac wybierze trzy, których autorzy zostaną nagrodzeni według poniższej listy:
    • Pierwsze miejsce: 350 zł
    • Drugie miejsce: 250 zł
    • Trzecie miejsce: 150 zł
  12. Głównymi czynnikami wpływającymi na ocenę materiału będzie zawartość merytoryczna, zakres przedstawionej wiedzy oraz poprawność językowa - zarówno w treści, jak i w przykładowych listingach.
  13. Wyróżnione publikacje zostaną opublikowane na łamach serwisu wortal.php.pl.
  14. Dopuszczone formaty plików z materiałami:
    • Treść: .doc(x), .odt, .txt, .(x)html
    • Grafiki: .svg, .jpg, .png, .gif - grafiki o maksymalnej szerokości 600px, muszą być nadesłane jako osobne pliki (samo osadzenie grafik np. w pliku doc nie wystarczy)
  15. Autor przyjmuje do wiadomości, iż artykuł, który zostanie opublikowany na łamach Wortalu nie może być publikowany w innym medium w przeciągu 2 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników. Publikacja artykułu na stronie prywatnej dopuszczona jest natychmiast po ogłoszeniu wyników.
  16. Wszystkie materiały nadesłane w ramach konkursu zostaną zarchiwizowane, Organizator zobowiązuje się do nieudostępniania ich osobom trzecim.
Lista zgłoszonych tematów:
  • blooregard - "Charakterystyka wybranego środowiska programistycznego" (NetBeans 6.5 )
  • blooregard - "Programowanie obiektowe dla początkujących"
  • ayeo - "Programowanie obiektowe dla początkujących"
  • Lion_87 - "Programowanie obiektowe dla początkujących"
  • Maxik - "Programowanie obiektowe dla początkujących"
  • Maxik - "Edytory WYSIWYG - test porównawczy"
  • tiraeth - "Programowanie obiektowe dla początkujących"
  • tiraeth - "ACL - jak korzystać?"
  • Strzalek - "Wzorce projektowe dla początkujących"
  • Puciek - questionmark.gif?
  • pawkow - "Generowanie grafiki w PHP"
  • tuner - "Refaktoryzacja kodu i wzorce projektowe"
  • php programmer - "Algorytmy do gry Poker"
---
Tylko dodam, iż nikt nie broni nikomu wybrać już "zaklepanego" tematu - każdy z Was bowiem ma inny punkt widzenia i inne rzeczy uzna za warte pokazania czy wyjaśnienia.

Jedna jeszcze uwaga - zgłaszanie tematów ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny - dla nas, żeby wiedzieć jakie jest zainteresowanie, dla Was, żeby wiedzieć, kto nad czym potencjalnie pracuje. Dlatego nie ma żadnego terminu w tym temacie. Ważne, jest, abyście swoje prace złożyli przed upływem podanego terminu. Jeśli ktoś dostarczy artykuł, a nie zgłosi wcześniej tematu, też się nic nie stanie.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 22.03.2009, 11:57:58
Post #2





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




W związku z niespodziewanie dużym zainteresowaniem, jakie przyniosła obecna edycja konkursu, co zaskutkowało nadesłaniem kilkunastu prac, oraz w związku z kilkoma innymi przyczynami mniej związanymi z php.pl zmuszeni jesteśmy przesunąc termin ogłoszenia wyników konkursy do dnia 26 marca 2009 roku, czyli o 5 dni.

Jako informację in-plus, zapewniamy równocześnie, ze w dniu ogłoszenia wyników zostaną udostepnione wszystkie prace - nie będziecie więc musieli czekać na ich publicakce długie tygodnie jak to mialo miejsce podczas pierwszej edycji.

Zapewniamy Was, ze choćby ze względu na tylko kilka z prac, które są przez nas analizowane, warto będzie te 5 dni poczekać.


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 27.03.2009, 09:25:05
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie żebym naciskał, ale trochę mnie ciśnie chęć przeczytania już napisanych prac, a podany termin minął wczoraj.
Może by tak podać do informacji publicznej co się dzieje że się nic nie dzieje.

- Tak swoją drogą czy 5 prac na ten sam temat to nie jest lekkie przegięcie?
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 27.03.2009, 09:38:46
Post #4





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@orglee:
1. To marudzisz, sam cos napisz
2. 5 roznych metod wyjasnienia OOP na pewno sie przyda - ja sie oop uczylem z kilku ksiazek i dziesiatek artow i dopiero po kilku latach zalapalem smile.gif


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
tuner
post 27.03.2009, 10:34:09
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 55
Pomógł: 0
Dołączył: 10.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czekamy na wyniki i prace. Jeśli jest problem z pracami, może by chociaż wyniki ogłosić do publicznej wiadomości?

Ten post edytował tuner 27.03.2009, 10:34:38
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 27.03.2009, 11:38:52
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(dr_bonzo @ 27.03.2009, 09:38:46 ) *
2. 5 roznych metod wyjasnienia OOP na pewno sie przyda - ja sie oop uczylem z kilku ksiazek i dziesiatek artow i dopiero po kilku latach zalapalem smile.gif
No ale to jest jednak małe przegięcie założę się że co najmniej 70% treści zostanie powielona. Przecież OOP jest w gruncie rzeczy bardzo proste i pisanie takiej ilości traktatów na ten temat może tylko całą sprawę skomplikować. W zasadzie jest nawet większe prawdopodobieństwo że tak się właśnie stanie przy 5 artykułach niżby były 2.

Cytat(dr_bonzo @ 27.03.2009, 09:38:46 ) *
1. To marudzisz, sam cos napisz
Myślałem nad tym ale doszedłem do wniosku że inni mają więcej doświadczenia oraz wiedzy i zrobią to lepiej. Może do następnej edycji się zgłoszę i zrobię porządne porównanie frameworków.

Napisałem tamten post bo interesują mnie losy społeczności php.pl, a brak artykułów czy jakiejkolwiek notki na ich temat wskazuje brak zainteresowania drodzy admini.
Niestety tak to właśnie odbieram. W końcu nie każdy pomyśli żeby wejść na forum do tego działu i sprawdzić. Mnie w pierwszej chwili też to do głowy nie przyszło.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 27.03.2009, 11:58:59
Post #7





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja chętnie przeczytam te wszystkie 5 artykułów. Mam tylko nadzieję, że ów arty będą traktować o programowiu zorientowanym obiektowo, a nie o użyciu obiektów. To dwie różne rzeczy.

Cytat
Przecież OOP jest w gruncie rzeczy bardzo proste (...)

Tak, nie masz doświadczenia i wiedzy. Patrz, zdanie wyżej. Programowanie zorientowane obiektowo nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Ale to temat na inną dyskusję.

Cytat
Czekamy na wyniki i prace. Jeśli jest problem z pracami, może by chociaż wyniki ogłosić do publicznej wiadomości?

Jeśli jeszcze nie ma wyników, to może to być spowodowane tylko jednym - brakiem czasu, bądź bardzo podzielonymi zdaniami. A to implikuje, że albo prace były podobnie doskonałe, albo... słabe.
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 27.03.2009, 12:06:23
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to może dla szanownego pana jest zbyt trudne. Pojechałeś mi po ambicji. Na następną edycję też przygotuję artykuł o OOP.

A jak na razie to nadal nic nie wiadomo na temat nadesłanych artykułów.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 27.03.2009, 12:12:55
Post #9





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A czemu nie przygotujesz poza? Piszesz tylko za pieniążki? Podziel się wiedzą. Skoro to takie proste, to pewnie z łatwością omówisz "obiektówkę".
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 27.03.2009, 12:14:19
Post #10





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Panowie , nie popędzajmy , na wszystko przyjdzie czas.
A co do artów to bardzo fajnie że jest jakaś alternatywa smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
jsmp
post 27.03.2009, 12:17:17
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 1
Dołączył: 25.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Im więcej treści konkurujących ze sobą, tym lepiej. Każdy wybierze to co jemu będzie w sposób jasny tłumaczyć.

Popatrz ile powstało kursów HTML/CSS i co ? Któreś się ze sobą gryzą ? nie. bo dla każdego jest miejsce i sposobność.


--------------------
WebSEM.pl - Jak promować stronę internetową? - marketing internetowy i nie tylko...
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 27.03.2009, 12:21:31
Post #12





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Im więcej treści konkurujących ze sobą, tym lepiej. Każdy wybierze to co jemu będzie w sposób jasny tłumaczyć.

Otóż to.

Cytat
Panowie , nie popędzajmy , na wszystko przyjdzie czas.

Bo najwygodniej krzyczeć - czemu jeszcze nie ma? A czemu wszystko o jednym? A bla, a ble, a blu...
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 27.03.2009, 12:37:42
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak tiraeth jestem cholernym kapitalistą. Na konkurs przygotuje i czy będzie do wygrania kasa kubek czy uścisk ręki prezesa to mi to lotto.
Chodzi mi o emocje i rywalizacje i na konkurs przygotuję. W związku z tym możesz sobie wsadzić tą swoją ironię w PCI-E. tongue.gif

Chodzi mi o to że w żaden sposób administracja serwisu nie reaguje na opóźnienia. Moglibyście zaktualizować chociaż artykuł konkursowy.
Go to the top of the page
+Quote Post
tiraeth
post 27.03.2009, 12:45:45
Post #14





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 789
Pomógł: 41
Dołączył: 30.10.2003
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Chodzi mi o to że w żaden sposób administracja serwisu nie reaguje na opóźnienia. Moglibyście zaktualizować chociaż artykuł konkursowy.

Jak nie? Przesunęli termin o 5 dni i poinformowali o tym. Jest mały poślizg i już nie mówili, bo po co? Pewnie dzisiaj się pojawi. Jeśli mieliby teraz pisać uzasadnienia itp. to nie mieliby czasu na wprowadzenie prac do wortalu :-)
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 27.03.2009, 13:01:01
Post #15





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Tylko mi się tu nie kłóćcie smile.gif

Przyznaję się bez bicia, że mam delikatną obsuwę w opublikowaniu wyników i artykułów - wynika ona tak jak pisał tiraeth - z nawału zajęć, którymi musiałem się zając w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Mamy w mentaxie naprawdę hardcorowy okres i najzwyczajniej w świecie zasypiam nad klawiaturą - bywalcy irca mogą potwierdzić, że nawet tam już ładnych kilka dni się nie pojawiam.

Jednakowoż, wyniki zostaną ogłoszone dzisiaj, jak tylko uda mi się położyć spać mojego Juniora (właśnie jedną nogą bujam leżak smile.gif ). Także dzisiaj zostanie udostępnione Wam co najmniej 11 prac - jeszcze cztery czekają na wprowadzenie do bazy wortalu - co też postaram się zrobić dzisiaj (co prawda jedna z prac to 16 stron wydruku, ale będę twardy smile.gif )


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 27.03.2009, 17:45:11
Post #16





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




bez wnikania opisywania

http://wortal.php.pl/wortal/aktualnosci/wy...oszenie_wynikow


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 27.03.2009, 20:34:07
Post #17





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Dzisiejsza porcja artykułów:


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
skowron-line
post 28.03.2009, 09:10:51
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 340
Pomógł: 542
Dołączył: 15.01.2006
Skąd: Olsztyn/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A czy można by wrzucić te artykuły w pdf -ie ?


--------------------
I'm so fast that last night I turned off the light switch in my hotel room and was in bed before the room was dark - Muhammad Ali.
Peg jeżeli chcesz uprawiać sex to dzieci muszą wyjść, a jeżeli chcesz żeby był dobry ty też musisz wyjść - Al Bundy.

QueryBuilder, Mootools.net, bbcradio1::MistaJam
http://www.phpbench.com/
Go to the top of the page
+Quote Post
jsmp
post 28.03.2009, 09:16:51
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 20
Pomógł: 1
Dołączył: 25.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Skopiuj treść do worda, i jeśli masz PDF Creator to w drukarkach będziesz mieć opcje 'wydrukowania do pliku' PDF smile.gif


--------------------
WebSEM.pl - Jak promować stronę internetową? - marketing internetowy i nie tylko...
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 28.03.2009, 10:46:10
Post #20


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Cytat
Skopiuj treść do worda, i jeśli masz PDF Creator

Ehh, to zamiłowanie do M$...
W OpenOffice Writter jest standardowo buton "Export directly as PDF" bez żadnych "...jeśli masz..." smile.gif


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 04:05