Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> jak wyświetlać wyniki wyszukiwania według trafności?
jolam
post 22.08.2009, 18:38:42
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 259
Pomógł: 0
Dołączył: 12.07.2009

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Zrobiłam sobie wyszukiwarkę w SQLite używając %LIKE%, wiem, że to nie najlepsze rozwiązanie ale najbardziej pożądane FULLTEXT SEARCH nie działa w SQLite tylko w MySQL. No i teraz chciałabym aby te wyniki wyszukiwania były sortowane według trafności. Wydaje mi się, że powinnam zliczać ilość wystąpień szukanej frazy w danej podstronie i potem sortowac właśnie według tej liczby. Ale nie mam pomysłu jak to sprawnie zrealizować. Proszę o pomóc w nakreśleniu algorytmu.

pozdrawiam serdecznie Jola
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 22.08.2009, 20:03:59
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Google: SOUNDEX


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Riklaunim
post 22.08.2009, 20:07:29
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 640
Pomógł: 44
Dołączył: 8.02.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(jolam @ 22.08.2009, 19:38:42 ) *
Zrobiłam sobie wyszukiwarkę w SQLite używając %LIKE%, wiem, że to nie najlepsze rozwiązanie ale najbardziej pożądane FULLTEXT SEARCH nie działa w SQLite tylko w MySQL. No i teraz chciałabym aby te wyniki wyszukiwania były sortowane według trafności. Wydaje mi się, że powinnam zliczać ilość wystąpień szukanej frazy w danej podstronie i potem sortowac właśnie według tej liczby. Ale nie mam pomysłu jak to sprawnie zrealizować. Proszę o pomóc w nakreśleniu algorytmu.

pozdrawiam serdecznie Jola


SQLite posiada pełnotekstowe wyszukiwanie poprzez FTS1/2/3 smile.gif choć chyba bez współczynnika trafności (trzeba by poszukać). A przykład zastosowania FTS w SQLite jest na mojej stronie smile.gif Liczą się aby pokazane SQLki smile.gif


--------------------
Biblioteki: Skrypty, CMS | Kurs PHP | Python
Go to the top of the page
+Quote Post
jolam
post 23.08.2009, 15:25:41
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 259
Pomógł: 0
Dołączył: 12.07.2009

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Ta funkcja SOUNDEX jest bardzo ciekawa. Co prawda chodziło mi o zliczania trafień a nie sprawdzanie czy szukany tekst jest podobny do tego co jest w bazie. Ale funkcja ma fajne możliwości.

Poczytałam o tym fts i na razie troszkę mnie odstrasza ta masa nowych rzeczy z sql. wirtualne tabele, rowid i inne. No ale jak nie ma prostrzego rozwiąznaia to nic an to nie poradzę sad.gif

pozdrawiam Jola
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 14:09