Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Head First czy Praktyczne projekty ?
f(x)
post 2.11.2010, 22:15:49
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 1
Dołączył: 29.10.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Zastanawiam się jaka książkę zakupić. Miałem styczność z programowaniem już w html. Chce robić różnorodne projekty w trakcie nauki PHP a nie pracować na tym samym przykładzie cały czas.

a ) Head First PHP & MySQL. Edycja polska (Rusz głową!)
B ) PHP. Praktyczne projekty

Ten post edytował f(x) 2.11.2010, 22:31:18
Go to the top of the page
+Quote Post
Despero
post 4.11.2010, 13:18:59
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 73
Pomógł: 6
Dołączył: 9.05.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(f(x) @ 2.11.2010, 23:15:49 ) *
Zastanawiam się jaka książkę zakupić. Miałem styczność z programowaniem już w html. Chce robić różnorodne projekty w trakcie nauki PHP a nie pracować na tym samym przykładzie cały czas.

a ) Head First PHP & MySQL. Edycja polska (Rusz głową!)
B ) PHP. Praktyczne projekty


Zobacz sobie jak wyglądają książki z serii Head First, osobiście mi się źle je czyta, ale są entuzjaści tej serii więc może tobie przypadnie do gustu. Zobacz przykładowe rozdziały na Helionie, poczytaj opinie i wybierz. Raczej ciężko doradzić którą książkę masz kupić, obie są dobre i mają wielbicieli.
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 6.11.2010, 11:50:11
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


PHP. Praktyczne projekty - Nie czytałem jej , ale jestem przekonany że jest na prawdę dobra, bo od dawna korzystałem z wiedzy zamieszczanej na blogu przez jej autora. Poza tym nauka na przykładach zawsze ma najwięcej sensu niż katedralne pier******* o metafizyczności równania matematycznego.

Jeśli chodzi Head to też mi się książki tej serii kiepsko czyta. Nudzą mnie zwyczajnie i masa w nich niepotrzebnej teorii.
Go to the top of the page
+Quote Post
f(x)
post 6.11.2010, 13:28:11
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 1
Dołączył: 29.10.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Warto w ogóle czytać Vademecum Profesjonalisty ?

Wyniósł ktoś z tego jakąś wiedzę ?

---------
Zastanawiam się też nad książką do C++, krążą opinie, że Symfonia C++ to dno. Po przeczytaniu nikt nie umiał nic napisać.

Ja nie chce czytać teorii tylko się uczyć PHP i C++.
Więc polecacie książki z przykładami bardziej ?

A w tych Praktycznych Projektach, jeżeli ktoś ma. To jest teoria jakaś ?
Bo widziałem, że o operatorach raptem 4 strony. A w Vademecum mam 20... Z czego po przeczytaniu wiem 1/10 tego.
Go to the top of the page
+Quote Post
starach
post 6.11.2010, 15:30:47
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 999
Pomógł: 30
Dołączył: 14.01.2007
Skąd: wiesz ?

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://helion.pl/ksiazki/php_praktyczne_pr...ajda,phpprp.htm Na dole po prawej stronie masz spis treści. Widzę z książek nie tylko możesz ale też będziesz w pewnym momencie musiał uzupełnić oficjalnym podręcznikiem PHP. http://www.php.net/manual/pl/ Na upartego to nawet możesz sobie książki odpuścić.
Go to the top of the page
+Quote Post
f(x)
post 6.11.2010, 15:43:57
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 1
Dołączył: 29.10.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Szczerze mówiąc siedzę przy otwartej książce, ale więcej z manuala wyciągam informacji...

Tylko nie mam pomysłu na trening ze skryptem. Co napisać.
Go to the top of the page
+Quote Post
gigzorr
post 6.11.2010, 17:21:30
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 652
Pomógł: 47
Dołączył: 6.02.2010
Skąd: Radom

Ostrzeżenie: (0%)
-----


skrypt newsow,dodawanie,edycja,usuwanie
skrypt rejestracji, logowania , wyswietlanie newsow

Ten post edytował gigzorr 6.11.2010, 17:21:43
Go to the top of the page
+Quote Post
f(x)
post 7.11.2010, 00:46:11
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 1
Dołączył: 29.10.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Mam dosyć tej książki, Vademecum Profesjonalisty 3. Tak jak Symfonia C++ jest beznadziejna !

Nie kupujcie jej. Nie wyciągniecie żadnych umiejętności. Wszystko to czysta teoria. Pod koniec jednego rozdziału autor sobie jaja robi. Leci cały czas opisując wszystko bez przykładów. To tak jakbyście nauczyli się 20 wzorów z fizyki i powiedzieli, ze umiecie 20 takich zagadnień.

"Funkcja ta posiada następujący prototyp". Tak, tylko aby zrozumieć ten prototyp ( co wykorzystuje większą widzę o PHP ) trzeba zasięgnąć do dalszych rozdziałów. Funkcje i obiektowe są nie najgrosze smile.gif.

Podsumowując. Książki nie polecam dla osób zaczynając naukę PHP i chcących napisać szybko coś.
W tym wypadku polecam - Praktyczne projekty PHP.

W tym wypadku zwracam się do was.
Mam dylemat co do kolejności zagadnień. Najlepiej opanować tak jak jest w Manualu PHP czy jakoś inaczej ?

Zamierzam się uczyć na ćwiczeniach a nie przepisywaniu kodu od rozdziału do rozdziału smile.gif

Ten post edytował f(x) 7.11.2010, 00:49:01
Go to the top of the page
+Quote Post
cniak
post 8.11.2010, 12:33:27
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 169
Pomógł: 12
Dołączył: 16.09.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


PHP. Praktyczne projekty - ja mam i czytam, duzo przykladow, zadan i rozwiazan
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 9.11.2010, 23:52:37
Post #10





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Cytat(f(x) @ 7.11.2010, 00:46:11 ) *
Mam dosyć tej książki, Vademecum Profesjonalisty 3. Tak jak Symfonia C++ jest beznadziejna !
Bzdury gadasz. Nie ma książek idealnych i bezbłędnych. Po prostu ich nie rozumiesz, a to już Twój problem.

Cytat(f(x) @ 7.11.2010, 00:46:11 ) *
"Funkcja ta posiada następujący prototyp".
Wybacz, ale Ty masz raczej problem z językiem ojczystym, a nie z PHP. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że "prototyp" nie odnosi się wyłącznie do języków programowania.

Cytat(f(x) @ 7.11.2010, 00:46:11 ) *
Podsumowując. Książki nie polecam dla osób zaczynając naukę PHP i chcących napisać szybko coś.
Zamiast książce sam sobie świadectwo wystawiasz, bo nie chcesz się nauczyć PHP tylko "napisać szybko coś".

Cytat(f(x) @ 7.11.2010, 00:46:11 ) *
Mam dylemat co do kolejności zagadnień. Najlepiej opanować tak jak jest w Manualu PHP czy jakoś inaczej ?[/b]
Zamierzam się uczyć na ćwiczeniach a nie przepisywaniu kodu od rozdziału do rozdziału smile.gif
To zrób to, co Ci powtarzają osoby w kilku różnych tematach - wyznacz sobie cele i konsekwentnie powiększaj swoją wiedzę o to, co Ci jest potrzebne, albo leć alfabetycznie w ramach fantazji. Bo z tego co widzę, to żadna książka i zaproponowane przez nie kolejności zagadnień Ci nie odpowiadają.

PS.
Cytat(f(x))
"Miałem styczność z programowaniem już w html"
Dawno się tak nie uśmiałam laugh.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 14.06.2024 - 22:01