Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Jak dodać do PEAR Auth uprawnienia?
e11
post 24.09.2002, 18:15:21
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiem za durzo o PEAR, ostatnio się tym zainteresowałem i owszem spodobała mi się prostota działania klasy Auth. Jednak potrzebuję czegoś co pozwoli zarządzać dość złorzonym systemem uprawnień, przejżałem dokumentację do PEAR, przejżałem kod i stwierdziłem, że po zastosowaniu tego narzędzia będę musiał stworzyć jeszcze system do zarządzania uprawnieniami.
Czy to prawda?
Go to the top of the page
+Quote Post
kurtz
post 24.09.2002, 20:59:47
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 786
Pomógł: 0
Dołączył: 18.03.2002
Skąd: Wroclaw/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
stwierdziłem, że po zastosowaniu tego narzędzia będę musiał stworzyć jeszcze system do zarządzania uprawnieniami.
Czy to prawda?
tak

ps
blagam, przejrzyj http://sjp.pwn.pl przed wyslaniem nastepnej wiadomosci..


--------------------
.. make web your home ..
Go to the top of the page
+Quote Post
e11
post 25.09.2002, 10:04:08
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może rzeczywiście, źle postawiłem sprawę.
Nie chodziło mi tak naprawdę tylko o to, żeby się upewnić, czy Auth nie ma możliwości obsługiwania uprawnień, choć o to też, ale chciałem się dowiedzieć, czy nie da się go do tego celu jakoś wykorzystać.
Przyszło mi np. do głowy, że tabela z hasłami i użytkownikami, mogłaby zawierać jeszcze choćby pole status, a może Auth pobiera z bazy danych cały rekord i go gdzieś przechowje, można by go wtedy użyć, no mi by to wystarczyło do obsługi uprawnień.
Jednak z tego co mówisz kurtz, wynika dla mnie tyle, że uprawnienia to nie autoryzacja i że do obsługi uprawnień należy stworzyć osobną rzecz.
Niestety nie za dużo wiem o inżynierii programowania,(zresztą brakuje mi takiego działu na forum, bo w php to chyba jedna z ważniejszych spraw dobrze całość zaplanować), i stąd zapytam konkretnie:
Czy obsługa uprawnień i autoryzacja powinny stanowić zupełnie oddzielne (niezależne od siebie) moduły, czy nie?
Go to the top of the page
+Quote Post
e11
post 25.09.2002, 10:12:26
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Boże kurtz, ja myślałem, że ci chodzi o terminologię informatyczną, a ty o ortografii, no jestem niestety dyslektyk, ale to nie unieważnia mojego posta wyżej. Przepraszam za dyskomfort, od teraz wrzucam do worda.
Go to the top of the page
+Quote Post
dragossani
post 25.09.2002, 10:28:11
Post #5





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 398
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Jednak z tego co mówisz kurtz, wynika dla mnie tyle, że uprawnienia to nie autoryzacja i że do obsługi uprawnień należy stworzyć osobną rzecz. ... Czy obsługa uprawnień i autoryzacja powinny stanowić zupełnie oddzielne (niezależne od siebie) moduły,  czy nie?

Moim zdaniem zdecydowanie powinny (zazębiając się oczywiście w odpowiednich punktach). Kwestia zbudowania odpowiednich klas. Pamiętaj, że oprócz PEAR jest jeszcze PHPlib. Wiem, że sporo osób go używa. Na phpBuilder masz 3 artykuły na temat PHPlib-a.

Cytat
Niestety nie za dużo wiem o inżynierii programowania,(zresztą brakuje mi takiego działu na forum, bo w php to chyba jedna z ważniejszych spraw dobrze całość zaplanować)

Popieram na całej linii. Zdecydowanie przydałoby się forum na temat inżynierii programowania w php. Kod i rozwiązania szczegółowe to jedna sprawa, ale struktura każdej większej aplikacji to osobny temat. Już w tej chwili mam kilka tematów, które chciałbym na takim forum poruszyć. Na forum php to jakoś tak nie pasuje - za szerokie zagadnienia. Hyper, napisz co myślisz.

BTW, na forum skrypty przydałoby się przyklejone ogłoszenie z listą źródeł skryptów w sieci i może ankieta do tego (które z nich najlepsze). Przecież często problem sprowadza się do zajrzenia w odpowiednie miejsce.


--------------------
cease this long, long rest / wake and risk a foul weakness to live / when it all comes down / watch the smoke and bury the past again / sit and think what will come / raise your fears and cast them all away
Go to the top of the page
+Quote Post
e11
post 26.09.2002, 23:41:36
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 17.06.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeszcze wrócę do tego PEARa i klasy Auth, bo zacząłem jej używać i przy ustawieniu error_reporting(E_ALL) i przy standartowym jej użyciu (przykład wklejony z manuala klasy Auth), wszystko zadziałało dobrze, ale z takimi oto krzakami:

Warning: Undefined index: login in c:apachehtdocsindex7.php on line 32

Warning: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at c:apachehtdocsindex7.php:32) in C:apachephppearAuthAuth.php on line 298

a przy innym przykładzie z tegoż manuala, klasa generowała ostrzeżenie, o niezdefiniowanej wcześniej właściwości.
No i teraz zachodzę w głowę, czy traciłem czas, dbając o to by nie pojawiały mi się żadne ostrzeżenia w skryptach, czy ci ludzie od tej klasy Auth to coś namącili?

dragossani, dzięki za wsparcie w sprawie inżynierii programowania i za brak wywodów o ortografii.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 04:00