Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> strona konkursowa pytanie
luzak124
post 14.02.2010, 21:42:47
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 170
Pomógł: 1
Dołączył: 3.09.2006
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam zadawałem podobne pytanie na wielu forach o tematyce prawa itp. ale nigdzie nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie.

A więc tak chce założyć stronę gdzie rejestracja będzie płatna dokładnie 1zł płatność przelewem lub sms, każdy zarejestrowany użytkownik będzie zbierał punkty kto uzbiera najwięcej wygrywa kwotę od 100 do np. 600zł ale nie wiem jak to wygląda od strony prawnej czy należy od tyj wygranej czy tej 1zł za rejestracje odliczać jakiś podatek? trzeba mieć firmę czy coś takiego? jestem pełnoletni (20lat) i jestem "zielony" w tej tematyce proszę o radę.

Pozdrawiam.


--------------------
Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 14.02.2010, 21:56:43
Post #2





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Jeżeli masz regularny przychód z danego źródła, to musisz założyć działalność gospodarczą. Nie wiem na jakiej zasadzie masz zamiar te pieniądze zbierać itd. Podatek płacisz od tego co zarobisz (przychód - koszty uzyskania przychodu). Jeżeli każda z tej złotówki jest dla Ciebie zarobkiem - to musisz od niej zapłacić podatek.

Ten post edytował Daiquiri 14.02.2010, 21:57:37
Go to the top of the page
+Quote Post
Wykrywacz
post 14.02.2010, 22:22:33
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 726
Pomógł: 20
Dołączył: 8.12.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


I to jest kurcze właśnie to człowiek zdobywa średnie wykształcenie, zresztą jakie kolwiek by nie kończył. I kurcze nie wie, od podstawach podatkowych i prowadzenia działalności. A ponoć jest przedsiębiorczość czy równie bezproduktywny przedmiot...

Tak od tej złotówki musisz odprowadzić dochodowy i jeżeli jesteś vatowcem to jeszcze vat. Natomiast ten ko wygra tą że forsę musi zapłacić podatek od wygranej (nie wiem czy tu jest jakieś uwarunkowanie od wielkości wygranej, musisz se sprawdzić w ustawie)

Ten post edytował Wykrywacz 14.02.2010, 22:23:14
Go to the top of the page
+Quote Post
luzak124
post 14.02.2010, 22:37:35
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 170
Pomógł: 1
Dołączył: 3.09.2006
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no właśnie nie wiem nic o podatkach itp bo nikt tego w szkole nie uczy, niestety.

Znalazłem w internecie taką informacje:
Cytat
by nagrody w konkursie organizowanym i emitowanym przez internet korzystały ze zwolnienia w podatku dochodowym do kwoty 760 zł, konkurs ten musi być adresowany do nieograniczonego grona uczestników. Jeżeli natomiast krąg ten jest ograniczony (np. pracownicy korporacji), zwolnienie to nie ma zastosowania. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 26.06.2008 r. nr IPPB2/415-568/08-2/MG.


Ten post edytował luzak124 14.02.2010, 22:41:00


--------------------
Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 14.02.2010, 23:08:13
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zastanawia mnie co skłoniło Cię do zadania zapytania dotyczącego podatków na forum dla programistów ;-) To, że ktoś robił coś podobnego nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie podobnie - prawo podatkowe jest naprawdę zawiłe.

Wg. mnie wszystko zależy od tego jak Twój system będzie działał. Czy płatna rejestracja to coś w rodzaju losu? Czy nagroda to wypłata czy nagroda konkursowa etc. Myślę, że aby w ogóle ktoś (najlepiej na forum podatkowym) mógł odpowiedzieć Ci precyzyjnie na to pytanie musisz podać dokładnie jak będzie to wszystko działać.
Jeśli jednak wchodzą w to wszystko jakieś pieniądze (pobieranie opłat) to będziesz potrzebował działalności gospodarczej = kilkaset zł opłat stałych (niezależnych od tego czy masz zysk czy nie) + podatek dochodowy + ewentualnie vat + robota papierkowa albo opłacenie księgowej.
Go to the top of the page
+Quote Post
Kocurro
post 15.02.2010, 00:09:52
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 461
Pomógł: 32
Dołączył: 17.09.2003
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To nawet podpadła pod prowadzenie konkursów bądź loterii a to wymaga zgody ministerstwa finansów.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 07:23