Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Sens kupowania z themeforest
ZenekN
post 24.02.2017, 23:08:55
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 418
Pomógł: 5
Dołączył: 7.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam zastanawiam się jaki jest sens kupowania projektów z serwisów takich jak wrapbootstrap/themeforest jeśli i tak muszę pisać cały backend ?
Nigdy nie kupowałem w takich serwisach czy są jakieś dodatkowe informacje lub specyfikacja czy tylko cały frontend i to wszystko ?

Ten post edytował ZenekN 24.02.2017, 23:15:58
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 25.02.2017, 03:31:16
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A gdzie tu nie widzisz sensu? Albo wydajesz kilka dolców na gotowca, którego masz w 5 minut, albo zlecasz dedykowaną grafikę za kilka tysi którą dostaniesz za 2 tygodnie.
Co ma do tego backend? Tam sprzedają templatki, a w innych miejscach kupisz backend czyli gotowe sklepy.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomplus
post 25.02.2017, 08:49:24
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 839
Pomógł: 226
Dołączył: 20.03.2005
Skąd: Będzin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zawsze możesz skorzystać z bezpłatnych.
Go to the top of the page
+Quote Post
gitbejbe
post 28.02.2017, 23:02:16
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 515
Pomógł: 63
Dołączył: 27.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Robie już 2 rok projekt templetki na themeforesta i mam nadzieję że w tym roku już go wydam. Nie powiem dokładnie, ale 2k godzin roboty na bank mam już za sobą. Co najciekawsze, w dniu kiedy postanowiłem się za to zabrać, szacowałem że takie templetki to na bank lajtowa robota i zimą sobie na spokojnie napisze. Piszę to tylko z uwagi na fakt, że sam miałem takie głupie myślenie "co to tam taka templetka", a do autora tematu: pierwsze pytanie tego tematu jest jedną z najgłupszych rzeczy jakie przeczytałem na tym forum, gratuluje. 2 pytanie też zasługuje na pochwałę, bo rzeczywiście po co kupować chleb skoro kanapkę i tak muszę zrobić sam
Go to the top of the page
+Quote Post
ZenekN
post 1.03.2017, 08:49:07
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 418
Pomógł: 5
Dołączył: 7.08.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ogólnie to słynę z zadawania głupich banalnych pytań facepalmxd.gif
Wolę zadać głupie pytanie niż kraść templatki na warezach.
Myślałem że załączone są jakieś specyfikacje czy komentarze dzięki którym szybciej napisze.

Mam to gdzieś, bo piszę backend to popełnię i frontend i tak siedzę n'godzin przed kompem do three o'clock nad ranem.

Ten post edytował ZenekN 1.03.2017, 08:57:16
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 1.03.2017, 13:55:11
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Do templatki otrzymujesz mniej lub bardziej rozwiniętą dokumentację, generalnie rzadko do nich zaglądam bo łatwiej mi się pracuje na przykładowych podstronach, a w dokumentacji nie ma zwykle nic odkrywczego.
Kupienie templatki, która nie będzie wymagała przerobienia (podoba się klientowi tak jak jest) skraca czas realizacji projektu o nawet połowę, przynajmniej u mnie bo nie uważam się za specjalistę od frontu.
Dodatkowo masz pewność, że kod frontendu jest dobry jakościowo bo rozwijany przez jedną osobę i aktualizowany na bieżąco. Łatwiej też Ci rozwijać projekt bo dobra templatka ma dużo podstron gotowych i często jest tak, że masz zbudować nowy moduł np. historię albo komunikator i templatka ma już gotowe szablony pod takie moduły.

Ten post edytował markonix 1.03.2017, 13:55:23


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 1.03.2017, 15:31:10
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Do tego masz bezpłany support przez jakiś czas więc piszesz do autora a on z reguły powinien Ci pomóc.
Go to the top of the page
+Quote Post
maniakit
post 3.03.2017, 15:33:38
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 20.02.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zawsze lepiej kupić gotową strukturę i nanieść delikatne poprawki niż tracić czas i pieniądze na robotę od podstaw.
Tak jak kolega wyżej napisał, do tego dochodzi gwarantowany support no i czasami darmowe wtyczki (np. w przypadku zakupu templatki do prestashop/magento).
Go to the top of the page
+Quote Post
DG1
post 11.03.2017, 23:19:42
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 22.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli nie chcesz zlecać innej osobie budowy strony to jak najbardziej, kupowanie komercyjnych szablonów oczywiście ma sens, piszę komercyjnych, bo darmowe nie zawsze się sprawdzają (jakieś błędy, ograniczenia) itp.

Dostosowanie takiego szablonu do swoich potrzeb zajmuje trochę czasu, bo jednak nie jest to taki gotowiec który instalujesz i jest gotowy do działania w sieci. Trzeba go uporządkować od zaplecza, usunąć zbędne moduły, zainstalować nowe jeśli jest taka potrzeba, wgrać pliki językowe itp. i nawet samo uporządkowanie tego jest już pracochłonne, a potem przecież pozostaje dopracowywanie i kończenie pod klucz.

Czasem osoby szukające wykonawcy do budowy strony ogłaszając się na różnych portalach ze zleceniami piszą "tylko nie na szablonie" i zakreślają niski budżet zlecenia myśląc, że ktoś im wykona stronę od podstaw, bo wydaje im się, że budowa stron to takie proste i przyjemne zajęcie, a wykonawca nie powinien wziąć więcej jak 100 zł. smile.gif

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 19:02