Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> [www] http://www.webwweb.pl - bezpłatny katalog stron www
Piotrek
post 14.04.2004, 17:22:48
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam

oddaję pod Waszą ocenę kolejny skromny projekcik - http://www.webwweb.pl/

to jest wersja testowa i najprawdopodobniej będzie sypać się we wszystkim innym niż IE, w wersji finalnej postaram się zadbać użytkowników pozostałych przeglądarek

ciekawy jestem czy wogóle spodoba się Wam moja wizja darmowego katalogu stron www.

Żeby w pełni przetestować możliwości katalogu należy się zarejestrować.

Pozdrawiam
Piotr

Ten post edytował Piotrek 23.06.2004, 01:11:07


--------------------
Pozdrawiam
Piotr

Katalog | Budownictwo | Perfumy
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 15.04.2004, 17:40:34
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


widzę że coś nie macie zdania na temat mojej formuły katalogu, skoro nikt się nie wypowiada zacytuję Wam fragment maila który dziś otrzymałem:

"...Kilka lat temu nasz polski katalog Onet.pl starał się nawiązać współpracę z internautami na podobnych zasadach w ramach "Otwartego katalogu Onetu" (OKO). Po pewnym czasie jednak zrezygnowano z tego projektu.
Pana katalog jest znacznie bardziej "otwarty", ponieważ użytkownicy sieci mogą w nim robić praktycznie wszystko - nie tylko dodawać dowolne strony na dowolnej pozycji w wybranych przez siebie kategoriach, lecz również tworzyć nowe kategorie..."

garść informacji zawarłem w pomocy: http://www.webwweb.pl/?t=katalog&m=pomoc

Pozdrawiam
Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 15.04.2004, 18:22:06
Post #3





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Katalog na starcie powinien pokazywać tzw. Root Level - u ciebie tego nie widzę. Więc jest niewygodny..
Pozatym nie podoba mi sie kolorystyka.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 15.04.2004, 19:01:47
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Root Levelem jak go nazywasz (chyba że chodzi Ci o coś innego niż zrozumiałem) dla mojego projektu jest alfabet i owszem jest pod ręką, dostępny z każdego poziomu zaraz pod wyszukiwarką.

Najpierw porównaj oba rozwiązania: katalog gdzie wyświetlenie 20-stu kategorii bazowych a w nich kolejnych podkategorii (w ogólnodostępnych katalogach przeważnie sięgają do 3 poziomów głębokości) a potem moje rozwiązanie a potem jeszcze raz powiedz czy jest wygodny czy nie.

Dla przykładu u mnie "Automatykę do bram -> ..." znajdziesz prosto pod "A" oraz pod "B" "Bramy garażowe -> Automatyka" a gdzie będziesz szukał tego w innych katalogach nie korzystając z pomocy wyszukiwarki?

Próbowałem robić Root Level z najczęściej odwiedzanych miejsc w przypadku tego katalogu ale generuje on zbyt duże obciążenie dla serwera bo aby był konkretny musiałby wyświetlać 3 najczęściej wyświetlane kategorie a w nich przynajmniej po 10 najczęściej wyświetlanych podkategorii dla każdej z liter alfabetu a mnie bardziej jednak zależy na szybkości wyświetlania strony głównej. Zrobię podstronę "Najczęściej odwiedzane lokalizacje" i jeśli ktoś będzie chciał z korzystać z tej formy to będzie miał.

Kolorystyka - kwestia gustu. Łatwo napisać nie podoba mi się kolorystyka. Szkoda że nie napisałeś jaka by Ci się podobała. A zupełnie poważnie w wersji finalnej jak już ogarnę problemy priorytetowe dam Użytkownikom możliwość wyboru jednej z kilku szat kolorystycznch.

Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post
Budzioo
post 7.05.2004, 00:33:04
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 7.05.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Scanner, całkowicie się z Tobą zgadzam. W ogóle nie ma Root Level'a.
W rezultacie bardzo niewygodnie się korzysta z tego katalogu.
Jeśli chodzi o kolorystykę, to wybitnie mi nie odpowiada...
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 7.05.2004, 09:47:59
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziękuję za Wasze uwagi i napewno coś w tym temacie zrobię żeby zadowolić nawet najwybredniejszych Użytkowników smile.gif

Jednak proszę abyście jeszcze raz w testach porównali czas odnalezienia w Katalogu informacji np. programy antywirusowe bez korzystania z wyszukiwarki a potem oszacowali czas dotarcia do takich samych zasobów w katalogach onetu, wp, interii lub innych.

Znacie już zasady Katalogu, proszę podajcie swoje czasy odnalezienia wspomnianej informaji.

Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post
mr_therion
post 7.05.2004, 12:13:57
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 0
Dołączył: 25.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmmm.... wybrałem skocz do, jakąs literke ( okazuje się, że wszędzie!) wyświetlany jest text czarny naczrnym polu, nic nie widać!?

"...obecna wersja zoptymalizowana jest dla przeglądarki Internet Explorer"
zrób coś z tym... winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 7.05.2004, 12:27:25
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
zrób coś z tym

zrobię, zrobię... (w pierwszym poście już napisałem że będzie się sypać) :wink: póki co wejdź i potestuj z IE
Go to the top of the page
+Quote Post
PMadej
post 7.05.2004, 12:39:55
Post #9


Vice-Administrator serwera


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 395
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2003
Skąd: Kielce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


do testow moglbys dac wersje bez koniecznosci rejestracji ... i druga sprawa jak ktos ma linuxa to sobie w buty moze wsadzic Twoje uruchom IE ... czekam na optymalizacje pod mozille 1.6


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 7.05.2004, 14:08:55
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobrze że zasugerowałeś wersję bez rejestracji, szkoda że wcześniej nikt na to nie wpadł...
Jednakże nawet dla testów jakaś identyfikacja musi być, więc założyłem 3 konta testowe. Pełna informacja w stopce Katalogu.

Co konkretnie mam zrobić żeby wszystko wyświetlało się poprawnie dla innych przeglądarek niż IE? dajcie jakiś link do konkretnej informacji o tym to może uda się zrobić to w miarę szybko biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Chewolf
post 7.05.2004, 14:13:25
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 335
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bardzo podoba mi się layout biggrin.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 9.05.2004, 18:05:15
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kurcze, trochę dużo tych kategorii żeby zrobić dokładnie to o czym pisał scanner a po nim Budzioo, zastosowałem jednak półśrodek http://www.webwweb.pl/?t=katalog&m=home2, choć wątpię żeby Was całkowicie zadowolił.

Pozdrawiam
Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post
dcooper
post 9.05.2004, 18:32:40
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 30
Pomógł: 0
Dołączył: 6.04.2002
Skąd: Gliwice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mi sie to to podoba, tylko poprosze o mozliwosc wyboru kolorystyki...
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 17.05.2004, 20:06:35
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


udało mi się wreszcie wstępnie zoptymalizować wyświetlanie katalogu dla Netscape i Opera :wink: rzeczywiście wyglądało to to w tych przeglądarkach tragicznie

Zapraszam i pozdrawiam
Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post
PMadej
post 17.05.2004, 20:21:36
Post #15


Vice-Administrator serwera


Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 395
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2003
Skąd: Kielce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


pod mozilla jest juz ok smile.gif pomysl mi sie podoba ... mam nadzieje ze dla ludzi z php.pl przydzielisz wiecej niz 20 punkcikow biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 18.05.2004, 09:23:16
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


w zasadzie poszukuję pomysłów za co wogóle w przyszłości przyznawać punkciki :wink:

myślę, że to bardzo dobry pomysł aby czytelnicy php.pl otrzymywali dodatkowe punkty... a więc każdy kto przeczyta tą informację i do końca maja 2004:

- zarejestruje się i aktywuje rejestracje
- stworzy opis swojej strony
- spowoduje że wpis będzie się wyświetlał w wybranych przez siebie lokalizacjach

otrzyma dodatkowe 10 punktów.

wystarczy że po tym wszystkim napisze do mnie mail o tytule "dodatkowe 10 punktów z forum.php.pl" w treści poda swój login otrzymany po rejestracji a jego konto zostanie doładowane o 10 punktów :wink:

pozrawiam
PP
Go to the top of the page
+Quote Post
tomko20
post 21.05.2004, 09:38:29
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 20.05.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witajcie.

Na początku wspomnę tylko, że to mój pierwszy post tutaj winksmiley.jpg.

Moim zdaniem kolorystyka to kwestia gustu. Nie jest tak ważna jak logiczna konstrukcja witryny (o ile na prawdę nie razi oczu).
Wprowadzenie wyboru kilku kolorystyk na pewno uprzyjemni wybrednym używanie winksmiley.jpg.
W przypadku webwweb.pl konstrukcja serwisu jest może trochę nietypowa (literowy spis kategorii), ale faktycznie znacznie przyspiesza znalezienie interesującej nas strony, gdyż wpisujący witrynę do katalogu może umieścić ją we wszystkich kojarzących się kategoriach, a te odnajdujemy po tych właśnie literach.
Nie mam na razie więcej uwag.
Na zakończenie powiem tylko, że podoba mi się pomysł tego katalogu i będę obserwował jego rozwój. Zważywszy na to, że działa od niedawna i jest ciągle rozwijany, może z niego powstać całkiem porządne narzędzie Internauty.


--------------------
tomko
Główny Programista Filmowego Wortalu Internetowego
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 21.05.2004, 10:05:32
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobrze tomko20 że podjąłeś temat podziału alfabetycznego :wink:

Jak dobrze zauważyłeś podział alfabetyczny ma służyć do błyskawicznego dotarcia do danej strony www.

Korzystam z różnych katalogów internetowych i jako ich zwykły Użytkownik wyrobiłem sobie pewne oczekiwania co do ilości kliknięć zanim dotrę do porządanej informacji.

Niemniej jednak struktura bazy danych jest przygotowana na modernizację i rozwój :wink: oznacza to iż osoby lubiące poklikać sobie troszkę więcej otrzymają do istniejącego projektu listę między ok. 20 - 40 kategorii bazowych, które oczywiście znajdą się na stronie głównej. Wkórtce poproszę Was o pomoc w ustaleniu optymalnej liczby kategorii oraz ich nazw.

Pozdrawiam
Piotr Połomski
Go to the top of the page
+Quote Post
shpyo
post 21.05.2004, 18:59:53
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 574
Pomógł: 2
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


- zważywaszy na fakt, że jestem chory, oczy mnie bolo to jeszcze mnie pogrążasz tymi kolorami (aaaaaaaaaaaa!)
- top przypomina mi troche (Ł)onet.pl
- szczerze mówiąc to tych informacji jest nawalone co nie miara, cięzko będzie mi się połapać co i gdzie


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 24.05.2004, 02:19:29
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 39
Pomógł: 0
Dołączył: 27.06.2002
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


sorka, ta kolorystyka to nie był celowy zamach na Ciebie :wink:

zrobiłem system który automatycznie zgłasza mi nieczynne linki w trakcie kiedy ktokolwiek klika na nie :wink: ciekawe jak się to sprawdzi w praniu ale na wszelki wypadek dałem też możliwość ręcznego zgłaszania problemów, tak czy inaczej napewno pomoże to utrzymać porządek

Pozdrawam
Piotr
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 06:02