Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Wyświetlanie obrazka, zamiast jego pobierania
Darek M.
post 22.09.2014, 21:41:51
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 4.05.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

tworzę mały upload plików, gdzie użytkownicy wysyłają plik, następnie jego nazwa jest hashowana md5, a użytkownikowi jest zwracany przyjazny, krótki link.
Przy wejściu w link, ukazuje się strona ukazująca informacje o wysłanym pliku oraz już rzeczywisty link do pobierania pliku (zamiast upload.com?abc jest upload.com?abc&download).
Pliki się pobierają, lecz chciałbym, aby pliki obrazów były wyświetlane w przeglądarce, a nie pobierane na komputer użytkownika. W jaki sposób to można uzyskać?

Obecnie kod pobierania jest taki:
  1. if(isset($_GET['download'])){
  2. header('Content-type: ' . $file['typMIME']);
  3. header('Content-Disposition: attachment; filename="' . $file['nazwa'] . '.' . $file['rozszerzenie'] .'"');
  4. readfile('uploads/' . substr($file['hashLong'], 0, 1) . '/' . substr($file['hashLong'], 1) . '.' . $file['rozszerzenie']);
  5. }

Tablica $file jest tablicą posiadającą informacje o pliku, pobrana z bazy danych.

PS. Szukałem odpowiedzi na google, również na angielskich stronach, lecz nie doszedłem do oczekiwanej przeze mnie odpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ten post edytował Darek M. 22.09.2014, 21:43:44
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.09.2014, 21:56:29
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




header('Content-Disposition: attachment; filename="'
Sam rzucasz info, ze to jest zalacznik a potem sie dziwisz ze sie pobiera... Masz informowac przegladarke ze to obraz, a nie zalacznik do pobrania


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 06:37