Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> instalacja na windows 2000 server
slash.
post 13.11.2003, 15:11:58
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2003
Skąd: Warszawa | Jankowce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam problem zainstalowalem postgresql (7.1.1) z binarki dla windowsa - wszystko bylo super ale problem byl z uruchamianiem uslugi doczytalem ze potrzeba dokopiowac biblioteke do winnt/system32 - sciagnalem i skopiowalem ale to tez nie pomaga usluga sie instaluje ale nie mozna jej uruchomic poprzez menadzer uslug ani poprzez polecenie tekstowe - wyskakuja blad a w dzienniku logow pisze ze nie rozpoznano bledu - moze mial ktos takie problemy z instalacja - bede wdzieczny za pomoc
Go to the top of the page
+Quote Post
kurtz
post 13.11.2003, 17:29:36
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 786
Pomógł: 0
Dołączył: 18.03.2002
Skąd: Wroclaw/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej
Cytat
Mam problem zainstalowalem postgresql (7.1.1) z binarki dla windowsa - wszystko bylo super ale problem byl z uruchamianiem uslugi doczytalem ze potrzeba dokopiowac biblioteke do winnt/system32 - sciagnalem i skopiowalem ale to tez nie pomaga usluga sie instaluje ale nie mozna jej uruchomic poprzez menadzer uslug ani poprzez polecenie tekstowe - wyskakuja blad a w dzienniku logow pisze ze nie rozpoznano bledu - moze mial ktos takie problemy z instalacja - bede wdzieczny za pomoc
Hmm ja zaistanlowalem 7.3.1 z binarki dostepnej na ftp://ftp7.pl.postgresql.org/pub/mirror/f.../v7.3.1/Windows i zadnych problemow nie mialem. Pamietam ze aplikacja wymaga windows 2000/xp ale zgaduej ze wlasnie taki masz. Sprobuj odinstalwoac wersje ktora teraz masz i ponowanie wciagnac ale tym razem 7.3.1. Dziala bez klopotow - choc postgres jasno stwierdza ze nie zamierzaja wspierac silnie tego systemu :)


Pozdrawiam


--------------------
.. make web your home ..
Go to the top of the page
+Quote Post
slash.
post 13.11.2003, 21:43:28
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2003
Skąd: Warszawa | Jankowce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


wlasnie upsss poprawka mam 7.3.1 zle zerknalem - tz. nie zerknalem tylko z pamieci napisalem zla wersje - skoro tobie dziala bez problemu to powiedz w jaki sposob masz ja uruchamiana kto jest wlascicielem jej - masz to jako LocalSystem czy jako uzytkownik no i moze powiedz cos wiecej o jej ustawieniach.


No a dodatkowo jak ktos wie co moze byc przyczyna takiego samego zachowania ms sql server 2000 to bede wdzieczny, bo jak do tej pory udalo mi sie jedynie bedz problemu odpalic MySQL.
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 13.11.2003, 22:07:15
Post #4





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zobacz w panelu Services czy serwery (PgSQL i MS SQL S.) sa odpalone jezeli nie to poszukaj w Event Viewerze komunikatow bledow tych serwerow.
Go to the top of the page
+Quote Post
slash.
post 14.11.2003, 10:58:16
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 0
Dołączył: 7.08.2003
Skąd: Warszawa | Jankowce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobra problem z MS SQL rozwiazalem - teraz zostal jeszcze tylko ten postgresql w dzienniku systemu mam dwa komunikaty:
Cytat
Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( PostgreSQL Server ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Następujące informacje są częścią zdarzen PostgreSQL Server : Win32 Process Id = 0x78C : Cygwin Process Id = 0x78C : `PostgreSQL Server' service started.

Czyli serwer sie uruchamia a nastepnie cos takiego:
Cytat
Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( PostgreSQL Server ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Następujące informacje są częścią zdarzen PostgreSQL Server : Win32 Process Id = 0x78C : Cygwin Process Id = 0x78C : `PostgreSQL Server' service stopped.

Komunikaty sa zapisane w odstepach 2 sek. a wiec cos jest nie tak, znalazlem jeszcze jedno info dotyczace ipc-demon o tresci:
Cytat
Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( ipc-daemon ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Następujące informacje są częścią zdarzen ipc-daemon : Win32 Process Id = 0x294 : Cygwin Process Id = 0x294 : (ipc-daemon) 'ipc-daemon' service started.

Cos tu jest zamieszane - moze wie ktos jak sie tego pozbyc questionmark.gif Tak zeby postgresql dzilal questionmark.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 18:48