Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> jak dodać portfele wirtualne do rejestrujących się użytkowników ?
piDrone
post 11.10.2017, 13:42:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 11.10.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam mam pewien problem tworzę serwis internetowy i potrzebuję, aby każdy nowy zarejestrowany użytkownik posiadał swój własny portfel wirtualny, gdzie będzie mógł wpłacić jakąś tam kwotę w walucie $USD.
Może jaśniej:
1. przychodzi nowy użytkownik na moją stronę.
2. rejestruje się w serwisie.
3. po zarejestrowaniu dostaje automatycznie portfel wirtualny przypisany tylko do swojego konta.
4. itd następny itd.

I tu moje pytanie czy muszę napisać od początku taki portfel czy może istnieją gotowe wzorce, które można podpiąć pod swoją stronę + tam ewentualne modyfikacje.
Może ktoś z Was miał już styczność z tym i by mnie lekko naprowadził na temat byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 11.10.2017, 13:48:01
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Użytkownik wpłaca realną kasę?
Na co będą wydawane te wirtualne środki. Czy to po prostu będzie że ktoś wpłąca 10$ i dostaje za to 10000 pkt.?
Go to the top of the page
+Quote Post
piDrone
post 11.10.2017, 14:17:01
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 11.10.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


tak realną kasę. tak jak mają kasyna internetowe i poker internetowy.
Chodzi mi o to że wpłaca np 10$(czy tam ile kto chce) i może zapisać się za to do turnieju a po wygranej lub przegranej wypłacić lub nie kasę z tego portfela. nie robię kasyna ani pokera tylko całkiem coś nowego i tylko to mnie trzyma przed skończeniem serwisu

Ten post edytował piDrone 11.10.2017, 14:20:26
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 11.10.2017, 16:38:43
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zwykła tabela z transakcjami - id usera, nazwa transakcji i kwota.
Stan portfela = SUM() wszystkich transakcji.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
piDrone
post 11.10.2017, 21:01:03
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 11.10.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pyton_000 Dzięki wielkie dopiero teraz zrozumiałem jak to ma działać, może nieświadomie zadałeś to pytanie "Czy to po prostu będzie że ktoś wpłacą 10$ i dostaje za to 10000 pkt.? " ale dałeś mi trop który wykorzystam nikt nie powiedział że w czasie zarządzania pieniędzmi na stronie to muszą być transfery prawdziwych pieniędzy pomiędzy turniejem a użytkownikiem można to zrobić na pkt tylko zamiast pkt będzie dopisek waluty $ łatwiejsze rozwiązanie niż z prawdziwą walutą ważne jest tylko aby prawdziwa waluta obowiązywała przy wpłacie/wypłacie środków co dużo upraszcza.

markonix - rekord z nazwa transakcji jak najbardziej będzie potrzebny, ale pomyślałem żeby rekord z kwotą zabezpieczyć hash-owaniem tak jak hasła myślę że będzie to bezpieczne rozwiązanie wtedy ani ktoś niechciany nie podmieni kwoty ani sam administrator bazy danych nie będzie mógł tego zrobić łatwo, a dane jaką kwotę użytkownik sobie wpłacił na swoje konto na stronie rozpoznam po raporcie z przelewu takie raporty wysyła o ile się nie mylę PayU Dotpay i przelewy24 ale muszę jeszcze doczytać tam i wybrać konkretnie taki który mi najbardziej odpowiada może PayPal zobaczymy mimo wszystko dzięki wam.
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 11.10.2017, 23:25:08
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Z tym hashowaniem kwot to piszesz jakieś głupoty smile.gif

Co do zasileń to robi się to w oparciu o API/POST powiadomienia w czasie rzeczywistym, a nie żadne raporty.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
piDrone
post 12.10.2017, 00:36:09
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 11.10.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


po wykonaniu płatności przychodzi raport na ustalony URL wraz ze statusem dokonanej płatności. <- To wyczytałem, ale jeśli piszesz że to się wykonuje w oparciu API/POST to z chęcią poczytam o tym bo jeszcze jestem niedoinformowany w tym temacie i na razie zbieram wszystkie potrzebne informacje żeby jakoś poukładać sobie to w głowie smile.gif, a z tym hash-owaniem jeśli nie tak to jak miałbym zabezpieczyć kwoty w bazie danych które będą odzwierciedlać prawdziwe pieniądze i żeby przy tym nie tracić wiarygodności ? w czasie włamu na bazę danych ktoś mógłby nieźle namieszać jeśli to nie będzie zabezpieczone w jakiś konkretny sposób. Muszę jeszcze o tym poczytać może jest jakiś konkretny sposób na zabezpieczenie tego ale o nim nie wiem. To z hash-owaniem przyszło mi jako pierwsze do głowy.
Go to the top of the page
+Quote Post
markonix
post 12.10.2017, 22:39:04
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 707
Pomógł: 290
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Śląsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No to jest to samo - raport w postaci POST na konkretny url.

Jeżeli ktoś się włamie do bazy z pełnym dostępem to nic już nie zrobisz. Jak nie podmieni kwot to drop'nie całą bazę i co z tego hashowania Ci przyjdzie?
Od tego są backupy w ostateczności.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
piDrone
post 12.10.2017, 23:11:30
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 11.10.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no właśnie tego się obawiam że mógłby niespostrzeżenie podmienić kwotę co za tym idzie wypłacić czyjeś pieniądze z prawdziwego konta za pomocą mojego serwisu, a jeśli usunie mi jakąś tabele czyli drop'nie to nic z tego nie będzie miał a backup bazy danych to tym narzędziem myślałem wykonać mysqldump ale jeszcze do tego nie doszedłem.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 11:48