Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Menu CD (na PC) w HTML czy Flash?
Avatarus
post 21.01.2008, 12:43:53
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 0
Dołączył: 12.12.2006
Skąd: Pszów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Jak lepiej zrobić menu na płycie CD w HTML czy Flasha? a może jakieś inne lepsze gotowe narzędzia?

Może jaśniej. Muszę zrobić płytę która się uruchamia po włożeniu do napędu CD/DVD. Najlepiej żeby była w pełnym ekranie. Tam ma być menu. W nim kilka pozycji takich jak Cennik, Katalog produktów, kontakt itp...
chce żeby to działało na każdym systemie.

Co poradzicie? czego użyć?

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
lectric
post 21.01.2008, 12:47:14
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 167
Pomógł: 1
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: universe

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Wszystko przecież zależy od Twoich umiejętność w poszczególnych tematach. Osobiście uważam, że w technice flash masz więcej możliwości. Choć można też pomyśleć o wykorzystaniu Ajax.


--------------------
Potrzebujesz dodać darmowe ogłoszenia ?, w takim razie musisz odwiedzić to miejsce !
Presell - tutaj dodasz swoj artykul za darmo ! Presell Page dla wszystkich bez limitów i utrudnień
Masz firme ? Ta baza firm jest dla Ciebie i Twoich znajomych są też śmieszne filmiki
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 21.01.2008, 13:47:21
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Chciałbym zobaczyć Ajaxa z płyty CD...
Jak już płytka wystartuje, to może spokojnie otworzyć domyślną przeglądarkę i tam już możesz dać flasha, albo zwykły html. Mi sie nie podobają startery we flashu - zazwyczaj autor robi jakieś animacje, które tylko irytują.

Pozdrawiam.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
Avatarus
post 21.01.2008, 14:04:13
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 0
Dołączył: 12.12.2006
Skąd: Pszów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


flasha znam w stopniu podstawowym. Nie chcę robić żadnych Animacji. Tylko menu z 4 pozycjami, pod tym tło jakieś i u góry logo.
Problem w tym jak zrobić żeby okno było fullscreen?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 21.01.2008, 15:17:19
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Chciałbym zobaczyć Ajaxa z płyty CD...


Może ta płyta ma jakiś serwer HTTP live cd tongue.gif?


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 21.01.2008, 17:15:38
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ustaw autoruna na plik *.html i w nim daj to menu. Zamiast Flash możesz pomyśleć o JS smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Avatarus
post 21.01.2008, 17:45:09
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 0
Dołączył: 12.12.2006
Skąd: Pszów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie da się tak łatwo dodać gołego HTML. Są plusy i minusy gołego HTML.
Najbardziej boli mnie nie otwiera się to okno przeglądarki i że nie da sie zrobić w pełnym ekranie.
Wszystkie programy do robienia HTML 2 EXE które są darmowe nie obsługują linków itp...tylko Płatne to robią. Nie mogę na piratach robić bo to poważna firma.

Pozostaje tylko te okno przeglądarki.....


chyba że macie inne propozycje?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Jabol
post 21.01.2008, 17:49:03
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 467
Pomógł: 13
Dołączył: 22.02.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Avatarus @ 21.01.2008, 17:45:09 ) *
tylko Płatne to robią. Nie mogę na piratach robić bo to poważna firma.

Skoro to poważna firma, to jest to poważne zlecenie. Albo zakup sobie taki albo powiedz firmie, żeby Ci kupiła. Proste, obie możliwości powinny być w granicach możliwości.

A tak co do innych: nie da się za pomocą JS ustawić okna na fullscreen? Wiem, że FF obsługuje tryb fullscreen, IE pewno też. Z Operą musisz zobaczyć.

Aha, i będzie Ci to i tak działało tylko na windowsie, bo po prostu autorun.inf działa tylko na windowsie (może jeszcze na macu, ale na pewno nie na linuksie).

Ten post edytował Jabol 21.01.2008, 17:50:47
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 21.01.2008, 18:15:27
Post #9





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Flash Player dolaczony do Flasha udostepnia cos takiego jak kompilacja flasha do postaci pliku exe (Flash Projektor) - Menu "File".
Raz, ze dzieki temu jest on w jednym exe to moze takze byc odpalany z CD przy starcie i spokojnie korzystac z pelnego ekranu.

Ten post edytował Seth 21.01.2008, 18:15:47
Go to the top of the page
+Quote Post
Avatarus
post 21.01.2008, 18:28:56
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 0
Dołączył: 12.12.2006
Skąd: Pszów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
A tak co do innych: nie da się za pomocą JS ustawić okna na fullscreen? Wiem, że FF obsługuje tryb fullscreen, IE pewno też. Z Operą musisz zobaczyć.


Tak ale nie lubię uzywać JS, sporo ludzi w tych czasach go blokuje z powodu bezpieczeństwa....

Cytat
Flash Player dolaczony do Flasha udostepnia cos takiego jak kompilacja flasha do postaci pliku exe (Flash Projektor) - Menu "File".
Raz, ze dzieki temu jest on w jednym exe to moze takze byc odpalany z CD przy starcie i spokojnie korzystać z pełnego ekranu.


Tak wiem, tylko że plik exe jest takich rozmiarów jakich prezentacja. Jeśli więc zrobię go w rozdzielczości 1280x1024 to rozjedzie sie u innych z inną rozdzielczością. Chyba że znacie sposób jak mam zrobić żeby ten plik exe z flasha otwierał się w pełnym ekranie...sam nie znalazłem tego w opcjach...

Naprawdę dziękuje wam za pomoc, nie zdawałem sobie sprawy że tak wiele uczynnych ludzie na tym forum. Z reguły na innych forach już dawno zmieszano by mnie z błotem biggrin.gif

Pozdrawiam.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 21.01.2008, 19:48:40
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może napisz program, nauka np. Delphi dużo Ci nie zajmie smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Avatarus
post 21.01.2008, 19:53:33
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 304
Pomógł: 0
Dołączył: 12.12.2006
Skąd: Pszów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


napisać program to nie problem...w C# lub Vb, sęk w tym że nie zawsze wychodzi to za dobrze jeśli chodzi o biblioteki i frameworki...nie każdy ma je wszystkie doinstalowane i były by pewnie problemy z kompami starszych generacji....

a ma to być uniwersalne....

Więc jak nie macie innych pomysłów?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 21.01.2008, 20:17:03
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Flash też nie zawsze zadziała smile.gif Ja np. w Operze (którą mam domyślnie ustawioną) nia mam flasza, jeśli chce obejrzeć jakąś animacje/filmik to wchodze przez FF.
Go to the top of the page
+Quote Post
Jabol
post 21.01.2008, 21:17:13
Post #14





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 1 467
Pomógł: 13
Dołączył: 22.02.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Avatarus @ 21.01.2008, 19:53:33 ) *
napisać program to nie problem...w C# lub Vb, sęk w tym że nie zawsze wychodzi to za dobrze jeśli chodzi o biblioteki i frameworki...nie każdy ma je wszystkie doinstalowane i były by pewnie problemy z kompami starszych generacji....
Wiesz, może być też tak, że ktoś korzysta z przeglądarki tekstowej. Po prostu musisz walnąć gdzieś kreskę i powiedzieć stop - takie są minimalne wymagania. A oprócz tego przecież biblioteki chyba w każdym języku jaki znam można dołączyć z programem (inna sprawa, że C# nie znam). Tzw. statyczne linkowanie. A w językach jak Java (domyślam się, że z bibliotekami w C# jest analogicznie?) możesz przecież dołączyć niestandardowe classfilesy na płytce.
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 21.01.2008, 21:35:10
Post #15





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Avatarus @ 21.01.2008, 20:28:56 ) *
Tak wiem, tylko że plik exe jest takich rozmiarów jakich prezentacja. Jeśli więc zrobię go w rozdzielczości 1280x1024 to rozjedzie sie u innych z inną rozdzielczością. Chyba że znacie sposób jak mam zrobić żeby ten plik exe z flasha otwierał się w pełnym ekranie...sam nie znalazłem tego w opcjach...


http://www.genericwebaddress.com/articles-...e-tutorial.html
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 2.05.2024 - 15:36