Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Gdzie znaleźć testerów aplikacji?
lukasz91
post 16.05.2016, 13:02:46
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 149
Pomógł: 7
Dołączył: 6.01.2010
Skąd: Opole Lubelskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Od dłuższego czasu szukam osób zainteresowanych korzystaniem z CRM. Jest on w fazie beta, ale większych błędów nie powinno być. Z powodzeniem używam go na co dzień. Mam zamiar wypuścić go na rynek, no ale przed tym pasowałoby go przetestować na ograniczonej grupie odbiorców.

Jak wy sobie radzicie ze znalezieniem osób zainteresowanych projektem jeszcze w fazie testowania? Po ogłoszeniach na rożnych grupach FB zgłosiło się kilka osób, ale po 2-3 logowaniach znikali bez słowa..

Ten post edytował lukasz91 16.05.2016, 13:07:42


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
peter13135
post 16.05.2016, 13:37:03
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 447
Pomógł: 191
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Proponuję zatrudnić testerów.
Możesz szukać ich na goldeline, linkedin, lub dodać ogłoszenie choćby na tym forum.


--------------------
:)
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz91
post 16.05.2016, 13:54:04
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 149
Pomógł: 7
Dołączył: 6.01.2010
Skąd: Opole Lubelskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(peter13135 @ 16.05.2016, 14:37:03 ) *
Proponuję zatrudnić testerów.
Możesz szukać ich na goldeline, linkedin, lub dodać ogłoszenie choćby na tym forum.

Tylko tutaj nie chodzi do końca o takie "typowo techniczne" testowanie w poszukiwaniu bugów. Bardziej chodzi mi o opinie potencjalnych klientów. Czy CRM jest dla nich użyteczny, czy interfejs jest przejrzysty itp.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
kayman
post 16.05.2016, 15:38:24
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 556
Pomógł: 40
Dołączył: 20.07.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


to raczej szukasz speca od UI/UX

szukaj na fejsie -> https://www.facebook.com/groups/160243033994630/?fref=nf
Go to the top of the page
+Quote Post
cepa
post 16.05.2016, 15:56:33
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 125
Pomógł: 7
Dołączył: 27.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(lukasz91 @ 16.05.2016, 13:54:04 ) *
Bardziej chodzi mi o opinie potencjalnych klientów.

Sam odpowiedziales sobie na pytanie wink.gif
Niestety stratega marketingowa na CRM, to raczej nie watek na forum pehapa.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 17.05.2016, 06:56:09
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(lukasz91 @ 16.05.2016, 14:54:04 ) *
Tylko tutaj nie chodzi do końca o takie "typowo techniczne" testowanie w poszukiwaniu bugów. Bardziej chodzi mi o opinie potencjalnych klientów. Czy CRM jest dla nich użyteczny, czy interfejs jest przejrzysty itp.


No i teraz kolego zaczyna się nowy rozdział - sam przez niego przechodziłem.

Masz produkt, gotowy, sprawny, dający Ci nadzieję na jakieś zarobki itd. Tylko co dalej? Co dalej? : ) Teraz czas na marketing. To ciężki kawał chleba.

Mówisz, że szukasz testerów - a tak naprawdę szukasz potencjalnych klientów, którzy jednocześnie będą chcieli przetestować Twoją aplikację. Więc najpierw musisz poszukać klientów, a później dowiedzieć się, który z nich będzie chciał przetestować Twoją aplikację. Szanse masz znikome. A dlaczego? Dlatego, że nie myślisz trzeźwo.

Po pierwsze, jeśli masz zarejestrowaną firmę, to dostajesz TONY spamu na skrzynki. Właściciele firm dostają setki maili dotyczących super ofert SEO, tłumaczeń, w tym także systemów do zarządzania firmami.
Zazwyczaj takie coś się wy...pierdziela do kosza. A teraz do tego spamu chcesz dołączyć Ty - tylko jeszcze z naiwną prośbą o testowanie aplikacji i z prośbą od klienta o swoje zdanie.

Chłopie, obudź się - czy myślisz, że przeciętny właściciel nie ma co robić, tylko siedzi wygodnie i testuje aplikacje innych firm? Właściciel walczy o przetrwanie na rynku, ma setki spraw do załatwienia, samemu walczy o swoich klientów, co będzie miał z testowania jakiejś aplikacji? Przysłowiowe G**no.

Także proponuję zejść "z tęczy" na ziemię i zastanowić się, jak dotrzeć do klientów. Możesz zaoferować w produkcie jakiś darmowy okres próbny, albo coś innego, co zachęci klienta do skorzystania z Twojego produktu.
Musisz zacząć się reklamować, docierać do klientów, szukać tych zainteresowanych. Na 100 kontaktów przeważnie 1-3 są zainteresowani. To są statystyki.

Tak, prowadziłem kiedyś firmę (nie, to nie była praca na kontrakcie), wiem sporo nt. marketingu, także proponuję Ci wziąć się za robotę z tej strony, bo stworzenie produktu to jedna sprawa, a jego sprzedaż to inna sprawa. Możesz mieć najlepszy CRM na świecie, ale jeśli nie będziesz potrafił go sprzedać, nici z tego. Na rynku nic się samo nie sprzedaje. Samemu musisz zacząć działać - i to ostro.

Polecam lekturę/kursy takich osób jak Frank Kern, Eben Pagan, Piotr Majewski, Paweł Danielewski. Oni Cię sprowadzą do pionu i pokażą, jak wygląda ten świat w rzeczywistości. ; )

PS Na forach możesz znaleźć jakichś młodych przedsiębiorców, prowadzących jednoosobowe działalności, mogą się zgodzić na testy, ale co Ci po takich testach, skoro Ci ludzie i tak nie potrzebują Twojego systemu, ani nawet nie będą mieć pojęcia jak i po co mają z niego korzystać. To dlatego znikają po 2-3 logowaniach.

Jeśli naprawdę chcesz zacząć działać, to wystawiaj swój system na świat, opłać jakiegoś marketera, aby Ci napisał dobry tekst na stronę główną (broń boże nie pisz samemu, bo prawdopodobnie nie masz pojęcia jak pisać oferty sprzedażowe - tylko dobry sprzedawca to wie), następnie opłać reklamy na Gogole/Fracebooku, uruchom statystyki i zobacz co z tego wyjdzie. To jest najlepsza i najkrótsza droga.

Ten post edytował Dejmien_85 17.05.2016, 07:01:44
Go to the top of the page
+Quote Post
DarkAbso
post 17.05.2016, 08:22:41
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 60
Pomógł: 10
Dołączył: 17.11.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Dejmien_85 @ 17.05.2016, 07:56:09 ) *
Także proponuję zejść "z tęczy" na ziemię i zastanowić się, jak dotrzeć do klientów. Możesz zaoferować w produkcie jakiś darmowy okres próbny, albo coś innego, co zachęci klienta do skorzystania z Twojego produktu.
Musisz zacząć się reklamować, docierać do klientów, szukać tych zainteresowanych. Na 100 kontaktów przeważnie 1-3 są zainteresowani. To są statystyki.


Dodam więcej. pierwszym klientom oddałbym za darmo w zamian za "testy" i rekomendację. CRM'ów jest już trochę na rynku, więc konkurencję masz całkiem sporą.
Go to the top of the page
+Quote Post
aras785
post 17.05.2016, 09:12:12
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 859
Pomógł: 177
Dołączył: 29.10.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


My parę MC temu szukaliśmy CRM'a.
Ciężko jest znaleźć tego "jedynego". U nas skończyło się na: https://www.bitrix24.com/ i tak już powoli od niego odchodzimy tworząc potrzebne rzeczy w naszym panelu.

Mimo, że jest dużo CRM'ów na rynko to jest nadal miejsce na zrobienie kolejnego i być może znajdzie swoich odbiorców.

ps. podrzuć to przetestuję w wolnej chwili smile.gif

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz91
post 17.05.2016, 09:29:49
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 149
Pomógł: 7
Dołączył: 6.01.2010
Skąd: Opole Lubelskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Dejmien_85 @ 17.05.2016, 07:56:09 ) *
No i teraz kolego zaczyna się nowy rozdział - sam przez niego przechodziłem.

Masz produkt, gotowy, sprawny, dający Ci nadzieję na jakieś zarobki itd. Tylko co dalej? Co dalej? : ) Teraz czas na marketing. To ciężki kawał chleba.

Mówisz, że szukasz testerów - a tak naprawdę szukasz potencjalnych klientów, którzy jednocześnie będą chcieli przetestować Twoją aplikację. Więc najpierw musisz poszukać klientów, a później dowiedzieć się, który z nich będzie chciał przetestować Twoją aplikację. Szanse masz znikome. A dlaczego? Dlatego, że nie myślisz trzeźwo.


Wiem, że czeka mnie masa roboty z marketingiem, supportem i innymi sprawami około sprzedażowymi. Tylko za nim z tym wszystkim ruszę (a na to pójdzie trochę kasy) chciałbym poznać opinię kilku potencjalnych klientów CRM.

Pierwotnie CRM powstawał pod potrzeby mojej pracy. Projekt rozrósł się na tyle, że moim zdaniem mogą z niego korzystać i inni. Ma kilka funkcji, które ciężko znaleźć w innych CRM online.

Jako twórca CRM jestem nieobiektywny i dlatego chcę wysłuchać opinii z zewnątrz zanim zdecyduję się zacząć przygotowania do wypuszczenia na rynek.

@aras785
Jest niby sporo CRM, ale w grupie docelowej w jaką mierzę poważnym graczem jest w sumie tylko miniCRM na naszym rynku. Swojej szansy upatruję w funkcjach jakich miniCRM nie ma.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Dejmien_85
post 19.05.2016, 05:49:20
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 23
Dołączył: 23.04.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(lukasz91 @ 17.05.2016, 10:29:49 ) *
Wiem, że czeka mnie masa roboty z marketingiem, supportem i innymi sprawami około sprzedażowymi. Tylko za nim z tym wszystkim ruszę (a na to pójdzie trochę kasy) chciałbym poznać opinię kilku potencjalnych klientów CRM.


No ale musisz sobie zdać sprawę z tego, że robota z marketingiem Cię nie czeka, tylko już się odbywa. To w jaki sposób na forach ogłaszasz beta testy i zapraszasz potencjalnych klientów do testów już jest marketingiem. Rozumiem, że wcześniej nie szkoliłeś się z tego tematu - i to jest całkowicie naturalne, bo przecież nie jesteś sprzedawcą. W tej chwili jednak przechodzisz transformację z programisty na "business ownera" (przedsiębiorcę).

Gdy kodujesz, jesteś programistą. Gdy się ogłaszasz, jesteś przedsiębiorcą, który chce sprzedać swój produkt.

Aby zdobyć opinie potencjalnych klientów musisz zdobyć klientów - a za tym idzie oczywiście marketing. Musisz się nauczyć jak przekonywać do swojego produktu. Może masz jakichś kolegów-sprzedawców, jeśli tak, zagadaj do nich, napisz, nauczą Cię czegoś. Jeśli nie, to lepiej zacznij czytać o sprzedaży, bo w innym wypadku nigdy nie sprzedasz swojego systemu, nie będziesz potrafił go odpowiednio przedstawić.

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 12:21