Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [inne]Szyfrowanie odsyłaczy po stronie użytkownika
--tcovoc--
post 13.04.2011, 21:07:08
Post #1





Goście







Witam serdecznie!

Mój problem polega na tym, że nie wiem jak skutecznie zrobić szyfrowanie odsyłaczy na stronie. Chodzi o to, żeby przy każdym kliknięciu link był szyfrowany.

Przykładowo link do pliku to http://example.com/upload/file.exe
Chciałbym, aby link w tej postaci nie był widoczny dla użytkownika. Strona miałaby za zadanie szerzyć treści naukowe, ale tylko dla zarejestrowanych użytkowników, a projekt jest tak stworzony, że pliki nie są integralną częścią serwisu, także nie mogą być tylko dostępne tylko dla zarejestrowanych. Idealnie byłoby, gdyby użytkownik najeżdżając na hiperłącze widział zaszyfrowaną postać i żeby odbywało się to za każdym razem, gdyż w innym wypadku zaczęto by rozsyłać bezpośredni link do pliku, a tego chcę uniknąć.

Prosiłbym o jakieś wskazówki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 13.04.2011, 21:15:15
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Po co tak? Zamiast linków bezpośrednich stwórz link do skryptu z odpowiednim id. To powinno rozwiązać Twój problem, gdyż w takim skrypcie przed wysłaniem pliku do użytkownika sprawdzisz w sesji czy user jest zalogowany i tylko wtedy wyślesz plik, a jeśli nie jest zalogowany, to przekierujesz go na stronę główną lub podejmiesz jakąkolwiek inną akcję.


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 23:52