Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [PHP][CMS] Buforowanie wyjścia a wydajność, Warto użyć?
WebCM
post 17.07.2007, 15:34:22
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 375
Pomógł: 20
Dołączył: 28.07.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W internecie na wielu stronach polecają używanie buforowania wyjścia. Może przyspieszyć ładowanie się stron. Niektórzy jednak twierdzą, że buforowanie wyjścia jest wolne. Fakt - zużywa więcej RAM-u - choć znacząco?

Jak jest w rzeczywistości?

Buforowanie wyjścia może się przydać do np. do tworzenia plików cache. Jednak głównym problemem są moduły w CMS-ie. Użycie OB pozwoliłoby potem na wstawienie treści wygenerowanej przez moduł do szablonu, umożliwiając również dostęp do sekcji <head>, <title>, cookies, itp. bez potrzeby dołączania dodatkowych plików.

Co jednak o tym myślicie?

Ważna jest optymalizacja, bowiem skrypt być szybki również na darmowych serwerach. smile.gif


--------------------
„Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować.” Roman Dmowski
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 14.08.2025 - 11:23