Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> 2 hosty, 1 adres IP, Jak uzyskać 2 różne adresy
Goczku
post 5.01.2017, 21:27:37
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 5.01.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dobry wieczór wszystkim i dużo szczęścia w Nowym Roku, chciałem się przywitać jako nowy użytkownik na forum.

Sprowadził mnie tu oczywiście problem, jeśli moderacja uzna, że jest zbyt banalny, to proszę przenieść temat do działu Przedszkole.
Pewne zmiany wymusiły na mnie szybkie zapoznanie z Apachem i niestety po kilku dniach prób postanowiłem zgłosić się z problemem na forum.

Sprawa wygląda następująco. Posiadam 2 maszyny wirtualne, jedna działa od wielu lat na Fedorze 14, stoi na niej dotychczasowa wersja strony, nazwijmy ją strona1.moja.domena.pl - stawiał ją kolega i po prostu działa.
Niedawno postawiłem drugą maszynę na Ubuntu 16.04, która ma obsługiwać, póki co testowo nową wersję przygotowywanej strony, będzie to strona2.moja.domena.pl

Tu zaczynają się moje problemy, nie mogę ugryźć tematu współistnienia 2 stron na 2 różnych hostach pod jednym adresem IP [stałym] ale na różnych subdomenach.

Zatrzymałem się na etapie hostów wirtualnych, ale nie wiem co robię źle, ponieważ po wpisaniu w przeglądarce strona2.moja.domena.pl i tak wchodzi strona1

Kiedy wchodzę na stronę2 bezpośrednio przez adres IP:8080 [bo na taki port przekierowałem nową wersję dla testów] to wchodzi nowa wersja.

Jak powinienem to uporządkować. Jakie informacje Wam podać, żebyście mieli pogląd, o ile oczywiście możecie i chcecie pomóc.

Dziękuję i pozdrawiam!
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 31.05.2024 - 13:46