Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [MySQL][PHP]Jak trzymać dane
akszil
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 6.09.2013

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zakładając że mam podstronę gdzie mam zbiór dość duży imion, nazwisk i kilku innych danych, jak powinienem przetrzymywać dane. Zastanawiam się czy w bazie czy w plikach ( dane nie są bardzo ważne bo wszystkie będą wyświetlane). Narazie myślałem coś takiego.
Stworzyć plik który będzie tylko wczytywał już posortowane, gotowe do wyświetlenia dane z pliku z podziałem na strony. Tak naprawdę wyświetlane w kilku kategoriach coś w stylu
80-85 postów
i lista nazwisk
86-95 postów
i lista nazwisk.

Tylko jest taki problem że w każdej liście powinno być kilka możliwości sortowania
- wedle liczby postów
- wieku
- i jeszcze wedle kilku danych które się nie wyświetlają na temat tego użytkownika ale są w pliku.

Tak myślę że ja powinienem mieć wszystkie dane w np 10 kopiach i tylko wczytywać w odpowienie miejsca odpowiedni plik z danymi.

Drugą opcja to trzymanie tych danych w bazie ale moim zdaniem żeby za każdym razem pobrać te dane i wyświetlić może być zabójcze dla serwera. Chyba że jest sposób by pobrać z bazy tylko 25 pierwszych wyników wedle jakiegoś kryterium, i na 2 stronie pobrać 25 wedle innego kryterium ?
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 22.08.2025 - 12:43