![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 75 Pomógł: 20 Dołączył: 8.10.2012 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
czesc, to moze od poczatku. z programowaniem zetknalem sie w 6. kl podstawowki gdzie wzialem udzial w konkursie na programowanie w Logo (taki pseudo jezyk-programowanie, bardziej do nauki niz do rzeczywistych programow) i zdobylem laureata. zainteresowalem sie tym bo dawalo to punkty do gimnazjum,i tylko dlatego wiec potem przez rok nie myslalem wgl o programowaniu. gdzies w srodku 1 gim. znowu zaczalem hobbystycznie pisac programy, uczylem sie c++. konsolowe szlo mie calkiem fajnie, problem zaczal sie w winAPI gdzie poleglem na... tworzeniu okna. tak wiec zostawilem c++ i zajalem sie nauka. potem znowu w 2 gim. wrocilem do c++. udalo mi sie w koncu stworzyc swoje 1. okno, napisalem kalkulator i potem znowu zostawilem c++ bo zaczely sie dla mnie rzeczy ktorych nie łapałem. no i w koncu wakacje ostatnie tak nie wiem nawet czemu ale zaczalem sie uczyc php. w sensie nie wiem czemu akurat php ale zdecydowanie byl to dobry wybor bo z jezykow ktore probowalem (c++,python,java) ten zdecydowanie najbrdziej mi sie podoba. no i uczylem sie uczylem i obecnie potrafie w nim calkiem sporo w porownaniu do poprzednich. napisalem od podstaw swoje forum, taki jakby sklep internetowy i ksiegarnie. zaczalem tez pisac gre (obecnie jest mocno niedokonczona bo skupilem sie na nauce AJAXA zeby to w nim generowac mape i wgl ozywic strone). ogolnie to wydaje mi sie ze poszedlem troche z motyka na slonce, gra to juz nie jest takie hop-siup jak forum wiec poki co ja zostawilem i zaczalem sie dalej uczyc (m.in OOP w php). no wiec tak to jest, teraz 3 gim i stad moje moze nietypowe pytanie ale potrzebuje Waszej porady. czy waszym zdaniem jezeli umiem w swoim wieku to co umiem to warto uczyc sie dalej czy pojsc myslec o jakims zawodzie typu lekarz, ksiegowy..? ja nie jestem jakis swietny z matmy (wiem ze do programowania nie tyle trzeba byc dobrym z matmy (zwlaszcza ze jezyki skrytpowe to 95% operacje na stringach a nie liczbach) tylko miec otwarty umysl, ale w sumie ja tez jakiegos tego umyslu otwartego nie mam). sporo zadań z matmy 'na myslenie' sprawia mi problemy. a no i jeszcze pytanie, czy myslicie ze jak nie lapie teraz pewnych rzeczy to np za rok moze mi sie to troche rozjasnic? siedze teraz nad tym OOP'em i troche mnie to zdemotywowalo bo niby widze jak to sie robi ale jak probowalem cos napisac to nie wychodzi, i ogolnie troche wciaz nie łapie idei obiektowki. myslicie ze jak za jakis czas wroce do php to tak jak z tym c++ moze mi sie to rozjasnic i bede sie dziwil jak moglem tego wczesniej nie rozumiec? nie chcialbym sie zasłaniac wiekiem, ale pewnych rzeczy sie chyba po prostu w nizszym wieku nie lapie tak łatwo. no to co myslicie? m.in. czy myslicie ze warto uczyc sie dalej, w jakim wieku Wy zaczeliscie sie uczyc, czy webmasterka moze dac mi wieksze szanse na jakies sensowne pieniadze w zyciu? pozdrawiam..
|
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 447 Pomógł: 191 Dołączył: 26.03.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
To jeszcze zależy jakiej matmy nie potrafisz. Jeżeli nie jesteś z orłem na poziomie gimnazjum... no to trochę jest nie tak. Ja w gimnazjum i liceum z matmy miałem 2 lub 3 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pod koniec liceum jak dotarło do mnie, że matma jednak w informatyce jest potrzebna, i na koniec 3 klasy LO miałem 5. Żaden to wyczyn, bo teraz na studiach z matmą sobie radzę średnio (tzn. zdałem bez większych trudności, ale z żadnej matmy nie miałem 5. Max to 4). Być może jak zainteresujesz się głębiej programowaniem, to chcąc nie chcąc w międzyczasie podciągniesz swoją matmę. Może kiedyś zainteresujesz się programowaniem gier ? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ja właśnie tworząc swój trójwymiarowy świat załapałem o co chodzi w tej trygonometrii i wektorach (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
W programowaniu stron jakoś niezbyt tą matmę widać... ale to pewnie dlatego, że robię głupie proste stronki, zamiast jakiegoś magincznego narzędzia typu wolfram alpha (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Skoro masz zapał już w tym wieku, to warto uczyć się i matmy i programowania (a i fizyka by nie zaszkodziła) to w przyszłości zostaniesz dobrym programistą aplikacji biznesowych, lub gier komputerowych czy tam innych lepiej opłacanych rzeczy. Programiści stron mają sporo mniejszą wiedzę i zarobki od programistów gier, systemów operacyjnych, "banków" itd. Pewnie sporo nieścisłości jest w tym co piszę bo to trudno generalizować. Zawsze znajdzie się jakiś programista stron, który tworzy wielkie portale, któe działają na kilku dedykach i są pod każdym kątem optymalizowane. Tak czy inaczej, uważam, że jako programista stron masz szansę łatwo znaleźć robotę. W między czasie możesz uczyć się innych technologii i piąć się w górę. |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 12.10.2025 - 08:41 |