Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Monitor 24" 16:9 czy 16:10, do pracy
cod3r
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2011
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Mam zamiar kupić sobie zewnętrzny monitor do mojego 14 calowgo lapka i się zastanawiam nad tym jaki wybrać, co do wielkości to raczej zdecyduję się na 24 cale, natomiast jeśli chodzi o format obrazu to mam dylemat. 16:9 czy 16:10, czy jest duża różnica w pracy? Tak jak napisałem komputer będzie mi służył głównie do pracy, pisanie kodu itp. Może ma ktoś doświadczenia i pracował na jednym i drugim formacie i ma jakieś porównanie?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
magnus
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 99
Pomógł: 15
Dołączył: 15.11.2007
Skąd: Nowogród Bobrz.

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiedziałbym, że najlepszy byłby 4:3 (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Więcej miejsca w pionie to lepiej dla każdego zastosowania z wyjątkiem oglądania filmów i (może) grania...
Na co dzień pracuję na zestawie 15,6" 1280x800 + 19" 1280x1024. Jak czasami muszę odczepić lapka i pracować tylko na nim, to się czuję jakbym miał hełm turniejowy na łbie założony, ciężko, trzeba się naprzewijać przy byle okazji.
Drugi monitor to jest naprawdę wielkie udogodnienie, chociaż najlepiej by było mieć 2 jednakowe. A podobno jeszcze lepszy efekt jest przy 3 monitorach.
Tutaj można poczytać o zaletach pracy na wielu monitorach: http://www.devblogi.pl/2010/01/czy-wiecej-...r-zwieksza.html

Tak że nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz 16:10. Zmniejszyć okienko zawsze można, powiększyć już nie bardzo (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Chociaż z drugiej strony przy 24" te 1920x1080 też jakoś tragicznie nie będzie wyglądało.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 13.10.2025 - 05:59