Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Problem z CURDATE?
deha21
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 544
Pomógł: 5
Dołączył: 18.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Potrzebuję wyciągnąć z bazy wpisy, które w polu DATE mają datę większą bądź równą dwóm miesiącom wstecz. Logicznie zapisałbym to tak:
  1. SELECT * FROM tabela WHERE date>=CURDATE()-60 AND active='1' //bo jeszcze potrzebuję wyciągnąć widoczne wpisy

Próbowałem też date BETWEEN. I najdziwniejsze jest to, że jak sobie wyciągam dane z phpMyAdmin to działa ale jak robię to samo zapytanie na stronie to nie działa. Dodam jeszcze, że datę mam w formacie Y-m-d G:i. Co robię źle?

Ten post edytował deha21 4.06.2012, 11:13:16
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Sephirus
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 527
Pomógł: 438
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pilsener zmusił Cię do myślenia i ma rację (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Ale podpowiem jedynie, że jeśli chcesz dosłownie aktualny miesiąc to nie wystarczy wybrac daty gdzie miesiąc równa się czerwiec - ale te w których miesiąc to czerwiec a rok 2012.... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 26.12.2025 - 08:51