Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [PHP]Includowanie pliku PHP, ale wyświetlenie go na CZĘŚCI.
Weles
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 213
Pomógł: 0
Dołączył: 7.07.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!

Mam taki dziwny problem, gdyż muszę:

1. Zaincludować plik na samej górze strony
2. Wyświetlić dany fragment tego pliku w 3 różnych miejscach strony [Pierwsze: Na samej górze, Drugie: W środku, Trzecie: Na samym dole]

Wiem że mógłbym to zrobić przez np. "if" oraz "get" w tym pliku i pobranie danych "get'ów" w różnych miejscach, ale po prostu muszę zaincludować TYLKO raz ten PLIK, tyle że wyświetlić jego trzy różne fragmenty w trzech różnych miejscach, tak żeby nie ładowała się jego cała treść w każdym z miejsc, tylko po danym fragmencie.

Jeśli się nie da jakoś normalnie to cóż, w ostateczności użyję function, co prawda głupie wyjście... ._.

Da się to jakoś zrobić?

Pozdrawiam!

Ten post edytował Weles 1.06.2012, 19:57:21
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Tajgeer
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 290
Pomógł: 48
Dołączył: 11.05.2008
Skąd: Kielce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Nie że nie rozumiem co mówicie, ale ktoś mi kiedyś mówił że stosowanie funkcji zamula skrypty i żebym je stosował w ostateczności (...)

Bzdura totalna.

Ten post edytował Tajgeer 3.06.2012, 10:08:05
Go to the top of the page
+Quote Post
Weles
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 213
Pomógł: 0
Dołączył: 7.07.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Tajgeer @ 3.06.2012, 11:07:20 ) *
Bzdura totalna.


Tutaj o tym wyczytałem:
http://php.webtutor.pl/pl/2011/03/26/co-na...ia-skrypty-php/

Kod
Czemu funkcje są powolne?

Najbardziej oczywiste jest to, że obsługa funkcji wymaga od języka PHP wykonania szeregu dodatkowych operacji: pobrania adresu funkcji, zmiany zasięgu zmiennych, przekazania parametrów wejściowych, uruchomienia kodu, ponownej zmiany zasięgu zmiennych, a na końcu zwrócenia wyniku i powrotu do głównej części programu.

Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 5.10.2025 - 16:47