![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Moderatorzy Postów: 8 989 Pomógł: 1550 Dołączył: 8.08.2008 Skąd: Słupsk/Gdańsk ![]() |
Witajcie
Od lat używam znaku tabulacji do robienia wcięć w kodzie. Dlaczego TAB? Ponieważ wg mnie jest to klawisz do robienia właśnie tego typu rzeczy, czyli wcięć i odstępów. Wielkość TAB-a można bez problemu zmienić nawet w VIM-ie Taby łatwo zaznaczyć. Kopiowanie kodu z TAB-ami do innego kodu z TAB-ami jest łatwe. W przeciwnym wypadku jesteś zależny od preferencji poprzedniego autora kodu oraz jego rozmiaru monitora. Dla mnie powyższe argument są niezbywalne. Mam wrażenie, że używam właściwego narzędzia do właściwych rzeczy. Problem narodził się wtedy gdy chciałem zacząć używać PHP_CodeSniffer to sprawdzania składni kodu. Zassałem sobie standard Symfony2 i BUM. Nie można używać tabulatorów jako wcięć. Noż cholera... chciałem w swoim projekcie użyć standardu Symfony2 i nie chcę zbytnio odbiegać od reszty ale spacje jako wcięcia? Dlaczego? Czy wy stosujecie spacje? A może tabulatory? Inne ciekawe standardy, których używam i nie zmienię: Znak _ przed nazwami właściwości, metod prywatnych oraz chronionych - Jak czytam kod to od razu wiem, że metoda jest prywatna albo chroniona i nie obchodzi mnie jej użycie publicznym API. W dodatku metody ze znakiem "_" na początku są wygodnie sortowane w oknie podpowiedzi. [i] Każdy if, switch i inne blokowe elementy zawsze posiadają klamry [i] Wg poniższego schematu
Ma to ogromne znaczenie dla Xdebug-a przy generowaniu pokrycia kodu Jak u was ze standardami Coding Style? |
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 2 592 Pomógł: 445 Dołączył: 12.03.2007 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Tylko TAB, chociażby ze względu na ilość wcięć. Nie rozumiem osób, które podnoszą kwestię długości wcięcia przy tab'ach, argumentując to tym, że na innym komputerze, w innym edytorze wygląda gorzej - właśnie dzięki stosowaniu TAB'a można to ustawić zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Za to zamiana ze spacji na tabulator już takiej możliwości nie daje.
Kolejna kwestia to edycja kodu ze spacjami w przypadku, gdy nie korzysta się z auto-formatowania i używa się tabulatorów. Mając element wysunięty za daleko, chcąc go "cofnąć" trzeba usunąć kilka znaków zamiast jednego. Tabulator jest też wygodniejszy przy formatowaniu pionowych bloków, kolumn kodu.
Jeśli chodzi o klamry otwierające - zawsze na końcu linii nie w nowej. Chyba głównie przyzwyczajenie z JavaScript, ale przy okazji oszczędność linii, więcej widać na ekranie. Ten post edytował vokiel 18.02.2012, 18:13:49 |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 4.10.2025 - 19:57 |