1. Posty w tym forum są poddawane moderacji więc nie dodawaj ich kilka razy.
2. Akceptujemy tylko wartościowe wiadomości o php lub pochodnych
3. Publikacja newsa na wortalu po moderacji oscyluje w granicach 30min
4. Wstawiane grafiki powinny mieć maksymalną szerokość 357px
Zapraszamy do uzupełniania wortalu o ciekawe informacje :)
Post
#1
|
|
|
Grupa: Zarząd Postów: 1 512 Pomógł: 2 Dołączył: 22.04.2002 Skąd: Koszalin |
Już wkrótce dojdzie do przejęcia najpopularniejszego portalu o programowaniu w PHP, czyli PHP.pl. Nowym właścicielem platformy zostanie firma Microsoft.
Przejęcie PHP.pl jest jednym z elementów strategii firmy zakładającej zacieśnienie współpracy ze środowiskami rozwijającymi wolne oprogramowanie. ?Jesteśmy szczęśliwi, że lata pracy nad rozwojem naszej platformy zaowocowały możliwością uzyskania znaczącego wsparcia inwestycyjnego ze strony jednej z największych firm informatycznych na świecie," - tak skomentował obecny stan negocjacji z firmą Microsoft, Radosław Bartosik, z firmy Mentax.pl - ?Dzięki pozyskaniu tak poważnego inwestora, polska społeczność związana z językiem PHP oraz wolnym oprogramowaniem może liczyć na dalszy spektakularny rozwój." Negocjacje z firmą Microsoft były prowadzone przez przedstawicieli firmy Mentax.pl, którzy wspólnie z PHP.pl zarządzają domeną php.pl. ?Obecny stan negocjacji pozwala z dużym prawdopodobieństwem poinformować, że do podpisania umowy dojdzie w ciągu kilku następnych dni," - powiedział Karol Wituszyński, odpowiedzialny za negocjacje z PHP.pl i Mentax.pl ze strony polskiego oddziału firmy Microsoft. - ?Ten krok umożliwi nam dalszą, bardziej owocną współpracę z polską społecznością otwartego oprogramowania, co jest zgodne ze strategią interoperacyjności." W wyniku końcowego porozumienia firma Microsoft przejmie wszystkie usługi działające w domenie php.pl oraz wesprze finansowo społeczność skupioną wokół największego polskiego forum oraz wortalu poświęconego językowi PHP i technologiom towarzyszącym. Ze strony firmy mentax.pl czyli Dawida Polaka, Grzegorza Tłolki oraz mojej Radosława Bartosika chcemy dodać wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzyli obecny obraz PHP.pl. Doszliśmy do wniosku, że tak jak Adam Małysz przyszedł czas na zejście ze sceny w dobrym momencie. PHP.pl może tylko i wyłącznie zyskać na tej zmianie. Umowa zabezpiecza interes społeczności w zakresie wizerunku aktualnego jak i braku zmian personalnych w grupie opiekunów i moderatorów. Wielkie Dzięki za te wspólne lata. Dodatkowe informacje znajdziecie u nowego właściciela: http://msdn.microsoft.com/pl-pl http://www.codeguru.pl/NewsList/1,20629/by...hDate/desc.aspx |
|
|
|
![]() |
Post
#2
|
|
|
Grupa: Zarząd Postów: 1 512 Pomógł: 2 Dołączył: 22.04.2002 Skąd: Koszalin |
coż nad żartem pracowaliśmy dawno !
oczywiście 1 kwietnia w dniu moich urodzin musi się coś wydarzyć. Choć podłoże było przygotowywane od dawna - bo na forum zamkniętym dalismy informacje w celu uwiarygodnienia tej informacji przed 1 kwietnia. Microsoft w całej swej wielkości znalazł w sobie chętnych ludzi do zorganizowania tego dowcipu. Jak widać zaangażowanie z obu stron było wielkie. Choć dziś 1 kwietnia i zrośliśmy psikusa to ogłoszę jedną miła informację otóż nasza współpraca z Microsoft nie kończy się żartem. Wręcz przeciwnie nasza współpraca właśnie rozpoczyna się od zaprezentowanego psikusa. Pomysł psikusa narodził się mojej szalonej łepetynie i jest datą rozpoczęcia współpracy pomiędzy Microsoft i PHP.pl. Oczywiście współpracy a nie sprzedaży. Dziękuję za zaangażowanie ze wszystkich stron i obiecuje że w przyszłym roku nie będzie tak łatwo odgadnąć psikusa ! W imieniu zespołu Microsoft oraz PHP.pl wielkie dzięki dla wszystkich którzy wzięli udział w zabawie. |
|
|
|
itsme Microsoft kupuje php.pl 1.04.2011, 11:04:16
r4nd4ll Prima aprilis dziś w końcu 1.04.2011, 11:29:17
Cysiaczek To akurat przypadek. Informację o tym ekipa php.pl... 1.04.2011, 11:33:08
itsme z okazji 1 kwietnia macie poprzekładane nicki.
i r... 1.04.2011, 11:33:24
binbash Ta jasne... 1.04.2011, 11:38:36
ShadowD Cysiaczek na irc ostatnio wspominał mi o zmianie w... 1.04.2011, 11:41:59
nospor Miałem się dziś nie odzywać bo lekko skacowany jes... 1.04.2011, 11:42:07
kbsucha Doskonale przygotowane:
Na innym forum Microsoft ... 1.04.2011, 11:55:42
ylk Hahaha ale sie uśmiałem 1.04.2011, 12:04:19
webdice http://qkpic.com/7c5fd 1.04.2011, 12:13:48
TheSnake Microsoft szybciej by cukier sprowadził i sprzedaw... 1.04.2011, 12:27:00
roobik Cytat(itsme)Nowym właścicielem platformy zostanie ... 1.04.2011, 12:38:29
cycofiasz Super, ciekawe tylko jak microsoft będzie chciał n... 1.04.2011, 12:47:18
mat-bi Ehh, ludzie, myślicie, ze damy się nabrać na ten t... 1.04.2011, 12:48:07
Cysiaczek http://msdn.microsoft.com/pl-pl
Gdzie Ty tam msdn... 1.04.2011, 12:53:45
kwiateusz przetrzyj monitor czy coś, tam jest normalna kropk... 1.04.2011, 12:54:08
Spawnm Temat nie jest żadnym żartem, pierwsze informacje ... 1.04.2011, 13:11:27
Cysiaczek Niestety, to Microsoft nas zaskoczył ujawniając in... 1.04.2011, 13:15:29
mat-bi Tak, jasne. 1.04.2011, 13:17:52
Kuba707 Mi to nie wygląda na żart prima aprilisowy ;d. 1.04.2011, 14:26:50 
Ociu Cytat(Kuba707 @ 1.04.2011, 15:26:50 )... 1.04.2011, 14:30:07
Victor152 Powodzenia PHP.PL i Microsofcie! 1.04.2011, 14:40:41
konys W dodatku ekonomicznym BBC pokazali wzmiankę dotyc... 1.04.2011, 14:58:28
mat-bi Mówiłem
A tak swoją drogą, dziwne, Microsoft będ... 1.04.2011, 15:39:36
Avatarus no to ulżyło 1.04.2011, 16:02:01
kwiateusz w środku zabawy wyjawiać tajemnice? pfff jutro trz... 1.04.2011, 17:15:31
nospor I mnie tak ganiał, kazał pisać, jeszcze arty miałe... 1.04.2011, 17:35:56
wiewiorek Dlaczego więc daliście tę informację, że coś się s... 1.04.2011, 18:22:51
scanner @wiewiorek: Microsoft ma do PHP chociażby WindowsA... 1.04.2011, 20:51:20
wiewiorek Swoją drogą to największe jaja by były jakby na te... 1.04.2011, 21:18:05
Spawnm Dzień się jeszcze nie skończył, więc zacznij się z... 1.04.2011, 21:25:00
kwiateusz pomysł @wiewiorek mi się bardzo podoba 1.04.2011, 21:33:37
potreb Prima aprilis dobry, jednak Microsoft chyba idzie ... 1.04.2011, 22:31:15
CuteOne Microsoft + wolne oprogramowanie dobre ;D 1.04.2011, 22:57:17
cojack Dobrze że przeczytałem treść tematu, bo jak przecz... 1.04.2011, 23:42:35
kwiateusz chcieć to jedno, móc to drugie 2.04.2011, 00:18:35
itsme niestety tak wcześnie musieliśmy zdementować ten i... 2.04.2011, 07:11:48 ![]() ![]() |
|
Aktualny czas: 27.06.2026 - 23:35 |