Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Import projektu z gita, deployment
athabus
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

mam takie pytanko. Załóżmy, że mam repozytorium gita z projektem.

Na serwerze produkcyjnym chciałbym uruchomić projekt tak, aby w każdej chwili móc go łatwo zaktualizować od najnowszej wersji z repozytorium. Pytanie jak to zrobić?

Oczywistym wydaje się "git clone repozytorium", ale pytanie czy dobrym pomysłem jest przechowywanie całego repozytorium na serwerze, gdzie zmiany mogą zajmować na prawdę dużo miejsca i pomijam już tu kwestie bezpieczeństwa.

Czy jest jakiś lepszy sposób na to?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
krowal
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 561
Pomógł: 72
Dołączył: 15.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może coś takiego jak springloops będzie Ci odpowiadało. Niestety to nie GIT tylko SVN, ale polecam zajrzeć, chociażby dlatego, że to polski projekt i niestety chyba dość mało znany. Jest to zwykłe repozytorium SVN, do którego można podpiąć automaty robiące automatycznie/manualnie (wg ustawień) przerzut plików na serwer ftp. Do każdego projektu można dodać kilka takich deploy'ów. Niestety darmowe konto ma limit jednego serwera ftp na projekt, na który można zrobić trzy deploye w ciągu dnia. Przy małych prywatnych projektach wystarcza. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ten post edytował krowal 22.01.2011, 09:14:28
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 4.10.2025 - 13:05